Újpest FC-Fót - Pécsi Mecsek FC 1 : 1 17:00

NB I/B 2002/2003, 28. forduló
  1. Nemzeti Sport: 400

1. avatar: (boz)
    2020.08.12, 23:07
    Nagy Tamás a kezdőcsapat összeállításában újabb változtatásra kényszerült: a szerdai meccsen megsérült Máté helyén Halász Gábor kapott lehetőséget, így Dienes játszott jobbhátvédet.

Az 5. percben Jokisics szerzett labdát a hazaiak térfelén, a 16-oson belülre
    érve alig a bal felső sarok fölé lőtt. A 6. perc eseménydús pillanatokat
    hozott a találkozón: előbb Kutas lőtt kapura majdnem a félpályáról, az
    oldalvonal mellől, kísérlete a felső lécről pattant vissza. A kipattanóra
    Jokisics csapott rá, aki Horváth Gy-nek centerezett, a támadó közelről
    szintén a felső kapufát találta telibe, Ulrich már nem kegyelmezett: a 11-es
    pontról a jobb felsőbe vágta a labdát (0-1).
    lehetőség, egy bal oldalról beívelt labda nem kis kavarodást okozott Sólyom
    kapuja előtt, ennek végén a közeli fejes a bal sarok mellé pattogott.
    A 43. percben egy lerántás utáni szabadrúgás – amiért a jogos sárga kártya
    elmaradt – hozta az újabb piros-fekete lehetőséget. Ulrich gurított
    Kulcsárhoz, aki középről, 18-ról lőhetett, az ígéretes kísérlet a védőkről
    szögletre pattant, alig a bal sarok mellett elhagyva a játékteret.
    A hazaiak ezután a bal oldali védelmünket kétszer is átjátszották, a második ilyen
    alkalommal jobbról, 20 méterről lőhetett a fótiak támadója, ám a tömörülő
    védőink blokkolták a lövést.
    Fordulás után először a 52. percben volt dolga Sólyomnak: egy előreívelt
    szabadrúgásra lépett ki a kapujából, az égbe bokszolta azt, végül mentett a
    pécsi védelem. Az 55. percben Jokisics keresztlabdáját lőtte távolról kapura
    Kulcsár, a pattogós kísérletet Miski hárította.
    Két percre rá az eleredő esőben a hazaiak egy 18 m-ről leadott lövéssel
    próbálkoztak, kevés sikerrel. Az. 58. percben Ulrich kapott sárga lapot egy
    elkésett labdaszerzési kísérletért. Még ugyanebben a minutumban Horváth S.
    váltotta Jokisicsot. A 66. percben Pest K. is részesült egy ilyen
    figyelmeztetésben. A 67. percben egy bal oldali szabadrúgást nyesett a
    hosszú sarokra a hazai gólfelelős, melyet Sólyom szögletre ütött. A kornert
    követő közeli fejes alig a jobb sarok mellett hagyta el a játékteret.
    A 72. percben tíz főre fogyatkozott a PMFC. Ulrich az ellenfél térfelén egy erősen
    vitatható eset következményeként megkapta második sárga lapját. A kiállítást
    követően varázsütésre megélénkült a játék. A 76. percben Gaál váltotta
    Kutast. Még ebben a minutumban Dienes a védőharmadban passzolta el a labdát,
    „Buci” helyéről gólhelyzetben tüzelt kapu fölé a hazai támadó. A 80. percben
    a bal szélt húzták meg a hazaiak, helyzetbe kerültek, Sólyom bravúrral hárította a bal sarokra
    tartó lövést. Ugyanitt meg kell említeni Solymosi játékvezető tevékenységét,
    aki sokszor és feleslegesen használta a sípját, szabadrúgást ítélt a
    mezőnyben a legnagyobb semmiségekért is, főként a pécsi csapatot sújtva ezáltal.
    Közben feltámadt a szél, ez is inkább a hazai együttest támogatta. A 83.
    percben egy visszafejelt labdát a 16-ossal egy magasságban a fóti támadó
    balról, külsővel alig bombázott a hosszú sarok mellé. Ezután Závoda váltotta
    Pest K-t.
    A 87. percben egy alapvonal mellőli szabadrúgást ívelhettek be a
    lila-fehérek, amit közelről fejjel értékesítettek (1-1).

