A két csapat játéka jelezte, hogy a kiesés körül milyen nagy harcok lesznek
    Kispest, 1200 néző. Bíró: Barna.
    A csapatok előbb jönnek ki és a kitűzött időnél előbb is kezdik el a mérkőzést.
    Attila: Szemző — Vadász, Dankó — Szabó, Sós, Pogány — Csere, Nemes, Vermes, Bán, Sziklai. Kispest: Dénes — Rozgonyi, Hunyadi — Purczeld, Tőrös, Keresztes — Paczolay, Dormos, Kormos, Csendes, Serényi.
    Kispest jó lendütettel kezd,
    sorra vezeti a támadásokat s így a játék azt a hitet ébreszti, hogy az otthon játszók könnyű győzelmet aratnak. A 11. percben Kormos lövése támaszt nagy zavart, majd újabb támadás góllal kecsegtet, ám a jóságáról és keménységéről híres Attila-védelem beigazolja a jó hírét. Erélyesen és lelkesen védekezik.
    Az iram nem csökken, Tőrös a 16-osról Szemző kezébe lő, majd Rozgonyi hatalmas rúgása kelt csodálatot. A 15. percben sarokrúgás jelzi, hogy az Attila is támad. Vermes fejesét Dénes csak nehezen öklözi újabb kornerra. Most az Attila szabadrúgáshoz jut s a közönség kórusban kiabál:
    — Vadász ... Vadász!
    A gyilkos erejű szabadrúgásairól híres miskolci hátvéd most azonban a 16-osról erősen fölé lő. Rögtön utána a 17. percben Szemző remekel s közben a közönség megelégedetten állapítja meg, hogy a játék szép. A 19. percben Vermes kézzel üti ki Dénes kezéből a labdát s utána rúgása nyomán
    hiába megy hálóba a labda, a gól érvénytelen.
    A 22. percben Bán küld ügyes lövést Dénes kapujára. Feljön újra a Kispest is, de csak balszerencsés támadásokat vezet, míg a tulsó oldalon Vermes újra gyakorolja a kapuralövést.
    A 30. percben Kormos Paczolaynak ad labdát, de a szélső beadása nyomán Kormos csak Szemző kezébe tud lőni.
    A játék meglehetősen kemény,
    egy-két percre mind a két csapatból fájlalja egyik vagy másik testrészét valamelyik játékos. Előbb Vermes, majd meg Keresztes kezd sántikálni. A bíró osztogatja a figyelmeztetéseket s közben a tribünön is kitör a miskolci—kispesti harc. A 43. percben elől van az egész kispesti védelem,
    Sziklai Vermestől pompás labdát kap,
    tíz méter előnye van, fut is, de hirtelen lő ahelyett, hogy egészen a kapuba vinné a labdát. Dénes jó érzékkel jön ki a kapuból és
    a védhetetlennek látszó lövést visszaüti.
    Közben Szabót le kell vinni a pályáról, mert összefutás és fejes nyomán fejét hirtelen elborítja a vér.
    Szünet után ismét kemény a játék. A 4. percben Kormos lövése nagyon közel jár a felső sarokhoz. A 9. percben Csere beadása nyomán ugyancsak meleg a helyzet Dénes kapuja előtt, Rozgonyi azonban nem jön zavarba s lehetetlen állásban is felszabadít. Majd Bán meg nem adott nem szándékos hendsze miatt rendez a közönség tüntetést. A 11. percben Vermes remek lövését Dénes éppen csak hogy kornerre tudja öklözni. Veszélyes azonban a Kispest is, de csatársora éppen olyan tehetetlen, mint az Attiláé. A 15. percben
    Serényi az öt és felesen kapja a labdát, tisztán áll,
    óriási a helyzet, de a labda mellé megy. Sarokrúgás is jelzi, hogy a Kispest ismét lendületbe jött. Szállnak a keresztlabdák, zuhognak a lövések, de a miskolci védelem is derekas teljesítményt nyújt. A 20. percben azonban hirtelen az Attila lendül előre. Sziklai már
    a vonalnál jár a labdával, onnan betolja az üresen álló Vermesnek s az habozás nélkül küldi az ellenkező sarokba. 1:0.
    Alig jelez a bíró gólt, összefutnak a kispesti játékosok és Kormossal élen azt vitatják, hogy a labda már túl volt a vonalon. Hivatkoznak a határbíróra, de annak megkérdezése után kitűnik, hogy a határbíró is a bíró véleményén vár. (Igaz, hogy a határbíró is a félpályán állt!)
    Sarokrúgást is elér a most már különösen lelkes miskolci csapat. A 25. perc után Kispest hajrába csap át, Szemző többször csaknem kiejti a lövést, a szerencse azonban melléje áll. Telnek a percek, már-már mindenki elkönyvelte a vereséget,
    a közönség hazafelé tart,
    amikor Purczeld még mindig nem lankad. Útnak indítja Paczolayt, repül befelé a beadás,
    Bán fedezetlenül hagyja Serényit, aki közelről úgy megvágja a labdát, hogy az a léc mellett célba jut, sőt a háló alatt még ki is süvít! 1:1. (39. perc.)
    Az Attila most már felhagy a védekezéssel, támad is, 11-est is reklamál, az eredmény azonban nem változik. [/quote