Magyar Kábel SC - Esztergomi MIM Vasas SE 1 : 3 13:00

2018.02.24, 04:17
    LABOR MIM VASAS —MAGYAR KABEL 3-1 (1-0)
    Budapest, Hengermalom u., 250 néző, vezette: Bakos.
    MIM Vasas: Schromeisz — Meszes (Balogh), Bankó, Rosta, Martin, Cserép, Szoboszlai, Hernádi J, Molnár, Engelbrecht, Csapucha (Hernádi P.). Edző: Kertes László.
    A 38. percben Meszes beadását Engelbrecht a jobb sarok mellé fejelte. A 38. percben 20 méteres szabadrúgásból Szoboszlai a bal sarokba lőtt. 1-0. A félidő lefújása előtt nem sokkal Cserépet gólhelyzetben felvágták. Hernádi J. büntetőjét a kapus védte.
    A 77. percben Engelbrechtet a védők gáncsolták, a szabadrúgásból Szoboszlai újra a kapuba lőtt. 2-0. Ezután Engelbrecht középről 12 méterről lőtt, Katona kapus bravúrral mentett.' A 83. percben gyors esztergomi támadás végén Engelbrecht passzából Hernádi Péter közelről a hálóba gurított. 3-0. A 85. percben Hubják jól eltalált lövéssel szépített. 3-1.
    A három esztergomi gól ellenére a mezőny legjobbja a Kábel kapusa volt.
    Kertes edző: : A mostani bravúr akkor ér valamit, ha a hátralévő két meccsen 3—4 pontot hozunk.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1989-11-14