III. Kerület FC - Hungária FC 0 : 5

2023.11.10, 23:45
    Hungária—III. ker. FC 5:0 (3:0)
    A tíz emberrel játszó Hungária ellen még a becsületmentő gólra sem futotta a kerületi csatársor erejéből
    Góllövője: Cseh, Cseh, Cseh, Cseh és Titkos
    Üllői út, 6000 néző. Bíró: Iváncsics.
    Hungária: Szabó — Nagy, Kocsis — Rebró, Kalmár, Sebes — Iglódy, Cseh, Barátky, Titkos, Híres. III. ker. FC: Biri — Werner, Biró — Beretvás, Lutz, Magyar — Fenyvesi, Győri, Zilahi, Lengyel, Dömötör.
    Iváncsics bíró sorsol, a III. ker. választja a Springer-szobor felé eső kaput, a Hungária kezd. Még csak meg sem kezdődnek a szokásos tapogatózások,
    máris benn van Biri kapujában a gól.
    Kalmár indította el a labdát, amivel Cseh Hírest szöktette.
    A balszélső ívelt beadását a kapu torkában csípi el a szemfüles Cseh és be is tolja. Lesre volt gyanus a helyzet, de a bíró habozás nélkül gólt ítél. 1. perc: 1:0.
    A III. ker. is támad, Kocsis szabálytalanul szereli Fenyvesit. A szabadrúgás után Nagy kézzel érinti a labdát, nem szándékos. Ez már a 3. percben van és a kapu előtti küzdelemben Győri és Kocsis egyszerre megy fel a levegőbe, hogy fejelje a labdát. Közben Zilahi biztos helyzetbe kerül és Szabó barvúros rávetése tisztázza csak a helyzetet. A labda kornerre száll és csak most látni, hogy
    Kocsis megsérült.
    Támogatni kell, de a maga lábán megy le a pályáról. Már akkor látszott, hogy az eset súlyosabb. Győri irányítja a sarokrúgást, Zilahi lövését Szabó kiüti. Rövidesen híre terjed, hogy
    Kocsis a baloldali vállperecét törte el.
    A Hungára ettől kezdve 10 emberrel játszik végig. Barátky hátramegy balhátvédnek, elől csak négy csatár marad. Fenyvesi szabadrúgása nyomán meleg helyzet támad újra a Hungária kapuja előtt, de Szabó bátran tisztáz. A 7. percben Hires átvágott labdáját
    Iglódy Cseh elé teszi és szempillanat alatt kész a második gól majdnem olyan módon, mint az első. 2:0.
    Most Biró kornerre szereli Iglódyt. Iglódy csavart sarokrúgása Birié. Ujabb Hungária-korner után Rebró hosszú lövése a felső kapusarokról pattan ki. Most néhány fault tarkítja a játékot A szabadrúgások nem hoznak eredményt. Dömötör labdája nagy helyzetben találja Zilahit, de lökik és elcsúszik. A 17. percben Cseh szép labdáját Hires nagy erővel lövi a Wernerbe, a
    kornert Biri lehúzza. Egy perc mulva
    újabb gól esik
    az első kettő mintájára, ezúttal azonban Hires magas beadását Cseh már csak kinyújtott karja
    tenyerével
    tudja behelyezni a hálóba. Persze nem érvényes. A kerületi csatárok sokat támadnak, de mindent túlcseleznek. A 24. percben Fenyvesi beadását Szabó kornerre tolja. Sebes ugyan kifejeli a sarokrúgást, de Biró visszaküldi a labdát, amit Magyar szépen emel át a hátvédek mögé, Fenyvesi azonban lekésik a nagyszerű helyzetről. Szabó most ütögeti a földre a labdát, ami pedig nagyon kockázatos ezen a szemre jól festő, de alattomosan csúszós talajom Szabó szerencséje, hogy Zilahi közben fellöki. A 27. percben Kalmár pompás kiadásával Hires remekül megy el, még szebben centerez és
    Cseh a lábára jövő labdát a kifutó Biri mellett egész gyengén gurítja a jobbsarokba. A befutó Beretvás majdnem elérte a gólvonalon a döcögő labdát. 3:0.
