A feljavult Bocskai nagyon szép játékkal győzött
    Góllövő: Markos
    Kispest, 2000 néző. Bíró: Antalics.
    Bocskai: Fehér — Kuti, Remmer — Palotás, Moóré, Marosi Markos, Vincze, Teleki, Mátéffy, Hevesi. Kispest: Dénes — Rozgonyi, Hunyadi — Purczeld, Tőrös, Keresztes — Dormos, Fürstner, Kormos, Csendes, Serényi.
    Nappal szembe, de enyhe széllel hátban Kispest kezd. Háromszoros „Huj, huj hajrá”-t vezényelnek a debreceniek s csak úgy zúg a biztatás, hogy eredményeként már az első percben Teleki szabadrúgása alig a léc mellett süvít el. Az 5. percben a Bocskai olyan
    bombázást rendez
    Kispest kapuja előtt, hogy csak a legjobb Dénes tudja kétszer is kiöklözni a gólnak látszó lövést. Közben ideges a hangulat a nézőtéren s az egyik párt sem hagyja magát. A pályán szokatlanul nagy az iram. Egyelőre inkább a Bocskai erősíti mind jobban. A debreceniek fedezetsora okosan játszik, tömi a csatársort labdákkal. A tizedik perc után feljönnek a kispestiek s a 14. percben csak az üresen hagyott
    kapufának felső léce védi Dormos közeli lövését.
    Kevés hiányzott! Izgalmas a játék s mindkét oldalról bővelkedik szép húzásokban. A 17. percben Teleki —Hevesi—Mátéffy összjáték után az összekötő kapásból céloz, — alig megy mellé a lövés! Van izgalom és taps s gyönyörködtet a debreceniek játéka. A 20. percben
    Hevesi kapufája
    arat tetszést, míg két perccel később két szögletrúgáshoz jutnak a debreceniek. Kispest is igyekszik, de kornerét mögé irányítja, míg Csendes hét lépésről gyertyát rúg. Most Palotásnak ki kell állania, mert Serényi úgy vágott véletlenül a szemhéjára, hogy az felszakadt s a játékos arcát elborította a vér. Közben Kormosnak lett volna nagy helyzete, de Fehér végre el meri hagyni a vonalat és lábára vetődik, öt perc múlva Palotás visszatér, hamarosan újra a debreceniek kerekednek felül.
    Kezdés után Fehérnek rögtön fognia kell Fürstner lövését, majd meg Teleki bombája suhan mellé. A 6. percben a lesben álló Fürstner fütty után fejel gólt. Egy perccel később Teleki harcol a labdáért, kiugrasztja Mátéffyt, az
    Markosnak továbbit. Izgalmas a helyzet, Markos egészen bekanyarodott, alig pár lépésnyire van a kaputól, Kispest védelme zavarban van s közben a nézőtérről nem is látni, hogy oldalról, vagy szabályosan megy-e hálóba a lövés. A bíró azonban határozottan gólt ítél 1:0
    Csak Rozgonyi akarja mindenáron feladni a labdát Dénesnek. De hiába!... Most felhangzik a „Huj, huj, hajrá” s a debreceniek máris újra támadnak. Ha Markos nem lenne önző, újabb gólt is rúgnának, így is csaknem gólba megy a labda, mert
    Dénes csak a második hátranyúlásnál húzza vissza a hálóba tartó labdát.
    A 13. percben a beszorult Kispest Purczeldet centerhalfba hozza, Csendes hátramegy oldalhalfnak, míg balösszekötőnek Tőrös jön előre. Közben a bíró néha elnézi a kezeléseket, mire a közönség egy része „kitünteti”:
    — Ah-hisz-tid, ah-hisz-tid...
    A 22. percben Teleki úgy kiugrasztja Vinczét, hogy nézni is felüvédítő. Az összekötő lövegét azonban Dénes is szépen védi. A Bocskai már annyira belelendült a játékba, hogy néha szinte feltarthatatlan.
    — Tudnak ezek — állapítják meg még a kispestiek is. Közben Kormos, Tőrös és Fürstner hiába váltogatja egymás helyét, nem igen szólnak a játékba. A 90. percben Purczeldnek összecsapás után ki kell állania, de két perc mulva visszajön, hogy Tőrös mellélövésénél már ő is segédkezzék. Vele együtt jön a kispesti hajrá, Fehér mellre fogja Serényi bombáját majd újabb munkája is akad, e kétségbeesett erőfeszítésben Kispest már semmire sem megy-sőt a végén újra a Bocskai támad.