játékvezető : Viczenik Ede
  1. Nemzeti Sport: 10.000

2023.07.17, 22:58
    Hungária—Bocskai 5:1 (3:1)
    Az újból nagy formát játszó Hungáriának a Bocskai csak 25 percig volt igazi ellenfele
    Góllövő: Moóré, Sárvári, Barátky, Sárvári, Híres, Titkos
    Hungária-út, 10.000 néző. Bíró: Viczenik.
    Hungária.: Ujváry — Nagy, Mándi — Kompóti, Wéber, Sebes — Varga, Barátky, Sárvári. Híres, Titkos.
    Bocskai: Budai — Fejér dr.. Molnár — Villányi, Sághy, Keviczky — Markos, Vincze, Teleki, Moóré, Marosi.
    A Bocskai kezd és már az első percben lő Markos, Ujváry csak kiütni tudja. A Bocskai tovább támadó játékát élvezet nézni. A 8. percben pompás Teleki—Markos—Vincze akció végén Vincze nagy lövését bravúrosan tolja kapu fölé Ujváry. Közel tíz perce játszanak, mikor a Hungária-csatársor is élénkülni kezd, de a belsők sorra ofszájdra futnak. A Bocskai újra feljön, nő az izgalom. Teleki oxfordlövése gyenge, Ujváry fog, a befutó Moóré megrúgja. Kompóti szabadrúgását Barátky elől kiöklözi Budai s újra a Bocskai támad. A 21.percben Teleki hosszú labdájával
    Markos elhúz a két bekktől, pompásan ad be, Moóré tisztán áll a fejéről élesen, pontosan száll a labda a Hungária-kapu jobb felső sarkába. (0:1).
    Csodálatosan szép akció, méltó befejezés. A gól után a félvonal táján Nagy és Moóré összecsap, a bekk fekvemarad, nehezen áll talpra s
    ettől kezdve végig sántikál.
    Most a Hungária támad, Budai lábbal taccsra ment a 27. percben, bedobás után
    Kompóti középre játszik, a labda Sághy fején csúszik tovább Sárvári felé, aki kapásból belevág s a szenzációs lövés Budai keze felett akadálytalanul zúg a léc alá. (1:1).
    Egy perc is alig telik a kiegyenlítésbe, Titkos fut el Sárvári passzával, a lapos beadást a jobboldalon
    Barátky kapja s 12 méteres bombája épp úgy süvít a léc alá, mint előbb a Sárvárié. (2:1). Káprázatos két lövés!
    A Bocskai heves ellentámadását nehezen szerelik kornerre, a válasz: a 30. percben Titkos megszökése s futtából megeresztett sarokkerülgető bombája. A 35. percben Varga előtt nagy helyzet nyílik, de Budai rádobja magát a lábára s a lövésből csak korner lesz. Nagy állandóan sántít, de szerencséjére a Hungária támad. A 37. percben Titkos egészen középig jön be, aztán
    Vargának tolja, a szélső ívelten a 6-osra, Sárvári fejére ad s az éles, lecsapott fejes a vetődő Budairól élesen a felső sarokba pattan. (3:1).
    A Bocskai veszélyes, de Markos mindig mögé centerez. A 42. percben szép Moóre-Marosi akcióból alábbi a kapulécre ad s a visszapattanó labdát Markos kevéssel lövi a sarok fölé. Utána Titkos támad, a beadást Híres átlépi, Sárvári fordulásból rálövi s a góltérdemlő bomba csak centiméterekkel kerüli el a sarkot.
    Szünet után Markos jó helyzetben Ujváryhoz centerez. Titkos kiszökik, a kifutó Budainak lövi a labdát, Sárvári az üres kapu előtt rosszul fejel. Most egy soroza tveszélyes Bocskai-támadás jön, a sérült Nagy nem teljes értékű harcos és Markos megismétlődő rohamai veszélyesek. Mándi is megsérül a fején egy összecsapásnál. Markost kitűnő helyzetben tévesen állítja meg a bíró lesállás címén. A Hungária kibírja az ostromot s negyedóra után újra ő rohamoz. A 17. percben a frissen mozgó,
    Varga a 16-osról ballal hatalmasat lő, Budai vetődve lécre tolja. Híres ott terem s az üres sarokba fejeli. (4:1).
    Még egy jó Bocskai-akciót fütyül le a biró s azután a Bocskai egészen visszaesik. A Hungária fölényesen játszik, a csatársor egyik jó akciót a másik után vezeti s a debreceni bekkeknek bőven van dolguk. A 25. percben Sárvári szökteti Titkost, a szélső lefutja Fejér dr.-t, aki a zsebkendőjét dobja utána, hiába,
    Titkos a kapuig fut s a kijövő Budai mellett bevágja az ötödiket. (5:1).
    A Hungáriának még ez sem elég, Budai alig bírja kornerre nyomni Varga ballábas bombáját.
    A Hungária-fölénybe Marosi remek lefutása hoz változatosságot. 25 perc után a Hungária szóhoz engedi ellenfelét, de a Bocskai-támadások túlságosan erőltetik a jobboldalt. A bágyadt Bocskai-akciókra a Hungária könnyed, formás támadásokkal válaszol, de a lövések nem sikerülnek. Moóré késlekedik egy jó Bocskai-helyzetben s marad a négygólos vereség.