Kecskeméti FC - Komlói Bányász SK 0 : 1 16:30

2017.09.23, 08:49 (szerk.: 2017.09.23, 20:42)
    Kecskeméti FC - Komlói Bányász SK 0-1 (0-0)
    Kecskemét, 500 néző. V.: Birincsik
    KFC: Nagy Zs. 6 - Talapa 5, Kollár 6, Hegedűs 4 (Kovács H. -, 80. p.), Thaly 5, Bernáth 5, Maczkó 5, Barna 4, Kincses 5 - Liptai 4 (Felföldi 5, 55. p.), Bimbó 4 (Gligorovics -, 71. p.). Edző: Szabó György. Komló: Herbert 6 - Mosonyi 5, Augustin 6, Halász 5 - Dömény 5, Ménh 6, Gálffy 4, Schuszter 7, Geisz 4 - Béres 4, (Máté 5, 55. p.), Varga 5 (Pörs -, 80. p.). Edző: Dárdai Pál.

16. perc: Gálffy küldte kapura 20 méterről az első lövést, de Nagy Zs. a helyén volt.
    18. perc: Varga kapott remek indítást középen. Egy csel után a kiinduló Nagy Zs. mellett kapura gurított, de a kecskeméti portás visszafelé vetődve elcsípte a labdát.
    39. perc: Ménh 25 méterről nagy lövést küldött kapura, Nagy Zs. a léc alól szögletre öklözte a labdát.
    49. perc: Egy pontos átadással Varga lépett ki a védők közül, egyedül tört kapura, de késlekedett a lövéssel, Kollár utolérte és szerelte.
    70. perc: A komlóiak negyedik szöglete ívelődött be balról. A labda a tömörülő játékosok egyikéről a felső lécre, onnan a gólvonal elé vágódott. A védők dermedten nézték, ahogy Augustin előrevetődve, három lépésről a hálóba fejelt (0-1).

Az első negyedórában csak meddő mezőnyjáték folyt a pályán. Fordulás után a kecskemétiek támadtak valamivel többet, de nem tudták a földön tartani a labdát, és az ívelgetéseket pedig a magas komlói védők rendre kifejelték. A vendégcsapat időnként a kapuja elé húzódva védekezett, majd a remekül szervező Schuszter irányításával gyors ellentámadásokkal próbálkozott a győztes gól előtt is.

Szabó György: - A helyzetek alapján legalább döntetlent érdemeltünk volna.
    Dárdai Pál: - Tartottam a mérkőzéstől: végeredményben a találkozó nagy részében mi játszottunk mezőnyfölényben.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1999. április 12.