Góllövők: Polgár, Polgár, Polgár, Tárnok, Polgár, Steiner
    Hungária-út, 1000 néző. Bíró: Antalics.
    Budai „11\": Lantos — Wéber, Moharos — Kárpáti II., Kárpáti I., Schuster — Schmidt, Sztancsik, Polgár, Lyka, Tárnok .
    Kispest: Dénes — Rozgonyi, Hunyadi — Raix, Purczeld, Keresztes — Paczolay, Fürstner, Kormos, Tőrös, Steiner.
    FÉLÓRÁIG TÁMAD KISPEST, AZTÁN FELNYOMUL BUDA
    Pedig jól indult a mérkőzés a kispestieknek. Bár az első komoly akciót a budaiak vezetik Polgár révén, az 5. percben már kornert ér el Paczolay. Ettől kezdve hullámzik ugyan a játék, de Kispest jóval többet van frontban. Mind a két csatársor többször botlik meg a lesállásban, majd két kispesti kornert kell kiütnie Lantosnak. A negyedik kispesti kornernél Fürstner lök, szabadrúgás menti meg a budai kaput. Ezzel el is telt az első félóra. Kispest még pár percig támad, de közben a Budai „11” veszi át az irányítást. A főérdem ebben a fekete-fehér halfsoré. A 29. percben Sztancsik ravasz lövését már csak a levegőből úszva tudja Dénes kornerre tolni, majd a 36. percben újabb budai korner következik. Közben Steinernek is van egy veszélyes beadása, ami a felső kapufán gurul végig. A budaiak azonban fokról fokra javulnak, a 41. percben Rozgonyi rossz passzával Sztancsik óriási helyzetbe kerül, amit nehéz volt kihagyni. A 42. percben már eredmény is van: a budai balszárny támadását Sztancsik folytatja, jó labdájával
    Polgár kiugrik és ballal a balsarokba lövi a labdát. 1:0.
    A Budai „11” még jobban játékba lendül és az utolsó percben Dénesnek meleg helyzetben kell tisztáznia.
    BUDA EGYRE-MÁSRA LÖVI A GÓLOKAT
    A II. félidő eleje gyorsan meghozza a végleges döntést. Schmidt már az 1. percben lő kapu fölé biztos labdát. A 3. percben Lyka szép labdát küld a jobbszélre,
    Schmidt beadását Polgár tisztán kapja és a jobb sarokba helyezi. 2:0.
    A kispesti ellentámadásokat Paczolay vezeti. Lantos csak merész vetődéssel tudja védeni lövését. Most újra a budaiak támadnak. A 10. percben Schmidtnek sarokra irányított, biztos gólnak látszó lövését Dénes csak ki tudja ütni,
    Polgár fejjel küldi a pattanó labdát a hálóba. 3:0.
    Kész Polgár mesterhármasa! Most a Budai „11” az úr a pályán. A 19. percben megszületik a negyedik gól is. Újra Lykától indul ki a támadás,
    Tárnok lefut, behúz, átmegy Rozgonyin és 10 lépésről úgy megvágja a labdát, hogy Dénes hiába dobja magát rá. 4:0.
    Most erős kispesti ellentámadás következik, de a csatárok nem találják jól el a labdát. Sztancsik lő közelről Dénesbe, majd Tőrös, nyomban utána Kormos bombája vágódik vissza emberről. Schmidt beadását Tárnok tisztán kapja nagy helyzetben, de a labda kapu fölé száll. A budaiak most rövidesen két kornerhez jutnak, az utóbbi Rozgonyi ferdére sikerült hazaadásából esett. Most váltakozó támadások következnek, Kispest már nagyon szeretne szépíteni az eredméyen. A 39. percben mégis a budaiaknak sikerül a gól:
    Hunyadi hibáz. Polgár kiugrik és máris a balsarokban ül a labda. 5:0.
    Kispest utolsó erőfeszítéseit siker koronázza , de csak a bíró jóvoltából. Tőrös vezet labdát, ami azonban elpattan előle és ő csak feltűnő lehajlással tudja kézzel maga elé stoppolni a labdát, úgy látszik, hogy Töröst takarta egy másik jáékos, mert a bíró nem látja meg a kezelést, a szemfüles Steiner pedig a kapott labdát remek lövéssel küldi a léc alá. 5:1.
    Ha 0:0-ra állt volna a meccs, nagy botrány lett volna belőle, de így nincs izgalom. Mindenki elismeri, hogy akármennyire is hibában fogant a gól, maga a lövés nagyon szép volt. Az utolsó előtti percben még Paczolay szépíthetne a gólarányon, de lövése célt téveszt.