Budafoki LC - Százhalombattai FC 3 : 3 17:00

Budafok-Százhalombatta 3-3 (2-1)
    Promontor u., 400 néző. Vezette: László (Ember, Nyekita)
    BUDAFOK: Balázs - Tóth, Pfeiffer (Ughy, 74.), Bálint - Ránits, Simon P. (Demők, 74.), Hajdú, Killik (Juhász, 84.), Varró - Dunai, Kurucz. Szakmai igazgató: Horváth Pál
    SZÁZHALOMBATTA: Lipták - Simon L., Braun, Kövesi, Kis - Bakó (Batári, 67.), Lőrincz, Reichenbach (Arndt, 54.), Serfőző - Pataki, Szauer (Csák, 74.). Edző: Pál József
    GÓLSZERZŐ: Pataki a 32. percben nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0-1). Ránits a 34. percben éles szögből, jobbról az ötös sarka közeléből félmagasan vágta a jobb sarokba a labdát (1-1). Kurucz a 44. percben a kapusról kétszer is kipattanó labdát harmadszorra kotorta a hálóba (2-1). Szauer az 58. percben félmagasan a bal sarokba bombázott (2-2). Braun a 61. percben az ötösről laposan lőtt a hálóba (2-3). Tóth a 85. percben hat méterről fejelt a léc alá (3-3).
    SÁRGA LAP: Szauer (reklamálásért) a 6., Lőrincz (Varró lerántásáért) a 16., Bálint (sípszó utáni labdaelrúgásért) az 54. percben
    A budafokiak „nyitó találatát” les miatt érvénytelenítette a játékvezető, ám a közvetlenül utána esett battai gól már vendégvezetést jelentett. A történtek alaposan felpaprikázták a hazai játékosokat, mert huszáros rohamozásba kezdtek és percek alatt fordítottak az eredményen. Szünet után Bálint elemi hibáját követően előbb egyenlítettek a vendégek, majd a gólt követő védelmi sokkot kihasználva újabb gólt szereztek. Végül az elkeseredetten kitámadó budafokiak a hajrában kihasználták állandósuló mezőnyfölényüket.
    Jó: Ránits, Varró, Tóth, ill. Braun, Kövesi, Pataki, Szauer
    Horváth Pál: - Nagy meleg, nagy játék, nagy döntetlen
    Pál József: - Játékosaim dicséretet érdemelnek, mert a nagy melegben fordítani tudtak, ám az utolsó öt percről jobb ha nem beszélünk

Forrás: Nemzeti Sport, 1998-05-11