A pécsi csapat bravúros első félidejével döntötte el a meccs sorsát
    Góllövő: Kocsis, Kautzky, Halas, Possak
    Pécs, 3000 néző. Bíró: Jaskovitz.
    Pécs-Baranya: Jandala — Bors, Kővári — Palkó, Somogyi, Foór — Kovács, Ardai, Kautzky, Halas, Kocsis.
    Bástya: Benedek — Sirály, Emődi — Fehér, Tóth, Riesz — Hernádi, Wahl, Possák, Szedlacsik, Korányi II.
    Kautzky indítja el a labdát, de a Bástyáé az első támadás. Rögtön utána a Pécs-Baranya veszi át a támadó szerepét. Szép, erősiramú a játék, Kautzky már a 8. percbenlő egy ofszájdgólt s az első érvényes gól a 12. percben esik: Ardai Kovácsot szökteti, aki lefut és 5 méterről lő, Benedek elvetéssel kiüti s a befutó Kocsis kapásból bevágja. 1:0.
    A Bástya két kornerrel vigasztalódik, de három perc mulva már a második gól esik: Ardai—Kovács összjátéka után Kovács kicselezi Emődit, centerez,
    Kautzky nyolc méterre a kaputól fogja, stoppol és középmagasan védhetetlenül lő. 2:0.
    A Baranya állandóan támad, a Bástya csak egészen kivételesen. A 34.percben Somogyi kiadásával Kovács megfut, centere Emődi fején csúszik Halas elé, aki stoppol és csőrrel küldi a labdát a hálóba. 3:0.
    Korányi II. nagy helyzetet hagy ki, három a kapu előtt mellé lő. A 42. percben Palkó előrevágott labdáját Benedek lehúzza, Halas benyomja a kapust a hálóba, de pont a védés pillanatában támadta s így szabadrúgás lesz belőle.
    Heves Bástya-támadásokkal indul a második félidő. A 2. percben Wahl gyenge lövését Jandala kiejti, Bors menteni igyekszik, de a beszaladó Possáknak vágja a labdát, akiről bepattan. 3:1.
    A félidő képére most már a Bástya nagy fölénye nyomja rá bélyegét, de a csatársornak nagy pechje van. Possák két kiáltóan tiszta helyzetet ront el. Kővári és Foór megsérül, majd védelembe vonul a Baranya s csak szórványosan kísérletezik. A visszaeső helyi csapat játéka már nem sok örömet szerez a drukkereknek, de a Bástya is csak a kornerarányt javítja. A végén — unalom.