Phöbus FC - Attila FC 6 : 2

Profi I. liga 1933/1934, 18. forduló
  1. nela: 1.500

2024.06.10, 18:39
    Phöbus-pálya Ujpest, Berini-u. 1934 április 18-án, szerdán délután 5 órakor PHÖBUS—ATTILA

Nemzeti Sport, 1934. április 17.

2024.06.10, 18:36
    Phöbus-Attila 6:2 (2:1).
    Egy félidőig az Attila volt jobb, de szünet után teljesen szétesett és a Phöbus kamatostul adta vissza az őszi 4:1-et űó
    Góllövő: Szikár, Solty, Opata, Solty (11-esből), Béky, Solty, Tőrös (öngól), Béky
    Berlini utca, 15oo nézd. Bíró: Barna Béla
    Phöbus: Juhász — Szilágyi, Tőrös — Titkos II., Péter, Komáromi — Béky, Szikár, Sólyom, Solti, Tárnok.
    Attila: Hidasi — Miskolci, Bán — Szabó, Buzássy, Virág — Sziklai, Bakk, Opata, Mester, Magyar.
    — Phöbus, Phöbus! — biztató csatakiáltások vezetik be a játékot. Jó mély hangon zeng. Az első percek izgatott tapogatózással telnek el. Már bevezetőül akad egypár fault. Az 5. percben Opata fordulásból lő mellé. A 7. percben Opata remek kiadása után Magyar visszafejel Mesternek s ennek pompás lövése
    fáról jön vissza (sokan már bent látták),
    majd szögletre jut s szöglet után Bakk fejesét Juhász nagyon nehezen védi. Remek volt az egész! Tud az Attila. Egy perccel később Sólyom labdáját Szikár két lépésről véti el, majd Opata a hatoson állva kapásból mellé céloz. Nagy hiba! A 10. percben Szikár megszökik, Sólyom nyomában van és testtel fogja Bánt, aki üldözné a csatárt, így jutnak a kapu elé, ahol
    a közben balösszekötőbe került Szikár három lépésről a balsarokba céloz. 1:0.
    Az Attila elkeseredetten támad s szabadrugás után úgy látszik, hogy Juhász belül kapja el a felpattanó labdát.
    A nap már nem süt. A délutáni nagy melegnek vége. Enyhe szél támogatja a miskolciakat, míg a Phöbust a folyton biztató közönség segíti.
    A 18. percben Solty remek beadása bent érintetlen marad, Béky újra beküldi a bőrt, de Szikár a hatoson fölé vágja. (Hüűű ...) A 19. percben Béky beadásával a szabadon hagyott Sólyom elfut, céloz,
    Hidasi balszögletre véd, onnan jobbra pattan a bőr s Solty közelről bepöcköli. 2:0.
    — Az Attila futbalozik s a Phöbus rugja a gólokat — hallani.
    A 24. percben — a most már többet támadó Phöbus újabb rohama közben — Szikár ismét közelről hibáz. A 29. percben az Attilának a 16-osról szabadrúgás jár, Opata áll neki. Hatalmas lövése szinte szemmel nem is kísérhető, csak azt látni, hogy a háló zörög. A labda a földet érő háló alatt akad meg. A bíró gólt ítél, de a kapu mögött széken ülő BarnaSándor azt mutatja, hogy a labda kívülről jutott a háló alá. A léc mellett oldalról, hátulról került be .A bíró hajlik erre, mire az Attila reklamál s a bíró siet a határbírót megkérdezni. Az is gólt ítél. Mosta Phöbus tiltakozik. Parázs hangulat. Ide-oda szaladgálnak. A másik határbíró is gólra szavaz. 2:1!
    Innen kezdve túlfűtött hangulatban folyik a meccs. Szikár szép lövését Hidasi védi, majd Sziklai beadását Juhász lehúzza s utána Opata bombáját védi. Közben
    Miskolci előbb a fedezet-, majd egészen a csatársorba húzódik előre.
    Hiába. Vissza is megy.
    Attila-támadásokkal indul a játék, de a helyzeteket kihagyják a csatárok. A 4. percben a Phöbus szöglethez jut. Sólyom fejeli a labdát, Hidasi kijön a kapuból s Miskolci a gólvonalon csak kézzel tudja visszaütni a labdát. 11-es.
    Solty bevágja. 3:1.
    Eldőlt a meccs.A 12. percben Opata oldalról küldött szabadrugása nagyon veszélyes. A 19.percben Tárnok szépen ad be, Sólyom fejjel remekül csúsztat jobbra, a ráfutó Béky elé,
    aki a 16-os sarkáról a jobb sarokba erős lövéssel valódi profigólt lő. 4:1.
    A 20. percben Miskolci előrejön a csatársorba s Sziklai hátramegy. Két perc mulva van is eredmény. Bakk—Magyar—Opata a labdaútja. Opata fejesét a közben álló
    Tőrös saját hálójába fejeli. 4:2.
    A 29. percben ismét változik az eredmény. Most Szikár ad be s
    Solty fejese közelről a jobbsarokba jut. 5:2.
    Hosszabb Phöbus-ostrom után a 34. percben három támadás is góllal kecsegtet, de Sólyom és Solty túlzásba viszi az adogatást. A 36.percben Béky lövését Hidasi csak nehezen védi, majd a 38. percben ugyanő szabadon áll . Tárnok szabadrúgása után Solty tolja jobbra a bőrt.
    Béky közelről (6 lépés!) a későn vetődő Hidasi alatt a kapuba talál. 6:2.
    Utána csaknem újabb dugó. Szikár két lépésről fejel, de fáról jön vissza a bőr. Majd Tőrös is megpróbálkozik a góllövéssel, ezúttal a mások oldalon. Annyira előrejött. A 44. percben Sólyomot ingénél fogva tartja vissza Bán a 16-oson belül. A bíró csak szabadrúgást ítél s ezt Solty a vonalról fölé küldi.