Újpest FC - Bocskay FC 4 : 0 15:30

2016.05.14, 07:25 (szerk.: 2016.05.14, 10:07)
    1939. szeptember 17. Újpest FC- Debreceni Bocskai 4:0 (2:0)
    Megyeri út, 2.000 néző V:Újvári

A 6. percben az Ujpest támadásai nyomán Kocsis félmagas lövése Nádas lábáról pattant a debreceni kapuba. (1:0). Változatos, de alacsony színvonalú mérkőzés alakult ki. A 15. percben a Bocskai támadott: Sándor élesen kapu mellé rúgta a labdát. A 16. percben az Ujpest támadott: Kocsis lövését Nádas a kapuból fejelte a kapu mögé. Az Ujpest állandóan szorongatta ellenfelét. A 28. percben Zsengellér gyenge lövése a bal kapufáról gurult a jobb kapufa felé, miközben Kocsis a hálóba pöccintette. (2:0). Csapkodó, rendszertelen játékkal telt el a félidő.

A második félidő első negyedórája szintén ilyen izgalommentes volt, majd a 20. perctől az ujpesti csatárok- bár fedezeteiktől alig kaptak támogatást- meglepő jó játékkal két újabb gólt értek el. A 29. percben Kállai átadását Zsengellér 10 méterről rúgta a kapuba. (3:0). A 30. percben Zsengellért Janzsó gólhelyzetben szabálytalanul akadályozta, a bíró 11-est ítélt, amit Kocsis értékesített. (4:0). A 35. percben a bíró Janzsót kiállította. Élénk iramú játék folyt ezután, de az eredmény nem változott.