Ráckevei Aranykalász SE - Esztergomi MIM Vasas 2 : 2 17:00

2017.09.22, 08:16 (szerk.: 2017.09.22, 09:52)
    Ráckevei Aranykalász SE - Esztergomi MIM Vasas 2-2 (1-1)
    Ráckeve, 800 néző. vezette: Rendeki.
    Esztergom: Radics — Meszes, Fogarasi, Rosta, Huszák, György (Zöld), Cserép, Tóth, Spáth, Ormándi (Stréhli), Csapucha

Az árvíz miatt Ráckevén játszották a mérkőzést. A 4. percben egy ártatlannak tűnő támadás végén Cserép 20 méterről könnyelműen hazaadott, Vajda elcsípte a labdát és a kifutó Radics mellett az üres kapuba gurított. 1:0. A 7. percben Csapucha szögletét Spáth a jobb felső lécre fejelte. A 15. percben Huszák szabadrúgását Csapucha Ormándi elé fejelte, a csatár hat méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1:1.
    A 34. percben Ormándi röviden passzolt Tóthnak, Oláh megszerezte a labdát és 30 méterről a meglepett Radics felett a hálóba vágta a ráckeveiek második gólját. 2:1. A 60. percben Ormándi remek labdával szöktette Spáthot, akit tíz méterre a kaputól lerántottak. A büntetőt Huszák a balra kimozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtte. 2:2. Az utolsó fél órában Radicsnak háromszor is bravúrra volt szüksége, hogy megóvja kapuját az újabb góloktól.

Mezei József vezető edző: A csapat lelkesedésével, küzdeni tudásával elégedett vagyok, további javulást várok a fiúktól.

Jók: Fogarasi, Ormándi, Spáth, Csapucha.

Megjegyzés: A Ráckeve összeállítása nem szerepelt a tudósításban.
    Forrás: Dolgozók Lapja, 1985. augusztus 22.