Miskolci VSC - Békéscsabai Előre SC 0 : 1 13:30

2023.01.14, 21:01 (szerk.: 2023.01.14, 21:14)
    Békéscsabai Előre - Miskolci VSC 1:0 (1:0)

Miskolc, 500 néző
    V. Dér
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel (Dupsi, 46. perc), Ambrus, Száraz, Moós, Dobó, Bertók, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    MVSC: Serfőző - Temesvári II, Takács, Hernádi, Krompaszky, Temesvári I, Kocsis, Kiss (Simonyi, 46. perc), Oláh, Sármány, Bálint. Edző: Nagy György.

1. perc.: kezdés után Sármány került jó helyzetbe, de a csatár pár lépésről a kapusba lőtt. A kihagyott helyzet után már indult is az ellentámadás. Dobó ment el a balszélen, beadásszerű lövését Serfőző elvétette és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki, 1:0.
    30. perc: Kiss egyenlíthetett volna, de párlépésre a kaputól - jó helyzetben - hibázott.
    50. perc: Bálint a keresztező Láza mellett Oláhhoz gurított, a középcsatár azonban nyolc méterről fölé lőtt.
    55. perc: Bertók már a kapus mellett is elhúzta a labdát, az MVSC védői azonban a gólvonalon mentettek.
    65. perc: Hernádi és Dupsi a félvonal környékén összeakaszkodott, a játékvezető mindkét játékost kiállította.
    85. perc: Dobó szinte az egész védelmet kicselezte. Serfőző azonban bátor kivetődéssel az utolsó pillanatban tisztázott.

A kétnapos hóesés miatt játékra alig alkalmas pályán szinte végig sárdagasztás és csapkodás folyt.
    A vendégcsapat az első percben szerzett gólja után védekezésre rendezkedett be. Ez a taktika sikeres volt, bár az MVsC több nagy helyzetet kihagyott.
    Az igen rossz talajon lejátszott mérkőzésen számos durvaságot, sportszerűtlen jelenetet lehetett látni. Ez azért is feltűnő, mert a mérkőzésnek nem volt különösebb tétje.
    A mérkőzés elfajulásához Dér játékvezető gyenge bíráskodása is hozzájárult.

Jó: Láza, Száraz, Dobó, ill. Krompaszky, Bálint, Takács.

5. Békéscsaba 34 15 8 11 49:41 38
    ...
    17. Miskolci VSC 34 7 8 19 26:63 22

Népsport, 1969. december 1. (Arcanum DT)
    Remek hajrával az NBI/B ötödik helyén:

Miskolc, Népkerti pálya, 500 néző
    V: Dér
    Előre: Tóth (8) — Kvasz (7), Láza (8), Szűcs (7), Lengyel (7), Ambrus (7), Száraz (9), Moós (8), Dobó (8), Bertók (8), Schneider (8). Edző: Piller Sándor.
    Miskolc: Serfőző (5) — Temesvári II (6), Takács (8), Hernádi (1), Krompaszky (7), Temesvári I (6), Kocsis (7), Kiss (6), Oláh (6), Sármány (7), Bálint (7).
    Edző: Nagy György.
    Csere: Lengyel helyett Dupsi (1) 46. percben, Kiss helyett Simonyi (6) a 46. percben.

A salakos Népkerti pályát tíz centiméteres latyakos hó borította.
    Az első percben Sármány került jó helyzetbe az Előre kapuja előtt, de a kifutó Tóth merész előrevetődéssel hárított.
    Az első Előre-támadás gólt eredményezett. Dobó a balösszekötő helyén kitört, kicselezte a ráfutó Takácsot, majd az alapvonal közeléből élesen kapura lőtt, s a beadást váró Serfőző mellett a labda a jobb alsó sarokban kötött ki, 1:0.
    A gól után meddő miskolci fölény alakult ki. A határtalan lelkesedéssel játszó Előre-védelem a támadásokat idejében ártalmatlanná tette.
    A nagy kedvvel és bátran játszó Dobót a 11. percben a kaputól 20 m-re Krompaszky kíméletlenül fölvágta. A szabadrúgást Serfőző szögletre hárította.
    A rendkívül nehéz talajon hatalmas küzdelem folyt a két 16-os között, folyamatos játékot nem lehetett látni.
    A 30. percben a jobb oldalról Oláh ívelte be a labdát, Tóth röviden öklözte, Kiss 10 m-re a kaputól jó helyzetben hibázott.
    Az Előre ellentámadása során Moós 18 m-ről fölé lőtt.
    A félidő utolsó percében több kemény belemenést láttunk mindkét oldalon.
    A 42. percben Száraz-Moós-Schneider volt a labda útja, a balszélső 17 m-ről élesen mellélőtt.
    Feltűnt, hogy a miskolci védők - főleg Krompaszky - a keménységet összetévesztették a szándékos durvasággal.
    A második félidőben a jól fejelő Bertók a védelmet erősítette, helyén a csatársorban Dupsi játszott. A hazai csapaton a fáradtság jelei kezdtek mutatkozni, s az Előre mindjobban fölénybe került.
    Az 55. percben szép Dupsi-Száraz támadás futott a bal oldalon, s a jobbszélső szorongatott helyzetében a kapusba lőtt.
    Két perc múlva Moós-Száraz-Dupsi adogatás után Takács nehezen mentett szögletre.
    Hazai ellentámadás során szintén szögletre került a labda, majd a sarokrúgás elvégzése után az erőszakosan támadó vasutas csatárok Tóthot csúnyán leütötték. A következő percekben a játék mindjobban eldurvult, s ebben elsősorban az ámokfutó módjára viselkedő Krompaszky járt az élen.
    A 67. percben a játékvezető háta mögött Hernádi leterítette Dupsit. Meglepetésre Dér játékvezető Kapusi partjelző segédletével mindkét játékost leküldte!
    A 75. percben Ambrus hatalmas partdobása után Szárazhoz került a labda, a jobbszélső több jó csellel tisztára játszotta magát, de 12 m-ről mellélőtt.
    Az utolsó 15 percben a jó erőben levő csabai csapat döntő fölénybe került, és a miskolciak kíméletlen játéka ellenére több gólhelyzetet dolgozott ki.
    A 84. percben Ambrus 25 m-ről váratlanul lőtt, Serfőző a jobb felső sarokból tornászta ki a labdát.
    Két perc múlva újból a balfedezet hagyott ki nagy helyzetet: több játékost kicselezve kapura tört, lőtt, Serfőző a kapufa segítségével - üggyel-bajjal - mentett.
    A 88. percben Bertók az egész Vasutas-védelmet kicselezte, labdáját azonban Serfőző a felső kapufa segítségével nagy szerencsével hárította.

BÍRÁLAT
    A havas, csúszás talajon az első percekben mindkét csapat bizonytalanul mozgott.
    Az első félidő után az Előre Dobóval megerősítette védelmét, így csírájában elfojtotta a hazai támadásokat. A négytagú csatársor, a jól építő Moós és Schneider, illetve a kitűnően játszó Száraz vezérletével lényegesen több gólhelyzetet dolgozott ki, mint a hazai csapat.
    A rendkívül nehéz körülmények között (irreális talaj, egyes hazai játékosok kíméletlen küzdőmodora ellenére) határtalan becsvággyal, jól játszott a csapat, s újabb vidéki győzelmével megszerezte - újonc létére - az előkelő ötödik helyet!

Jók: Száraz, Láza, Schneider, Moós, Dobó, ill. Takács, Bálint.