III. Kerület - Ferenczvárosi TC 1 : 1

1. avatar: erdosor
    2018.09.26, 21:54
    Az FTC-ben Raix valójában Blum.

Garasi Lajos: 110 év kék-fehérben című könyvében a III. kerület labdarúgóit felsoroló részben (név, poszt, időszak, mérkőzés/gól):
    Mayherr=Mayherr Ferenc cs 1919-33. 179/10
    Steinitz=Steinitz Béla hv 1918-23. 22/0
    Schwarz=Schwarz Ernő cs 1919-23. 58/4
    Horváth=Horváth László cs 1920-34. 142/74
    Szabó=Szabó Jenő cs 1913-30. 223/30

Viszont csak a legalább 12 mérkőzést játszók szerepelnek a listában.
    Kheck, Harrer mellett ott sincs keresztnév.

3. avatar: erdosor
    2018.09.26, 09:00 (szerk.: 2018.09.26, 20:10)
    Határ-utca. Bíró: Iváncsics.

Ez a meccs is az FTC fölénye jegyében folyt le, de a Vivók is gyakran jutottak az FTC-kapu közelébe s kavarodásból szerzett góljukkal a vezetést is magukhoz ragadták.
    A kis pályán a kiegyenlítésért küzdő FTC újra, meg újra megújuló támadásai a tömörülő III. ker. védelmen megakadnak. Az FTC csak Schwarznak egy remekül helyezett labdájával tud kiegyenlíteni, a további lövéseket vagy a kitűnő Neuhaus, vagy a kapufa menti.
    Az FTC a beteg Héger és Obitz nélkül állt fel helyükön Matkovich-csal és Nikolsburgerrel. A csatársorban Schwarz játszott.
    A mérkőzés különben meglehetősen durva volt, Wienert úgy foultolták, hogy ki kellett vinni a pályáról, majd Hegyi és Takács kaptak össze, úgy, hogy a mintaszerűen bíráskodó Iváncsics mindkettőjüket kiállította.
    Hatalmas iramban kezdődik a játék és úgy látszik, hogy élvezetes játékban lesz a közönségnek része, de a kis pályán csakhamar ellanyhul a játék. A III. ker. gyakran és veszélyesen támad és Csajka néhány meglepő jó védést produkál. A 22. percben Schwarz lapos centerét a szabadon hagyott Hegyi közelről a gólba lövi (1:0). Az FTC erősen küzd a kiegyenlítésért de, noha hands miatt 11-eshez is jut, Neuhaus szépen védi HungIer II. lövését és a félidőben a III. ker. gólelőnye megmarad.
    A II. félidő 7. percében kornerhez jut az FTC s Matkovich kornerét Schwarz magas ívben a III. ker. háló ellenkező sarkába csavarja (l:l). Az FTC támad továbbra is, Pataky kapufát lő, de az 5 emberrel védekező III. ker. megakadályozza őket további eredmény elérésében. Az FTC a második félidőben 5 kornert rúgott.
    Az FTC-ben Pataky, Wiener II. és Hungler II., a III. ker.-ben a közvetlen védelem és Kléber volt jó.
    Az FTC csatársorban feltűnő gyenge volt Tóth és a csatársor jobb oldala.
    Külön említést érdemel a mérkőzés vezetéséért Iváncsics bíró, aki újra bebizonyította, hogy — függetlenül a kis konkurrenciától, — a legjobb magyar bíró.

III. ker.: Neuhaus—Harrer, Szabó—Steinitz, Kléber, Keck—Mayherr,
    Horváth, Skvarek, Hegyi, Schwarz.
    FTC: Csajka—Takács, Hungler II.—Nikolsburger, Szabó, Raix—Matkovich, Schwarz, Pataky, Tóth, Wiener II.