Budafoki MTE-Kinizsi - ÉGSZÖV - MEDOSZ SE 5 : 1 15:30

Területi Bajnokság, Duna csoport 1982/1983, 7. forduló

2017.09.25, 11:18 (szerk.: 2017.09.25, 12:59)
    Budafoki MTE-Kinizsi - ÉGSZÖV - MEDOSZ SE 5-1 (4-0)
    Budafok, 800 néző. V.: Kara.
    ÉGSZÖV: Pálinkás (Keller) — Király, Pirisi, Gara, Répási, (Rozsnyó), Balázs, Kiss, Kónya, Kindornai, Ács, Patkós.

A délelőtti ökölvívó-bajnokság hatására-e, vagy sem, de a Budafok már a 11. percben padlóra küldte ellenfelét, amikor Pozsár ügyesen kivárt, majd beadott és Huszár három lépésről mellel a hálóba továbbított. Ez volt a második gól. Az elsőt Wastl bombázta szabadrúgásból a kapuba, miközben Pálinkás kapus csak állt és nézte a hosszú sarokba vágódó labdát. A harmadikat egy rossz hazaadás előzött meg: Kindornai — talán elfelejtette, hogy már nem a Budafokban, hanem ismét az ÉGSZÖV-ben játszik — Wastlhoz passzolt és a két kilences különös összjátéka úján rezdült a háló (3-0). Négy perccel a szünet előtt ismét Wastl rúgott szabadot. Ezúttal a rövid sarkot választotta, s a tétova Pálinkásnak most sem volt ellenszere (4-0). A félidő záróakkordjaként Kiss naggyá tette Lengyelt, a hazai kapust, amikor tizenegyesből a portás kezébe emelte a labdát.
    Fordulás után a 49. nercben Királv beadásából fejessel javított a büntetőrontó Kiss (4-1). .Az 55. percben Huszár. Wastl. Zemcov volt a labda útja, s a parádés akció végén a cserekapus Kellert is felavatták (5-1). Kiütéses vereség!

G.: Kiss. Jó: Keller.

Forrás: Pest Megyei Hírlap, 1982. szeptember 28.