2022.03.06, 18:51 (szerk.: 2022.03.08, 11:40)
    Vas és fémmunkások SC — KAC 1:1 (1:0)

Hungaria-ut
    Biró: Ujváry Ödön

A kispestiek jól összeszo­kott együttese aligha számított rá, hogy a Vasasok vitássá tudják tenni győzelmüket, pedig csupán hajszálon mulott, hogy nem vesztették el a mérkőzést. Mindkét csapat körülbelül komplett összeállításban szerepeit. Boldog helyén a KAC-ban Spirer játszott. Az első félidő egyenlő erűk küzdelmét mua tatta. Fel és alá hullámzó gyenge játék mindkét részről. Főleg a hátvédek párharcában merült ki a játék, amelybe ritkán vegyült bele a csatársor harmonikus megérése. Az egyetlen szép momentumot akkor jegyeztük fel, amikor a félidő vége felé Stallmach mű­vészies lövését Nyerges kornerre védte. A 38. p.-ben Hímmel a Vasasok balszelsője a pálya széléről lőtt hatalmas gólját a biró off- side címén érvénytelenítette. Három percre reá azonban Katzer beadásából Csincsa remek fejeléssel megszerzi a vezetést. A Vasasok halfsorának erős visszaesését a KAC védelem elgyengülése ellensulyozza és szabad utat enged a Vasasok gyakori támadásának

A II. félidő első perceiben a KAC tüzes támadásait ellenfele csak nehezen szereli le, a 6-ik percben szonban Sándor erősen falsos labdája utat talál a hálóba (1:1). A Kipestiek lendületes játékkal igyekeznek ellen­felük kapuját megközelíteni, a Vasas támadásai azonban tetszetősebbek is veszélyesebbek. Jellinek két szép lövése csak szerencsé­vel kerüli el a hálót. A játékosok közül kü­lönösen Eisenhoffer játékát figyeltük meg. Nem mondhatjuk épen, hogy rosszul játszott volna, de a németek elleni válogatott mérkő­zésen jobban össze kell szednie magát, hogy az általános bizalomra rászolgáljon.