Góllövő: Serényi, Zilahi, Serényi, Vince, Markos
    Kispest, 800 néző. Bíró: Himler.
    Bocskai: Varga — Vágó, Janzsó — Palotás, Moóré, Keviczky — Markos, Vince, Teleki, Zilahi, Hevesi.
    Kispest: Dénes — Szemere, Laky — Szabó, Purczeld, Keresztes — Mikes, Szenes, Kormos, Szepes, Serényi.
    — Huj, huj, hajrá — bíztat a szép számmal felvonult Bocskai szurkoló had, de a kispestiek se hagyják magukat. Kispest már az első percben szögletrúgáshoz jut, de Szepes labdája a kapufát találja el. A 4. percben váratlan gólt érel a Kispest. Vágó hazajátszik, Serényi azonban szemfüles. Hiába akarja Palotás tartóztatni, Serényi kitör mellette, rászalad a hazajátszott labdára, Varga későn fut ki a gyorslábú szélső elé,
    Serényi elkanyarodik jobbra, majd az üres kapuba passzolja a labdát. 0:1.
    A Bocskai rögtön válaszolni akar. A 6. percben Markos jól megy le, szépen, küldi be a labdát, de Teleki közelről emberbe lövi. A Bocskai kapkod... A 10. percben már a második kispesti szögletrúgás van soron. A 13. percben Teleki kiugrasztja Zilahit, Dénes ráfut, de Zilahi lő a hajszálnyira a kapu mellé.
    A 16. percben Markos labdát kap. Egészen a vonalig viszi, onnan be-
    adja, Dénes kapkod, Teleki lő, a labda kapufáról pattan vissza,
    Dénes újra kapkod s közben Zilahi egy lépésről egyenlít. 1:1.
    A kispestiek már a harmadik szögletrúgáshoz jutnak, majd a 25. percben Hevesi jól lő, de a labda a kifutó Dénesről véletlenül visszapattan. Serényi háttól állva is céloz, míg Kormos nagy helyzetet ront. Általában, a játék nagyon változatos. Markos nagyon pistítja a kispesti védőket. A 85. percben Hevesit a 16-oson buktatják, de a debreceniek még csak rá se érnek 11-est reklamálni, amikor Dénes nem képes megfogni a labdát, egy kis kavarodás, Vincze kotor és az üres hálóba vágja a labdát. 2:1.
    Majd a Bocskai, első szögletrúgásához jut, de nem tudja kihasználni. A 31. perc újra gólt hoz. Serényi kapja a labdát, jó messze a kaputól... Palotás rajta van, Vágó is érzi a bajt, szintén oda fut. Ketten se tudják fogni a kispesti szélsőt, aki elvágtat, s bent
    még arra is van ideje, hogy lábra igazítsa a labdát. Léc mellett surran be a gól. 2:2.
    Ujra Serényi kísérletezik, de most már eredménytelen. A tulsó oldalon Markos a legény a gáton.
    Kispest rögtön gólra tör a II. félidőben, de már a 2. percben a Bocskai is előljár, kornert ér el. Változatos a játék, sok a szögletrúgás. Most már a debreceniek jobban fogják Serényit,de a kispestiek is Markost. Féltucat sarokrúgás után a 23. perc gólt is hoz. A győztes gólt. Zilahi kiadásával a pompásan játszó Hevesi elfut, szépen küldi be a labdát, amit a 16-os sarkára beszaladt
    Markos stoppol és a rosszul ugró Dénes mellett hálóba lő. 3:2.
    A kispesti nézők látják, hogy eredménytelenek a támadások s így kiabáltak: . ..
    - Bigyisz, előre a csatársorba!
    Szabónak szól, őt szeretnék elől látni. A kívánság teljesül is Szenes megy hátra. Kispest azonban hiába igyekszik. . A Bocskai most már úgyszólván
    szóhoz se engedi jutni.
    Gólra azonban a debreceniek se törnek nagy erővel... Inkább az eredmény tartására fektetik a súlyt. A csatárokat is a fedezetsorba húzzák. Céljukat el is érik. Csirájában fojtották meg a kispestiek hajráját.