I. osztályú profi liga 1927/1928, 9. forduló
játékvezető : Majorszky Ferenc
  1. Nemzeti Sport: 3.000

2022.10.02, 21:37 (szerk.: 2022.10.03, 09:20)
    Az I. liga mérkőzéseinek bírái: Ferencváros—III. ker. FC: Viczenik. — Hungária—Budai 33-as: Majorszky. — Nemzeti—Sabaria: Herzka. — Vasas— Attila: Salgó. — Újpest—Kispest: Széll. — Bástya—Bocskay: Boronkay.

Sporthirlap, 1927. november 19.

2022.10.02, 19:08 (szerk.: 2022.10.03, 09:19)
    Hungária—Budai 33-as 6:1 (2:1)

Hungária : Fehér — Mandl, Kocsis — Rebro, Kleber, Schneider — Haar, Skvarek, Opata, Hirzer, Jeny
    Budai 33-as : Zsák — Lőwy, Vogel — Czumpft, Kaltenecker, Eichbaum — Kramer, Kovácsy, László, Schlosser, Ticska.

A Hungária kezdi a játékot és Skvarek lövését Zsák elvetéssel védi. A 4-ik percben Opata a labdát Jenyhez passzolja, aki éles lövéssel a kapu jobb sarkába helyezi (1:0).
    A gól után kapu mellett végződött 33-as támadás következik, majd Haar beadásából .Jeny pompás fejese alig kerüli el Zsák hálóját. A 15-ik percben Mandl rendsze miatt szabadrúgáshoz jutnak a budaiak, az előreadott labdát azonban Kramer a kifutó Fehér fölött magasan emeli ki a mezőnyből. A 19-ik percben Löwy szabadrúgásából Ticska fejesét Fehér elvetéssel kornerre védi. Rebró beadásából Opata fejese a kapufáról pattan vissza, majd a 27-ik percben Vogel Haar elől a 16-os vonalon belül kézzel üti fel a labdát, de a bíró fordítva ítélkezik. Szép Hungária-támadás után Opata bombalövését ismét a kapufa hárítja el, a visszapattanó labdát pedig Skvarek néhány lépésnyire a kaputól magasan a háló fölé lövi.A 34-ik percben
    Kocsis hibájából Kramer a kifutó Fehér mellett kiegyenlít (1:1).
    A Hungária most belefekszik a játékba, de a budaiakat is felvillanyozza az eredmény. Néhány percnyi hullámzó játék után a kék-fehérek fölénybe jutnak. A 43-ik percben Schlosser faultolja Klebert, akinek 40 m-es emelten ívelt szabadrúgására Zsák kifut a kapuból, összeütközik Vogellel és Opata felettük a hálóba emeli a labdát (2:1).
    A második félidő 2-ik percében Ticska kornert erőszakol ki Rebrótól, majd a 8-ik percben Vogel szereli Hirzert kornerre. A 10-ik percben Schneider szabadrúgásából Hirzer a labdát fejjel Opatához továbbítja. Opata fejese
    a kifutó Zsák testéről Haar elé perdül, aki kényelmesen a kapuba továbbítja (3:1).
    Ezután Löwynek a félpályáról irányított remek szabadrúgásából Fehér lehúzza ugyan a labdát, de kornerre ejti. A 14-ik percben
    Haar hátrahúzott labdáját Hirzer a vetődő Zsákot érintve lövi a kapuba (4:1).
    A Budai 33-asok most egymásután három kornert érnek el, amelyek egyikéből László labdája a kapufáról pattan vissza. A Hungária csatársora pompás akciókkal veszélyeztet és a 35-ik percben
    Hirzer kiugratja Skvateket, aki Zsák mellett védhető gólt rúg (5:1). A 40-ik percben Ticska kiszökik, de közelről irányított félmagas lövését Fehér védi, majd a 42-ik percben Hirzer egyéni játék után nehéz szögből lőtt góllal beállítja az eredményt (6:1).
    A mérkőzést Majorszky bíró nagy igyekezettel vezette, de rossz helyezkedésével nagyon sűrűn akadályozta a játékosokat, és a hendsz fogalmával — úgy látszik — hadilábon áll.