Fóti SE - Előre FC Békéscsaba 0 : 2 16:30

2016.01.29, 13:33 (szerk.: 2016.01.29, 16:01)
    Győzelem kilenc emberrel

300 néző Vezette: Böröczi Zoltán (Berki Zsolt, Gál Zsolt)
    Fót: Halász Sándor 0 - Kriska Gábor 5 (Pálfi Tamás 5, 52. p.), Nagy Tibor 5, Schwarcz Zoltán 5 - Nyikos József 5 (Vikukel István 68. p.), Hódosi Henrik 5, Lendvai Péter 5, Burzi Attila 6, Szűcs László 5 (Mátyás Zoltán 5, 52.p.) - Szabados Attila 4, Füle Antal 5 Edző: Bodonyi Béla
    Békéscsaba: Csirics Vladimir 7 - Serban Emil 6 - Valentényi Viktor 6-2=4, Bujáki József 5 - Balog Zsolt 6, Simon Attila 5, Bánföldi Zoltán 6 (Ursz József 88. p.), Udvari Szabolcs 6, Tóth György 5 (Szabó Sándor 5, 46. p.) - Majchrovics Zoltán 5 (Negrau Adrian 5, 60. p.), Keresztúri András 7-2=5 Edző: Vágó Attila
    Gól: Keresztúri 9. és 48. p.
    Sárga lap: Simon (buktatta Lendvait) 32. p. ; Udvari (Schwarcz felvágásáért) 33. p. ; Valentényi (Lendvai akasztásáért) 62. p. ; Vikukel (Bujáki lerántásáért) 90. p. ; Bujáki (Szabados felvágásáért) 92. p.
    Kiállítva: Keresztúri 79. p ; Valentényi 93. p.
    Szögletarány: 11:3 (4:1)

9. p. : Ide-oda pattogott a labda a csabai szöglet után a házigazdák kapuja előtt, végül Keresztúri 6 méterről a kapu közepébe vágta azt, 0-1.
    48. p. : Ismét a volt válogatott labdarúgó, Keresztúri jeleskedett, ezúttal 16 méterről hatalmas erővel a jobb sarokba lőtte a pettyest, 0-2.
    79. p. : Keresztúri és Burzi kakaskodtak. A csabai játékos megütötte ellenfelét, amiért a kiállítás sorsára jutott.
    93. p. : Valentényi a 16-oson belül kezezett, amiért megkapta a második sárga lapját, így kiállította a játékvezető. A megítélt büntetőt Füle mellé lőtte.

A több egykori élvonalbeli labdarúgót felvonultató csapatok nagy lendülettel estek egymásnak, amiből a vendégek jöttek ki jobban a találkozó elején, hiszen az első szögletük után Keresztúri révén szemfüles gólt szereztek a 9. percben.
    Ezután a hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, mezőnyfölénybe kerültek, ám a keményen, fegyelmezetten védekező és ügyesen kontrázó lila-fehérek mellett csak a 35. percben kerültek helyzetbe. Ekkor Füle húsz másodpercen belül kétszer is nagy helyzetben hibázott. Nyolc perccel később a vendégek egy gyors kontra után Majchrovics révén veszélyezették Halász kapuját.
    A szünet után Keresztúri bal lába ismét villant, s ezzel két gólos lett a vendégek előnye, akik ennek tudatában egyre magabiztosabbá váltak. A fótiak azonban dicséretes módon nem adták fel, becsülettel küzdöttek, de csak szögletekig jutottak vagy a Békéscsaba télen igazolt jugoszláv légiós kapusa, Csirics mentett.
    Keresztúri fegyelmezetlensége után felcsillant a remény a házigazdák előtt, de az egykoron Békéscsabán szerepelt villámgyors szélső, Szabados Attila három méterről sem tudta bevenni Csirics hálóját. A hosszabbításban Valentényi kezezett a 16-oson belül, amiért kiállították, ám büntetőből sem tudták bevenni a vendégek kapuját a fótiak, így törvényszerű vereséget szenvedtek a végére kilenc főre fogyatkozó Békéscsabától.
    A látottak alapján a taktikusan játszó lila-fehérek győzelme megérdemelt, ám nagy árat kellet fizetni a sikerért, hiszen a hajrában két meghatározó játékosukat is elvesztették.

Bodonyi Béla: - Küzdelmes mérkőzésen sajnos a legnagyobb helyzeteket sem tudtuk kihasználni s ez megbosszulta magát. Ezért törvényszerű volt a vereségünk.
    Vágó Attila: - Folytattuk idegenbeli jó szereplésünket, teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Igaz, a két kiállítás miatt nagy árat fizettünk érte. Most már szeretnénk hazai közönségünket is megtréfálni, mivel otthon még nem sikerült nyerni.

7. Fót 8 2 3 3 8-11 9