2012.01.30, 21:10 (szerk.: 2021.01.30, 21:08)

Közép-Európa Kupa labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 3000 néző
    Előre: Leboniczky Imre - Vígh Tibor, Kerekes Attila, Baranyi Sándor, Ottlakán Mihály - Steigerwald Zoltán, Pásztor József, Plástyik János, Takács József - Mohácsi László, Fecsku István. Edző: Süle István
    Bugojno: Ladics - Glamocsak, Petrinovics, Salkics, Cseremidzsics - Zjajo, Radovics, Pavlics, Stipics - Tolics, Mirkovics. Edző: Blagoje Bratics
    csere: Plástyik h. Újvári Zoltán 46. p. ; Baranyi h. Csanálosi Miklós 63. p.; Zjajo h. Pavlovics 85. p. ; Mirkovics h. Karoglan 89. p.
    gól: Mirkovics 30. p. ; Mohácsi 63. p.
    sárga lap: Cseremidzsics 72. p.
    Szögletarány: 15:0 (3:0)

Nem mindennapi mérkőzésre készülődtek a hazaiak. Igaz, ugyanez érvényes a jugoszláv együttesre is — valahogy mégsem lehetett érezni az öltözőfolyosókon, majd kijjebb, a nézőtéren a KK-hangulatot...
    A korai kezdés, no meg a lila-fehérek szerényebb őszi szereplése, úgy látszik, kedvezőtlenül befolyásolta a közép-európai nyitányt!
    Radovics és Kerekes zászlót cserél — ezzel megkezdődött az 1984—85. évi KK-sorozat.

A 2. percben Pásztor a jobb oldalon futtatta Steigerwaldot, aki jól és pontosan lőtt 16 méterről, de a lapos labdán Ladics is rajta volt.
    Válaszul Tolics emelt kapura (kevéssel fölé), meglehetősen távolról, mégis igaza volt, hiszen a nap igencsak Leboniczky szemébe sütött.
    Kóstolgatták egymást a csapatok, óvatosan játszottak.
    A 14. percben Tolics előtt szinte kettényílt a lila-fehérek védősora, de a kékek csatára a kritikus pillanatban elvesztette a labdát.
    Ottlakán beadását Fecsku továbbpörgette, de ez nemcsak a védőket, hanem Steigerwaldot is meglepte — oda is lett a helyzet.
    A 20. percben Mohácsi elvette a labdát az ügyetlenkedő Petrinovicstól. Egy másodperc alatt 100 százalékos helyzetbe került, de aztán körülményes volt, és a háló felé vánszorgó labdáját az utolsó pillanatban Petrinovics a gólvonalról bravúrosan szögletre kanalazta.
    Félóra elteltével váratlanul vezetést szerzett az Iskra. Pásztor jobb oldali szöglete rövidre sikerült. Gyors jugoszláv támadás alakult ki. Radovics nyargalt el a jobbszélen, jókor ugratta ki a középen teljesen egyedül maradt Mirkovicsot, a csatár pedig 13 méterről laposan, a tehetetlen Leboniczky mellett a kapu bal oldalába helyezett, 1-0.
    A 36. percben békéscsabai tűzijáték során Baranyi, majd Fecsku próbálkozott, de a labda végül szögletre került.
    Négy perccel később Vigh hibájából Pavlics törhetet kapura, de az iskrai támadó elhamarkodta a gólszerzési lehetőséget.
    Utána a jobbhátvéd későn lépett ki a védők közül, így Zjajo nem maradt lesen, de most sem változott az eredmény.

SZÜNET UTÁN
    a 20 éves Újvári személyében saját nevelésű újonc mutatkozott be a hazaiaknál.
    Takács ügyes cselei okoztak először izgalmat, jó volt a lövés is, de Ladics most is a helyén volt.
    Egy gyors iskrai ellenakció végén Stipics mellé lőtt, majd a 63. percben egyenlített az Előre Spartacus.
    Jobb oldali szabadrúgás után ide-oda pattogott a labda, Baranyi és Takács közreműködésével Mohácsi elé került, aki hat méterről nem hibázott, 1-1.
    Ladics és Petrinovics szolgálatkészen lest jelez, pedig a kép egyértelműen bizonyítja, hogy Mohácsi egyenlítő gólja teljesen szabályos. (Fazekas László felvételei)

A 71. percben Cseremidzsics lehúzta a labdát kézzel saját térfelén, ezért sárga lapos figyelmeztetést kapott.
    A hajrában még egy-egy helyzet adódott. Pavlics már Leboniczkyt is kicselezte, közelről, de éles szögből lőtt, Ottlakán azonban a gólvonalról kifejelte a labdát.
    A másik oldalon szöglet után Kerekes bombázott egyből kapura, Ladics azonban ezúttal is ügyesen hárított.

Milyen jó lenne olyan jelzőkkel illetni a KK-nyitányt, mint késő tavasszal, a magyar kupáért játszott Kórház utcai mérkőzéseket, amikor a Honvéd és a Rába ETO vendégszerepelt Csabán.
    Sajnos, a Közép-Európa Kupa premierje nagyon mérsékelt 90 percet hozott. Teljesen igaza van Bratics mesternek, az iskraiak edzőjének: ez a játék nem felelt meg az európai színvonalnak.
    Az óvatos kezdés még csak érthető, de a folytatás már kevésbé. Hamar kiderült, hogy a vendégek sem képviselnek különösebben nagy játékerőt, amitől persze még kialakulhatott volna izgalmas, látványos futballcsata. Ehhez azonban csak az egyébként elfogadható szintű küzdeni akarás kevés! Az 1-1 mindenképpen a jugoszláv I. liga újoncára hízelgő.
    Nem lesz könnyű dolguk a csabaiaknak a visszavágón, hát még a soron következő KK-mérkőzésen, a csehszlovák bajnokságban eddig mindössze 2 pontot vesztő Banik Ostrava otthonában. Reménykedjünk, hogy sikeresebb lesz a folytatás.

Nyilatkozatok
    Blagoje Bratics: — A jelenlegi játék nem felelt meg az európai színvonalnak, de remélem, Bugojnóban jobb mérkőzést látunk. Minden elismerésem a tárgyilagos békéscsabai közönségé.
    Süle István: — Ideges légkörben küzdött és akart a csapat, de szinte semmi sem sikerült. Teljes joggal türelmetlenkedtek szurkolóink. Bízunk abban, hogy a folytatás jobban sikerül.
    Jó: Ladics, Petrinovics, Radovics, Mirkovics. ill. Steigerwald.