Kispest FC - Soroksár FC 7 : 2

2023.12.23, 19:35
    Kispest-Soroksár 7:2 (3:0)
    Jól játszottak a kispestiek, de gyenge volt a soroksári védelem
    Góllövő: Serényi, Mikes, Kormos, Szepes, Kormos Kautzky, Szepes, Serényi, Elblinger
    Kispest, 2000 néző. Bíró: Gerő Ferenc.
    Kispest: Dénes — Szemere, Laky — Gállos, Puczeld, Keresztes — Mikes, Szenes, Kormos, Szepes, Serényi.
    Soroksár: Bácsay — Schweier, Lichtner — Elblinger, Illik, Túri — Mélykúti, Zwick, Kautzky, Gruber II., Béres.
    Soroksár hatalmas lelkesedéssel lendül a játékba. Dénesnek rögtön elnyúlva kétszer is kell védenie. A 7. percben szögletrúgás is a soroksáriak fölényére mutat, de azután Serényi beadásai a kispestieket is veszélyessé teszi. A 16. percben Béres már harmadszor ad be szépen, a lövésszerű beadást Dénes csak kiütni tudja s a befutó Kautzky két lépésnyire a kaputól átugorja a labdát. A túlsó oldalon Serényi lő közelről, de Bácsay lábbal véd. A gólok késnek, a szögletrúgások egymásután sorakoznak. Itt Zwick lövése centiméterekkel megy mellé, amott Serényi fütty után szalad be és lő a hálóba. De azután rúg érvényeset is. A 25. percben Túri elengedi Mikest, az lő, Bácsay kiüti a labdát, amely Kormos elöl Serényi elé pattan és
    a szélső az üres kapuba lő. 1:0.
    Egy perc sem telt még el, Kispest újra támad, Soroksár védelme megzavarodott, Bácsay rosszul fut ki s Serényi átadott labdáját
    Mikes a kapuba szaladt hátvédek között belövi. 2:0.
    Utána 5:2 lesz a kornerarány a Soroksár javára. A 31. percben Serényi gyors lefutása nyomán csak a szerencse menti a soroksáriakat újabb góltól. A 44. percben Szepes kitör, Bácsay rászalad, de ahelyett, hogy felvenné a labdát, lábbal rúg bele, mert akadályozzák, Kormos így elcsípi és a hálóba vágja. Ám a bíró nem adja meg a gólt. Előzőleg már sípolt. Rögtön utána Bácsay kiáll, Zwick megy a kapuba s mellette Kormos újabb támadása nyomán most már érvényes gólt lő. 3:0. A potyagól után Túri megy a kapuba. Dühösen ...
    Bácsayval együtt jön ki a Soroksár. Már az első percben Mikes remekül centerez és
    Szepes felugorva szép gólt fejel. 4:0.
    Soroksár azonban nem adja még fel a harcot, a sokszor kapkodó kispesti védelem mellett gyakran támad, de a szél ellen is játszaniok kell! A 15. percben Túri—Béres— Kautzky-akció után a center lövésére Dénes csak véletlenül ül rá. Egy perccel később már Mikes jóbeadásánál Kormos végre nem állítgat sokat, tisztára játsza magát és jól céloz. 5:0.
    A 21. percben úgy látszik, hogy végre gólt rúg a Soroksár is, de Zwick lövése a lécről a vonalra pattan, majd kornerre kerül. Berúgás után azonban Kautzy mégis jól céloz s lapos, szép sarkos gólt lő. 5:1.
    A válasz nem késik soká. A 25. percben Schweier nagy lyukat rug,
    Szepes így nyugodtan suttol a hálóba. 6:1.
    Kispestnek szerencséje van: a 31. percben Serényi is elcsíp egy labdát, céloz, Bácsay azt hiszi, hogy a labda a túlsó oldalon mellé megy. De nem ...
    Alsó fát ér s onnan az ellenkező, jobb sarokba pattan a labda. 7:1.
    A 37. percben Kautzkyt faultolják: szabadrugás. Elblinger áll neki s 16-osról hálóba lő, Dénes csak érint.