Szegedi EOL - Békéscsabai Előre SC 3 : 0 16:00

2023.01.29, 20:16 (szerk.: 2023.01.29, 20:34)
    Szegedi EOL - Békéscsaba 3:0 (1:0)

Szeged, 3000 néző
    V: Teuschler
    SZEOL: Gilicze — Várhelyi III, Kővári, Magyar, Várhelyi I, Pikó, Dávid, Vörös (Székely, 71. perc), Varga (Kozma II, 71. perc), Vass, Berkes. Edző: Subits Lajos.
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Kiss (Bertók, 46. perc), Láza, Szűcs — Lengyel, Ambrus — Dobó, Moós, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.

2. perc: Dávid beadása veszélyesen szállt a kapu elé, de Vörös elől Tóth a gólvonalon mentett.
    10. perc: Berkes Vass elé tálalt, de a középcsatár húsz méterről a kapus kezébe lőtt.
    25. perc: Varga 18 méterről lőtt bombáját bravúrosan védte Tóth.
    26. perc: Magyar csavart szabadrúgása a sorfal mellett a jobb sarokba jutott, 1:0.
    30. perc: Szűcs a 16-oson belül felvágta Vasst, a játékvezető a jogos 11-est nem ítélte meg. 55. perc: korszerű szegedi támadás gördült végig a pályán, Berkes labdájával Pikó a jobboldalon kiugrott és mintegy 13 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 2:0.
    62. perc: Láza és Tóth a 16-oson belül szabálytalanul buktatta Vasst, ezúttal Teuschler megadta a 11-est, amit Vass a jobbra vetődő Tóth mellett a bal sarokba helyezett, 3:0.
    72. perc: Moós tíz méterről az üres kapu fölé emelte a labdát.

A hazai csapat a mérkőzés nagyobb részében fölényben volt, a nagyrészt védekező Előrével szemben és nagyobb arányban is győzhetett volna.
    A vendégek szórványos támadásai ritkán és csak a 3:0 után jelentettek veszélyt a szegedi kapura.

Jó: Gilicze, Kővári, Pikó, Vasas, II, Szűcs, Lengyel, Ambrus és Moós.

5. SZEOL 19 9 4 6 33:26 22
    ...
    10. Békéscsaba 19 8 3 8 30:30 19

Népsport, 1969. augusztus 18. (Arcanum DT)
    képVass tizenegyest értékesít (Liebmann Béla felvétele)

Délmagyarország, 1969. augusztus 19.
    Szegedi EOL - B.csabai Előre 3:0 (1:0)

Szeged, 3 ezer néző
    SZEOL: Gilicze (8) — Várhelyi III. (6), Kővári (8), Magyar (7), Várhelyi I. (6), Pikó (8), Dávid (7), Vörös (6), Varga (6), Vass (8), Berkes (7). Edző: Subits Lajos. Előre: Tóth (5) — Kvasz (8), Kiss (6), Láza (6), Szűcs (6), Lengyel (8), Ambrus (7), Dobó (5), Moós (6), Németh (5), Schneider (7). Edző: Piller Sándor.
    Csere: Vörös helyett Székely a 71., Varga helyett Kozma II. a 72. percben, ill. Kiss helyett Bertók (7) a szünetben.

Subits Lajos edző véleménye a következő volt: Itthon győznünk kell!
    Pillér Sándor: Szoros eredményt várt a találkozótól.

A SZEOL nyomban támadólag lépett fel. Vörös két lövése veszélyeztette a csabai kaput, majd Németh-Moós-Kvasz adogatás után Moós hibázott jó helyzetben.
    Dobó lövését védte Gilicze, majd Ambrus ügyesen szerelte Vargát.
    Az 5. percben Németh lövését Gilicze kiejtette, Dobó ott termett, de nem jutott lövéshez.
    A 8. percben Kvasztól Berkes „ellopta” a labdát, végül Vass elszalasztotta a nagy lehetőséget.
    A 15. percben Németh lövése suhant el a léc mellett, majd Ambrust az utolsó pillanatban szerelték.
    A másik oldalon Kvasz szabálytalankodott, Magyar szabadrúgása a sorfalról Várhelyi I. elé pattant, de fölé lőtt.
    A 25. percben Moós a kaputól 25 méterre buktatta Pikót. A szabadrúgást Magyar a rosszul felálló sorfal és Tóth kapus keze mellett küldte a jobb sarokba. 1:0.
    Újrakezdés után Ambrus lövését védte Gilicze, majd Németh cselezgetése miatt akadt meg egy csabai akció.
    Fölénybe került a SZEOL. A 30. percben Vasst Szűcs erélyesen szerelte, a szegediek lest reklamáltak, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.
    A 35. percben az előretörő Lázát felvágták a védők, a bírói síp ezúttal is néma maradt.
    A 39. percben Németh erősen belőtt labdája elszállt a belsők feje fölött.
    A 45. percben Németh szabadrúgása szállt mellé.
    Fordulás után az Előre kezdett jobban. Schneider, majd Bertók alig lőtt fölé.
    Az 55. percben növelte előnyét a SZEOL. Gyors bal oldali adogatás után Varga Berkeshez továbbított, aki a tisztán álló Pikóhoz adott. Pikó néhány lépés után nagy lövést zúdított a kapura. A labda a kimozduló Tóth kezét érintve vágódott a jobb felső sarokba. 2:0.
    Ezután Bertók erős lövését a kapus kiütötte, Kvasz ott termett, de Magyar időben partra vágta a labdát.
    A 62. percben Dávid beadását Vörös tiszta helyzetben - az ötösről - elhirtelenkedve a kapu mellé küldte.
    A 64. percben újabb gólt szereztek a hazaiak. Vass két csel után tisztára játszotta magát, Tóth kifutva hárított a csatár elől, de a labda kiperdült a kezéből. A menteni akaró Láza a 16-oson belül elhúzta Vass lábát. A 11-est Vass értékesítette, 3:0 a SZEOL javára.
    A szegedi kapu előterében Schneider szabadrúgását Gilicze kiütötte Moós elé, aki az üres kapu fölé emelt.
    Dávid lövését védte Tóth, majd Bertók jó helyzetben mellé lőtt. Választámadás során Vass elől a védők a kapu torkában szabadítottak fel.
    Az utolsó percekben Németh csúsztatott fejesét mentette a SZEOL kapusa.
    A 85. percben Schneider szögletét Gilicze a gólvonalról a mezőnybe öklözte.
    Németh, majd Dávid lövése jelentette a találkozó két utolsó eredményét.

Bírálat:
    Végig a SZEOL irányította a játékot. Gyors, lapos adogatásokkal többször is zavarba hozták az Előre-védelmét. Viszont góljaik - meglehetősen szerencsés körülmények között születtek.
    Az Előre szórványos ellentámadásai csak ritkán jelentettek veszélyt Gilicze kapujára.
    Meg kell említenünk, hogy a szegedi együttes mérsékelt teljesítménye ellenére is - győzni tudott.
    Mindez csak azért következett be. mert az Előre csapatmunkája és támadósora ezúttal igen gyengének bizonyult. Ehhez döntő módon hozzájárult egy-két játékos lélektelen, unott játéka. Ahhoz, hogy a lila-fehér gárda vidéken is komoly eredményeket érjen el, sokkal nagyobb becsvággyal, nagyobb küzdeni akarással kell játszaniuk. Bár a csapat jelenleg a 10. helyen áll és messze van a kiesési zónától, nem szabad elfelejteni, hogy a pontok könnyedén való elhullatása - esetleg kellemetlen helyzetbe hozhatja őket.