BVSC - Esztergomi MIM Vasas SE 1 : 1 16:30

Területi Bajnokság, Duna csoport 1986/1987, 18. forduló

2017.12.15, 07:24
    BVSC—MIM Vasas 1-1 (0-0)
    Budapest, Szőnyi út, 300 néző. vezette: Temesvári.
    MIM Vasas: Schromeisz — Parragh, Fogarasi, Ormándi, Bankó (Szoboszlai), Cserép, Hernádi, Tóth. Csapucha, (Meszes), György, Antal. Edző: Mezei József.
    Az esztergomiak közül Spáth és Pitini sérülés miatt nem léphetett pályára, mégis a mérkőzés nagy részében jelentős mezőnyfölényt értek el a vendégek. Tíz perc után akár két góllal is vezethettek volna. Előbb Tóth 10 méterről mellé lőtt, majd Hernádi szabadrúgását Parragh továbbfejelte és Csapucha 4 méterről a léc fölé fejelt. A 34. percben Hernádi pontos átadásából Antal lövését szögletre mentették.
    Szünet után is az esztergomiak voltak fölényben. A 49. percben Tóth szögletére Parragh érkezett, 5 méterről mellé fejelt.
    Izgalmas volt a hajrá. Tóth jó szögletét röviden fejelték ki a védők, és Fogarasi 16 méterről kapásból a bal alsó sarokba bombázott. 0-1. Beszorult az esztergomi csapat, kapkodtak a védők és Kopácsi közelről a hálóba fejelt. 1-1.
    A döntetlennek a BVSC örülhet jobban. Jók: Schromeisz, Parragh, Fogarasi, Tóth és Antal.
    Forrás: Dolgozók Lapja, 1987-04-17