Profi I. liga 1930/1931, 5. forduló
  1. nela: 13.000

2023.07.22, 18:58
    Hungária—Budai 11 8:3 (2:3)
    Kínos első félidő után húsz perc alatt lőtt öt góllal lelépte a Hungária az addig váratlanul veszélyesnek mutatkozó ellenfelét
    Góllövők: Sáros, Titkos, Barátky, Kovácsi, Sáros, Barátky, Sárvári, Sárvári, Sárvári, Hires, Barátky
    Hungária-út. Bíró: Klug. 13.000 néző.
    Hungária: Ujvári - Mándi, Kocsis — Kompóti, Véber, Sebes — Varga, Barátky, Sárvári, Hires, Titkos.
    Budai „11”: Lantos — Oláh, Ligeti— Czumpf, Kárpáti II, Kovácsi — Sztancsik, Lyka, Sáros, Kárpáti I., Schuszter.
    A Hungária választ, a Budai 11 kezd erősen sütő nappal szemben. A labdát Sztancsik kapja, lefut, puhán, laposan bead és
    a jól helyezkedő Sáros kapásból helyezi a labdát a baloldalra, nem is a sarokba, de mire Ujvári felocsúdik, máris a hálóban köt ki a labda. Még egy perc sem telt el és 0:1.
    Híres, szabadrúgással válaszol, ami a kapu mellett drukkoló Barna Sándort találja el.
    A 4. percben kornert rúg Titkos, de csak a vonal mögé. Az 5. percben megvan a kiegyenlítés: Varga szépen átíveli a hozzá került labdát,
    Titkos nagyszerű lendülettel elfogja a labdát és a kornervonalról lehetetlen szögben megvágja, Lantos pedig kapkodásában beejti. 1:1.
    Sárvári kiugrik, tisztán áll, de nem találja el a célt.
    Sáros gólt fejel, de a bíró sípja már előbb szólt ofszájd miatt.
    Most Barátky tör ki szépen, de ketten szerelik. Kocsis kornert vét, ezt Sztancsik fejeli. A 12. percben Titkos jól bead, Oláh felszabadító rúgása rövid.
    Barátky rástartol, jól lövi és a vetődő Lantos kezéről csak beljebb perdül a labda. 2:1. Tűnik az izgalom, hiszen ilyenformán nem is lesz meglepetés. A 16. percben Varga egyedül lemegy a labdával, beviszi az ötösbe, ahelyett, hogy beadna, lő és eltalálja Lantos arcát, akit ájultan visznek ki.
    Schuszter kék trikót húz és ő áll be a kapuba.
    Amíg ez végbemegy, három perc telik el, a bíró ennyivel hosszabbít. Sztancsik lövése újabb budai kornert hoz. Ez egy időre a Hungária 16-osához ragasztja a játékot. Az első felszabadító labdát a kaputól 30 méternyire álló Kovácsi kapja, aki nagyszerűen ívelt rúgással küldi a balsarok irányába a labdát.
    Sztancsik és Ujvári ugrik egyszerre a labdáért, amelyet Ujvári érint, de a labda a hálóba pattan. 2:2.
    Enyhe tiltakozás a Hungária részéről, de eredménytelen, mert a labda nyilván benn volt. A 22. percben Lantos visszajön és nyomban többrendbeli dolga akad. Először Czumpf szökteti jól hazaadásnak szánt labdájával Titkost, Lantos kifut, a labda az üres kapu mellé fut. Sárvári szép egyéni akciója után lövését Lantos védi. Kocsis helyén lyuk van a kék-fehér védelemben. A 27. percben Titkos rúg szép kornert. Kompóti fejeli, Varga lövi, Lantos elvetéssel védi. Most a Hungária csatársora vehemensen támad, Sárvári és Titkos még egymással is harcol a labdáért. Varga saroklövését Lantos szépen kiüti. Kocsis faultja után szabadrúgás és meleg helyzet következik a Hungária kapuja előtt, de taccs felszabadít. A 42. percben Sáros kiugrik Czumpf jó labdájával, vihetné még a labdát, de 20 méterről lő alig kapu mellé. A 45. percben a Budai „11” jobbszárnya támad, a Hungária-védelem lemaradt, a centerbe befutó Schuszter tisztán áll, gólszaga van a szituációnak, de a bíró sípja ofszájdot jelez — tévesen. Klug egyetlen komoly hibája! De a budaiak nem hagyják magukat. Hiába lő Titkos bombát, Lantos védi. A labda előre száll, Schuszter kapja, beadja, hárman várják: Sáros, Kárpáti I. és Lyka. Sárosnak jön legjobban lábra, rövid tologatás után megvágja és máris benn ül. 2:3.
    Nagy öröm a budaiak táborában. Rövidesen vége is a hosszabbított félidőnek.
    Szünet után a Budai 11 kornere vezeti be a komoly akciókat. A 3. percben Titkos beadására Sárvári és Lantos egyszerre ugrik, a levegőben összecsattan a két test, majd szétpattan és a földre zuhan. A kapus ezúttal rosszabbul járt, de komoly baj nincs. Az 5. percben Véber messziről lőtt helyezett lövését Lantos kornerre tolja. A sarokrúgást Titkos remekül irányítja,
    a befutó Barátky hirtelen a levegőbe emelkedik és fejéről mint acélrugóról pattan a labda a sarokba. 3:3.
    A Hungária újabb kornerét már fogja Lantos. A 10. percben Titkos és Lantos egyszerre fut egy előreadott labdára. Lantos rúgása gyengén sikerül,
    Sárvári kapja a passzt és az üres kapu bal sarkába rúgja a labdát. Nem volt egyszerű dolog, mert elég messziről kellett irányítani a labdát.
    Ligeti ugyan futott hátra, de későn vette észre a bajt. 4:3. Most elemében van a Hungária csatársora. A 14. percben Híres—Titkos—Híres vonalon vándorol a labda, végül
    Sárvári kapja, aki hidegvérrel kapásból küldi ugyanarra a helyre a labdát, mint az előbbi gólnál. 5:3.
    A budaiak is támadnak közben, de Sáros ofszájdja akaszt meg egy akciót, majd Sáros kitör, de az utolsó pillanatban szerelik. A 19. percben
    Sárvári három emberen megy át nagyszerűen és ismét a balsarokba küldi a labdát. 6:3.
    Erre már Híres is kedvet kap és Varga beadását is ebbe a babonás sarokba irányítja. 7:3. Rövid lélegzetű budai offenzíva után Sebes hosszú lövése a felső kapufán csattan. A 28. percben a budaiak szépíthetnének az eredményen, Sáros lövését Ujvári kiejti, de Kárpáti I. a földön fekvő kapusba rúgja a labdát. Félóra elteltével megcsappan az iram. Sárvári a másik sarokra céloz, ez már nem megy. A Hungária újabb kornerét Barátky kapu mellé fejeli. A 36. percben van Sárvárinak egy bravúros hátrahúzott passza. Híres kapásból küldött bombáját Lantos fogja. Akad még egy Kompóti kezére lőtt labda, amiért nem lehet 11-est adni. A 43. percben Titkos nem sokkal a félpályán túlról ível a kapu elé egy labdát, amire
    Barátky nagy lendülettel fut rá és be is fejeli az üres kapuba, miközben erősen karamboloz a kifutó Lantossal. 8:3.
    Rövidesen visszatér Barátky, a meccsnek azonban már vége.