Sárisápi Bányász SE - Dunakeszi Vasutas SE 3 : 2 15:00

2018.02.24, 19:53
    SÄRISÄP—DUNAKESZI 3-2 (2-2)
    Sárisáp: 800 néző. Játékvezető: Pálfy.
    Sárisáp: Bohner — Papp T„ Szurdi, Papp Gy., (Mészáros 45. perc), Sárközi (Tóth 60. perc), Karcagi, Lakics, Polgárdi, Ormándi, Kis, Hársfai. Edző: Haraszti János.
    Már a 4. percben gólnak örülhetett a hazai közönség. Karcagi 30 méteres bombája a felső lécről vágódott ki és a jó ütemben érkező Lakics közelről a hálóba lőtt 1-0. A 18. percben Hársfait buktatta a kapus a 16-oson belül, de Polgárdi büntetőjét Bakó kivédte. A 26. percben Lakics 18 méterről éles szögből a bal sarokba nyeste a labdát 2-0.
    A 41. percben Lakics jó beadását Kis 6 méterről gyengén a kapusba lőtte, az ellentámadásból Gyöngyösi fejelt gólt. 2-1. Középkezdés után a hazaiak elvesztették a labdát és a szemfüles Szabó 10 méterről lőtt a hálóba 2-2.
    A második félidőben is folytatódott a változatos jóiramú játék. Az 50. percben Kis kapott jó labdát és a bal összekötő helyéről okos gólt lőtt 3-2. A mérkőzés hátralévő részében mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de a csatárok a legjobb helyzeteket is elhibázták. A hazaiaknál Lakics és Hársfai több alkalommal is jó helyzetben hibázott. A jóiramú, változatos mérkőzésen a hazaiak megérdemelten szerezték meg a győzelmet.
    Jók: Szurdi, Lakics, Kis és Hársfai.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1989-03-21