    Cseh mesterhármasa kész. Beretvás prímán tálalt labdájával Fenyvesi nagyon veszélyes, Barátky csak kornerre tudja szerelni. Ezt Győri irányítja, Kalmár kifejeli. Zilahi fejese Szabóé, ugyanez a sorsa Győri túlelőre adott labdájának. A 42. percben Barátky és Sebes egyszerre hagy ki, Zilahi már biztosnak látszó helyzetben fut a labdára, amikor Szabó szinte életveszélyes módon veti rá magát a lábára és kaparintja magához a labdát. Zilahi lelkiismeretesen vigyáz a vakmerő kapusra, már amennyire ezen a csúszós talajon lehet vigyázni. Szabó mégis fekve marad. Szerencsére rövidesen kiderül, hogy nincs baj. Rögtön utána Szabó párducszerű előredobással kapja el Győri elől a labdát.
    — Tiszta Planicska-védés — szólal meg valaki a tribünön.
    Híres rettenetes erejű lövését Biri ököllel tolja kornerre. Majd mezőnyjáték következik, aminek során Hires újabb pompás elfutása hozza lázba a közönséget.
    A III. ker. kezdi a II. félidőben a játékot. Dömötör behúzódik egy akciónál az összekötőbe és közeli lövését Szabó biztosan teszi ártalmatlanná. Rögtön utána újra védenie kell Szabónak, a harmadszor is kapura tartó labdát már Sebes fejeli kornerre. Puszit kap ezért Szabótól. Rossz a labda, kicserélik, de csak a második nyeri meg a bíró tetszését. Az új labda szereti a Hungáriát: a 11. percben Hires elfut, beadását Titkos nehéz helyzetben lövi.
    A labda a felső kapufa éléről visszapattan és a befutó Cseh befejeli a bal sarokba. 4:0.
    Cseh még meg is toldja a mesterhármast. A 15. percben Lengyel jól küldi harcba Dömötört, akinek beadása nagyon veszélyes, Barátky önkéntelenül is érzi a bajt és kézzel csapja le a labdát.
    Világos 11-es! Fenyvesi áll neki és annyira nem helyezi, hogy Szabó játszva fogja mellre a labdát.
    Nyomban utána újra Szabó véd. lökdösik kissé, dühös, de haragja hamar elpárolog. A kerületiek most sokkal többet támadnak, de a csatárok vagy elrontanak mindent, vagy pedig, ha baj volna, mindig ott van Szabó. Titkos és Werner külön párviadala mindig keményebb formában nyilatkozik meg. A bíró szabadrúgásokkal igyekszik fékezni a harc élességét. Híres szabadrúgása a sorfalról kornerre pattan. A játék nívója rohamosan csökken. A 29. percben Biri szépen védi Cseh remek lövését, az utána következő kornert is Biri öklözi ki. Szabóm ost Fenyvesi elől csípi el gumiember módjára a labdát. Közben a Hungária is kiszabadul, Iglódy tiszta lövését Biri szépen védi. A 36. percben Hires Cseh labdájával erős harcot folytat, Werner próbál szerelni, közben kornerre pattan a labda. Werner mond valamit a határbírónak, aminek rövid tárgyalás után
    Werner kiállítása a következménye.
    Győri megy hátra hátvédnek. A 39. percben Rebrótól kapott váratlan labdára
    Titkos csak beteszi a lábát és a labda tíz lépésről a hálóba suhan. 5:0.
    Most már csak az érdekes, hogy Iváncsics milyen vitát folytat egy szabadrúgásnál Barátkyval tíz centiméter miatt, majd újra a kerületiek támadnak sorozatosan, de hiába a labdára várás miatt hosszabbított idő, ez alatt sem esik már gól.