1. Nemzeti Sport: 1.000
  2. nela: 4.000

2022.09.01, 19:50
    Vasas—Kispest 2:1 (1:0)

Vasas: Nyerges— Kővágó, Klein— Remmer, Purtzeld, Krajcsovits— Brunecker, Takács, Jelinek, Szentmiklóssy, Himmer. — Kispest: Dénes— Saguly, Dudás— Raix, Burger, Csendes -Góliás, Szabó, Gulyás, Fürstner, Czétényi

Bíró: Schissler József:

A Vasas kezdi a játékot nappal és széllel szemben. Mindkét részen szép akciókat látunk, mikor az 5. percben Szentmiklóssy váratlan lövését a meglepett Dénes a kezei között a hálóba ejti. (1:0). Kispest most támadásait a balszélre építi fel, de Czétényi a legjobb labdákat is sorra elrontja. A 20. percben Szabó 16 méteres szabadrúgása csak kevéssel kerül a kapu fölé. Czétényi lövését Nyerges csak szerencsével fogja. A 38. percben Klein szabadrúgása nyomán nagy kavarodás a kispesti kapu előtt. Szentmiklóssy lövését azonban Dudás menti. Gulyás egy jó labdát kevéssel a kapu mellé plaszíroz.
    A II. félidőben Kispest némileg átcsoportosítja csatársorát. Fürstner kerül a centerbe. Gulyás lesz a jobbösszekötő és Szabó a balösszekötő. A 4. percben Fürstner hatalmas kapufát lő. A 17. percben védelmi hibából Takács jelentéktelennek látszó helyzetből védhetetlen lövései a második gólt szerzi meg. (2:0). Ezután még jobban felforgatják a kispesti csatársort. Czétényi a jobbszélre és Gulyás a balszélre kerül, míg Góliás jobbösszekötő lesz. Dudás hosszú szabadrúgását Nyerges kiöklözi. A 32. percben Gulyás beadásából Fürstner nehéz helyzetből fordulásból védhetetlen gólt lő. (2:1). Most a Kispest szinte a kapujához szegezi a Vasast, korner kornert követ, de nincs eredmény. Az utolsó negyedóra nagy kispesti fölényét csak ritkán szakítja meg egy-egy veszélytelen Vasas-támadás.