Remek harc Debrecenben, nehéz Bocskai győzelemmel
    Bocskai-Kispest 2:1 (1:1)
    Kispest döntetlent érdemelt volna
    Góllövő: Serényi, Markos, Eőry
    Debrecen, 2500 néző. Bíró: Hertzka Pál.
    Vincze nem heverte ki bukaresti sérülését s nem játszhatott.Helyette Kovács III. állt be jobbösszekötőbe.
    A két csapat így állt fel:
    Bocskai: Alberti — Vágó, Janzsó — Palotás, Gyulai, Gombkötő — Markos, Kovács III., Teleki, Eőry, Hevesi.
    Kispest: Sarkadi — Szemere, Rozgonyi— Rátkai, Szenes, Keresztes — Mikes, Szabó II., Nemes, Szepes, Serényi,
    Kispest választ, a Bocskai kezd. Teleki kiugratja Kovácsot, a tartalékösszekötő mint Botond tör át a kispesti védelmen, de aztán fölé bombázik. (A közönség sürgősen kegyeibe veszi Kovács Ill.-at s el is kereszteli Botondnak.) Kispest lefutása veszélyes, Szabó alig lő fölé. Már az első percek után látszik: nagy meccs fog kialakulni!
    Az 5. perc már kispesti gólt hoz. Janzsó elengedi Mikest, a visszaadás Nemeshez kerül, Alberti kifut, ráveti magát, de
    Nemes váratlanul Serényi elé tol s a ráfutó szélső beteszi a labdát. 1:0.
    Mintaszerű csatárakció az egyik, védelmi hiba a másik oldalon. A közönség ereiben mindenesetre elhal a vér...
    Teleki Hevesit ugratja ki, Hevesi mellé lő. Markos szögletrugása eredménytelen.
    A Bocskai ostromol, de a kispesti védelem mindent ment s az újabb Bocskai-korner sem hoz eredményt. Hirtelen Kispest is kiszabadul s a kitörő Szepes elől Palotás csak akrobataszerű benyúlással szedheti el a labdát. Mikes beadásából Szepes lő, Alberti védi a labdát. A felelet: Teleki nagyszerű („forintos”) labdával szökteti Markost, a kapus elébe fut, Markos lő, de a labda kipattan Sarkadi lábáról. Most újra a Kispest van elől. Mikes pontos beadását Szabó II. átlépi, Nemes nagy lövése azonban mellémegy. Aztán Mikes sarokrúgást harcol ki, ez eredménytelen.
    Palotás szerel, kiugratja Eőryt, aki mellélő. Bocskai-fölény. A nagy harcban Szepes meze elszakad, rongyos dresszben játszik tovább. Ez azonban nem zavarja meg abban, hogy jó labdát adjon Nemesnek s a center felső sarokra küldött bombáját Alberti csak nagy bravúrral tudja védeni. Teleki lő most - mellé.
    A 35. percben Teleki kiteszi Eőryt, aki szélsebesen ront a kapu felé, a 16-os előtt azonban összeütközik Keresztessel.
    Mindketten elesnek. Faultról alig lehet szó, a bíró mégis — érthetetlen szigorral — szabadrúgást diktál a Kispest ellen. A16-osnál felsorakozik falanxba az egész Kispest,
    Markos szabadrúgása azonban jól ívelt és a felső sarokban köt ki. A Bocskai kiegyenlített 1:1.
    A kispestiek csak most kezdenek reklamálni a szabadrúgás ellen, persze nagyon is későn. (Pedig igazuk volt...)
    Markost ezután tényleg felvágják a 16-osnál, de a szabadrúgás most mellésikerül.
    Szünet után előbb Kispest támad, aztán Markos beadását Eőry lövi kevéssel kapu mellé. Gyulai nagy centerhalf-játéka egyre inkább uralja a mezőnyt, ő teszi meddővé a Kispest-fölényt is, amelyik most sarokrúgásban nyilvánul meg, izgalmas helyzetet teremtve Albert kapuja előtt.
    A bíró összezavarodik. Jobbra is, balra is fordítva ítél.
    Szenes faultolja Markost, a szabadrúgást Markos mellé küldi.
    Majd téves korner-ítélet következik a Kispest ellen, amit két kispesti szögletrugás követ a Bocskai ellen. A másodikat Alberti nehezen húzza le.
    A meccs legszebb jelenete van műsoron: Markos pompás labdát kap Gyulaitól, félméternyire a taccsvonaltól végigfut a félpályán s közben mindenkit kicselez. Beadása is jó, de Eőry kapásból kevéssel mellé lő.
    Ujra Albertinek van dolga: Nemes nehéz helyzetből küldött lövését vetődve védi, majd az újabb Nemes-bombát ököllel üti ki.
    A 35. perc eldönti a meccs sorsát. A Bocskai támad, Gyulai— Markos—Kovács III.—Teleki a labda útja,
    Teleki átad Eőrynek s az összekötő 10 méterről leadott lapos lövése a rosszul vetődő kapus hasa alatt a hálóba megy. 2:1.
    A győzelem azonban korántsem látszik véglegesnek. A játék kemény, Kispest támad. Szabó belemegy Gyulaiba, figyelmeztetést kap. Aztán szabadrúgást érnek el a kispestiek s a levegőben gólszag terjeng. A Bocskai szívósan védekezik. A 42. percben Palotás szabadít fel, Telekihez játszik, a center végigcselezi a kispesti védelmet, 10 méterről lő a kapufának.
    A bíró a meccs végét jelzi, a közönség - örül, örül a nehezen kicsikart győzelemnek.