80 percen át vezettünk ezen a mérkőzésen.
    A második félidő eleinte kevés eseményt hozott. A hazaiak a maguk módján
    próbálkoztak, a mezőnyben többet birtokolták a labdát, mi nem feltétlenül törekedtünk újabb találat elérésére. Pontatlan, előkészítetlen megoldások jellemezték ekkor a találkozót, nem
    csoda, hogy alig-alig akadt lehetőség a két kapu előtt. Ulrich kiállítása után egyre inkább a
    pécsi térfélre korlátozódott a játék. Rohamoztak a hazaiak az egyenlítés
    érdekében, Herbert kapuja elé érkeztek a beadások ekkor már az addig keveset foglalkoztatott
    jobb oldalról is. Nálunk vagy egy védő mentett a döntő pillanatokban, vagy
    a hazai részről sikerült pontatlanul a befejezés.
    A fóti hajrá végül gólt, egyenlítést eredményezett – egy, a hazaiak részére tévesen
    megítélt szabadrúgást követően.
    A játékvezető nem csupán itt, ennél az esetnél bizonyult negatív
    szereplőnek. A mérkőzés során különös felfogásban tevékenykedett,
    sokszor indokolatlanul tördelte az egyébként sem folyamatos játékot. Az a kérdés
    Solymosi sporttárssal mindenképp nyitott marad: mi vihette arra őt, hogy
    előbb egy igencsak „véleményes” esetben előbb leküldte Ulrich Rolandot, majd a kialakult
    kiélezett szituációban szabadrúgást ajándékozott a hazai csapatnak?... Ez a
    tény van annyira elgondolkodtató, mint hogy miért nem játszott a pécsi
    csapat a korán megszerzett vezetés birtokában is gólra törőbben, a bátor
    támadójátékot szem előtt tartva a megnyugtató, mégsem biztos előny elérése
    után még hátralévő időszakban. Miként már azt sem tudjuk meg, hogy mire ment
    volna a két csapat mindvégig 11-11 ellen, vagyis egyenlő feltételek mellett. Így

Fót, 400 néző. V.: Solymosi 7.
    Fót: Miski 0 - Vermes 5 (Palásthy -, 74. p.), Vaskó 5, Páles 6, Szlezák 6 - Lázár 5 (Horváth M. -, 64. p.), Sándor 6, Kapcsos 6, Hajdú 6 - Csopaki 5, Jefferson 5 (Gohér -, 90. p.).Vezetőedző: Sarlós András.
    PMFC: Sólyom 6 - Halász 5, Dienes 6, Kutas 5 (Gaál -, 74. p.) - Sipos 5, Ulrich 6-2=4, Dávid 5,Kulcsár 5, Pest K. 6 (Závoda -, 83. p.) - Horváth Gy. 6, Jokisics 5 (Horváth S. 5, 58. p.).Vezetőedző:Nagy Tamás.
    Kiállítva: Ulrich (második sárga lap után) a 71. percben.
    6. perc: Ulrich a kapufáról kipattanó labdát 15 méterről, kapásból helyezte a jobb felső sarokba (0-1).
    89. perc: Horváth M. bal oldali sarokrúgását követően Páles öt méterről fejelt a bal alsó sarokba (1-1).
    Listavezetőhöz méltó lendülettel kezdte a találkozót a pécsi együttes. A támadókedvnek már a 6. percben meg is lett az eredménye, ekkor Kutas Gábor felívelése a felső kapufáról kipattant, majd a középre adott labdát Horváth Gyula a felső lécre bólintotta, s így került végül Ulrich Roland lövőhelyzetbe, aki gyönyörűen lőtt a jobb felső sarokba. Ezt követően már többet birtokolta a labdát a fóti csapat, de sok hibával, pontatlanul játszottak, így igazi gólhelyzetet nem is tudtak kialakítani. A 44. percben Kapcsos Vince lövésénél álltak legközelebb az egyenlítéshez, de végül az egyik vendégvédő lábáról a mezőnybe pattant a labda. Fordulás után nagy akarással kezdtek a hazaiak, de a pécsiek jól védekeztek, ha másképp nem ment, szabálytalanságot követtek el. A hazai beívelt szabadrúgásokat pedig rendre kifejelték. A 71. percben Ulrich Kapcsos felvágásáért megkapta második sárga lapját, így a Fót emberelőnyhöz jutott, amit meg is próbált kihasználni, hiszen Sarlós András vezetőedző védő helyett csatárt cserélt be. Egészen a 89. percig azonban csupán egy-két helyzetig jutottak el a hazaiak, ám a sokadik oldalszabadrúgásukat követően Páles Tamás fejesével megérdemelten egyenlíteni tudtak a talán túlságosan korán az eredményre ráülő pécsiek ellen.
    Sarlós András: - A korán bekapott gól szerencsére nem zavarta meg a csapatot. A második félidőben nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítésért, s úgy érzem, megérdemeltük ag egy pontot a remek Pécs ellen.
    Nagy Tamás: - Megfogadtam, hogy nem fogok a játékvezetéssel foglalkozni, de egyszerűen vérlází- tónak tartom a működését. Az első perctől kezdve mindent elkövetett azért, hogy ne győzhessünk. Csapatom jól küzdött, győzelmet érdemelt volna.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 2003-04-28