Profi I. liga 1932/1933, 19. forduló
  1. Nemzeti Sport: 2.000

2024.02.22, 21:44
    Budai „11”-Attila 3:1 (2:1)
    A sérült és fáradt látékosokkal játszó miskolci csapat nem volt ellenfél Góllövő: Szabó (öndugó), Simonyi, Polgár, Magda
    Miskolc, 2000 néző. Bíró: Barna.
    Budai „11”: Fábián — Wéber, Tőrös — Kárpáti II., Burger, Schuster — Rökk, Sztancsik, Polgár, Czumpf, Magda.
    Attila: Alberti — Bán, Sziklai — Szabó, Buzássy, Virág — Sugár, Simonyi, Zilahi, Mátéffy, Rudas.
    Czumpf választott s így a miskolciak kezdenek, de rögtön a budaiak rohamoznak. Már az első támadásnál Sztancsik kapufát lő. Ujabb budai támadás eredménye: szögletrúgás. A közönség nem elfogult s a szép budai támadásokat megtapsolja. A 6. percben szóhoz jut az Attila is. Rudas beadása Buzássy elé kerül. A fedezet lő, Fábián hátrafelé ejti a labdát, de aztán mégis elfogja. Ujra a budaiak kerülnek fölénybe e támadásuk eredménye most is kapufa, ezúttal Polgár találta el. A 17.percben egészen ártatlan helyzetből adódik a gól.
    Szabó hátra akarja adni a labdát Albertinek, a kapus kifelé menőben van s a labda begurul a hálóba. Nagyon is potya öndugó. 1:0.
    A miskolciak azonban nem búsulnak sokáig, mert már a 18. percben egyenlít a csapatuk. Jó akció fut (az Attila egyetlen jó támadása ezen a mérkőzésen). Zilahitól Mátéffy kapja a labdát,
    Simonyit lyukra játsza, Fábián ráfut ugyan a miskolci csatárra, de az ballábbal a jobb sarokba céloz. 1:1.
    A 22. percben szögletrúgás jelzi, hogy az Attila újra támad, majd Szabó elengedi Rökköt, de szerencsére a szélső nagy lyukat rúg. Aztán Rökk újra megugrik, de ismét hibáz. A budaiak fölényben játszanak. A zAttila csak szögletrúgást ér, de a 40. percben a budaiak ezt is mindjárt viszonozzák. A 41. percben esik a budaiak újabb vezető dugója. Szabó elengedi Magdát, aki nyugodtan fut befelé, beküldi a labdát
    Polgárnak, aki a kifutó Alberti mellett két lépésről a hálóba lő. 2:1. A 43. percben újra a budaiak lőhetnének gólt, de a budai csatársor három nagy helyzetet is kihagy. A félidő Attila-szögletrúgással zárul.
    Alig indul a II. félidő, a Budai„11” máris bebiztosítja a győzelmét.
    A 2. percben Virág nagy lyukat rúg,
    Magda ezt kihasználja, lefut, tiszta helyzetben van s tíz méterről nyugodtan lő gólt. 3:1.
    A dugó után Rudas centerbe áll, míg a sérülten is játékra jelentkezett Zilahi kikerül a szélre. Az Attila most tulajdonképpen csak tíz emberrel játszik. Szögletrúgást ér el, majd újabb szögletrúgás következik, de Fábián öklözéssel elhárítja a veszélyt. A miskolciak újra csereberélnek. Virágból hátvéd lesz, Mátéffyból fedezet, a hátvéd Bán pedig előrejön csatárnak. A 17. percben Zilahinak jó helyzete lenne, de elsántikálja, elkésik s Fábiáné a labda. A budaiaknál is van csere: Magda és Czumpf cserél. A budaiak szép, lapos játékkal dolgoznak, de a közönség — úgy látszik — már unja a hazai csapat kudarcát s
    elindul hazafelé.
    Elered az eső ,majd hirtelen vihar tör ki, már-már a mérkőzés félbeszakításától kell tartani, amikor a vihar hirtelen elvonul. Közben folyton a Budai támad, a végén is a budaiak járnak elől. Rökknek lenne alkalma, de elszalasztja a góllövést.
    Dankó, az Attila edzője: Ha Zilahi nem sérült, akkor nem vesztjük el a mérkőzést.