Újpest FC - Salgótarjáni SE 11 : 0 14:30

Az Újpestnek igen könnyű dolga lesz a Salgótarjáni SE-vel szemben az újpesti Stadionban

Budapesti Hírlap, 1938. november 01.

Az Újpest gólesővel, a Ferencváros nehezen győzött a hétközépi fordulón

ÚJPEST FC—SALGÓTARJÁNI SE
    11:0 (6:0)

Az Újpest minden tekintetben nagy fölényben volt és szinte tetszés szerint lőtte góljait.
    A gólok sorrendje: 5 p: Vincze, 8. és 11. p: Zsengellér, 15. p: Kállai, 25. p: Vincze, 29. p: Zsengellér. II. félidőben: 7. p: Zsengellér, 28. p: Zsengellér, 34. p: Zsengellér, 37. p: Kállai, 43. p: Kocsis.

Budapesti Hírlap, 1938. november 02.

2016.07.28, 16:14
    Az Újpest tizenegygólos győzelemmel az első helyet foglalta el

Az Újpest a vasárnapi nyolc gól után valóságos góllövési ünnepélyt rendezett, tizenegy góllal, amely közül Zsengellér hatot lőtt.

Pesti Hírlap, 1938. november 02.

3. avatar: heimo
    2016.07.28, 16:08
    A megyeriúti stadionban az Újpest az SSE ellen újra hengerelhet.

Népszava, 1938. november 01.

Újpest FC—Salgótarjáni SE 11:0 (6:0).

Az Újpest nagy technikai fölényben volt a salgótarjáni csapattal szemben és szinte tetszés szerint rúgta góljait.

Népszava, 1938. november 02.

4. avatar: heimo
    2016.07.28, 16:04
    Az Ujpest nagy technikai és erőnléti fölényben volt a salgótarjáni csapattal szemben és szinte tetszés szerint rúgta a góljait.

A gólok sorát az I. félidőben Vincze nyitotta meg az 5. percben, majd Zsengellér a 8. és 11. percben rúgott két gólt. Mezőnyjáték során a tarjáni belső csatárok mindent rontottak. Ismét az Ujpest került döntő fölénybe; Kállai a 15. és Vincze a 25. percben szerzett góljával már 5:0 volt az eredmény. Az I. félidő utolsó gólját a 29. percben Zsengellér szerezte. Az első félidőben Zsengellérnek és Kállainak még sok jó lövése veszélyeztette a salgótarjániak kapuját, amelyben Vécsei nagyszerűen védett.

A II. félidő 7. percében Zsengellér Vécsei felett emelte át a labdát. A 28. percben Vincze átadását Zsengellér, majd a 34. percben Havas mintaszerű beadását szintén Zsengellér lőtte az SSE hálójába. A 37. percben Zsengellér kiugratta Kállait, aki biztos lövéssel megszerezte az Ujpest tizedik gólját. Ezután a salgótarjáni védelem eredményesen tartóztatta fel az ujpesti rohamokat, de a mezőnyben a tarjáni csatárok nem tudták maguknál tartani a labdát és a legjobb helyzeteket is elhibázták. A 43. percben hosszan tartó ujpesti ostrom után Vincze átadásából Kocsis szerezte a 11. gólt.

MTI Sportkiadás

5. avatar: heimo
    2016.07.28, 16:03
    A stadionban az Újpest most nagy formában lévő csatársora esetleg két számjegyű eredménnyel is küldheti haza Salgótarjánt.

Pesti Napló, 1938. november 01.

Újpest csatársora félelmetesen gólképes lett

Újpest—SSE 11:0 (6:0)

Az újpesti Stadionban lezajlott bajnoki mérkőzésen Újpest csapata 3000 főnyi közönség előtt megismételte vasárnapi — a Budafok ellen látott — ragyogó csatárjátékát.
    Az Újpest már az 5. percben Vince góljával vezetéshez jutott. A 8. és 12. percben Zsengellér góljai 3:0-ra emelték az Újpest előnyét. A 15. percben Kállai, a 25. percben Vince és a 29. percben Zsengellér lőtt gólt.

Szünet után a 7. percben Zsengellér, Vécsei feje fölött a hálóba emelte a labdát 7:0. Most alábbhagyott az iram és az újpestiek csak a finisben feküdtek újra teljes erővel a játékba. Zsengellér ért el két újabb gólt, majd Kállai és Kocsis gólja beállította a végeredményt.
    Az újpestiek végre rájöttek a helyes taktikára, a nyílt támadójátékra és ez a taktika lehetővé teszi számukra, hogy a csapatban rejlő tudás maradék nélkül jusson érvényre. Ismét a Vincze—Zsengellér—Kállai belső trió volt a magasarányú győzelem főrészese. A fedezetsorban Szalay és Balogh, a védelemből Futó emelkedett ki.
    A salgótarjáni legénység legjobb része a kétszámjegyű vereség ellenére a közvetlen védelem volt.
    Biró Sándor kifogástalanul vezette a mérkőzést.