Ha a Vasas 1:0-ás vezetés után nem hagy ki egy 11-est...
    Góllövő: Stanzl, Barátky, Rózsa (öngól), Barátky, Barátky
    Béke utca, 8000 néző. Bíró: Barna.
    Hungária: Ujváry — Nagy, Mándi — Rebró, Kompóti, Sebes — Titkos, Barátky, Sárvári, Kalmár, Híres.
    Vasas: Bereczky — Szemere, Rózsa — Stróbl, Vági, Kiss — Jeney, Urbancsik, Egri, Brunecker, Stanzl.
    A Vasas kezd s ő vezeti az első támadásokat. A 4. percben Stanzl Egri jó labdájával elfut, de jó helyzetből a külső hálóra lő. Válaszul Barátky tör ki, de Bereczky jól véd. A 6. percben gyönyörű akciót vezet a Vasas: Jeneytől végigmegy a labda, a csatársoron, egész Bruneckerig, a kis csatárnak még igazítani is van ideje, lapos, nem túl erős lövésére Ujváry jól vetődik, de rosszul fogja, ejti az ötödik Vasas-csatár,
    Stanzl résen van, közelről bevágja a vezető Vasas-gólt. (0:1).
    Sőt két perc múlva még érdekesebben alakul a dolog: Stanzl beadása Mándi kezéről pattan kornerre s
    a bíró 11-est ad, de Stanzl most félregurít.
    Oda a nagyszerű alkalom, sőt a 9. percben
    Barátky, kavarodás után, laposan lő, a labda beviszi Bereczky kezét s oda a Vasas minden előnye. (1:1).
    Kalmár húzásai tetszetősek, viszont a Vasas-előretörések is veszélyesek. A 13. percben Híres kornerét jól öklözi ki Bereczky, közben megsérül, de hamar talpra áll. A 18. percben Mándi kifejeli a Vasas kornerét, a bíró lesállást fütyül (!).A Vasas formás támadásai kitűnő helyzeteket hoznak, de a gólhelyzetekben nagyon gyámoltalanok a Vasas-csatárok. Rózsa vadul megy bele Titkosba, a közönség kiállítást reklamál. Elég lanyha az iram. A 27. percben a Vasasjobbszárny kitűnő helyzetet dolgoz ki, de Egri a 6-osról kapu fölé emeli Jeney begurított labdáját. Hírest csúnyán gáncsolja Szemere, azután újra a Vasas támad, a Hungária halfsora nem áll feladata magaslatán. A 32. percben Szemere majdnem öngólt vét, alig pattan róla a labda kapu mellé. A 35. percben szép Sárvári-passzal Kalmár kitör, de félrebombáz. Egri gyengén lő, Kiss Gábor nem tud taccsot dobni. A Hungária most erősít. Barátky nagyon veszélyes, Kalmár lövésébe belelépnek. A 40. percben Kalmár balra passzol.
    Híres bombája a felső lécet döngeti.
    Pech, illetve szerencse! A Vasas védelem bizonytalankodik, Szemere majdnem gól fejel, utána hazaadás helyett kornerre rúg. Egri jó helyzetben gyámoltalankodik, azután jobban fejel, de Ujváry könnyen véd.
    Szünet után az első veszélyt Stróbl szabadrúgása jelenti, a keresztbe szálló labdáról Stanzl lekésik. Megáll a játék az 5. percben, mert Kiss nem tud taccsot dobni, elszakadt a nadrágzsinórja. A közönség sürget, míg végre dobja — más. Sebes szabadrúgását Sárvári fölé fejeli. Az iram nem nagy s a 8. percben elég váratlanul esik a Hungária vezető gólja. Nagy szabadrúgást ível a Vasaskapu elé,
    Rózsa fejeli, de Bereczky is kiindult érte s ez a baj, mert Rózsa fejéről a labda az üres kapu felé csúszik, Szemere még kétségbeesetten nyúl utána, eléri s nekirugja a felső lécnek, de a bíró fütyül, Rózsa fejesét már bent látta (2:1).
    Szabályos öngól. Barátky szabadrúgása túlmagas. Nagy kényelmessége a 10. percben Vasas-kornert hoz, Mándi kifejel, utána Bereczky kifutva lábbal ment. Kavarodásból Kalmár elé esik a labda, a csatár azonban kapásból a kornerzászlót bombázza. Következő szép keresztlabdája azonban Barátky fejéről csak arasszal csúszik a Vasas-kapu mellé. Titkos mögé rúg egy kornert, pontatlanul centereznek a Hungária szélsők. A Hungária-fölény most kimondott. Az akciókban azonban sok a hiba. A 18. perc végre hibátlan akciót hoz:
    Rebró keresztbe ível, Kalmár magasra ugorva visszafejel Barátky elé, aki a 16-osról kapásból ragyogó gólt lő (3:1).
    A Vasas most élénkül. A 20. percben Ujváry rosszul fut ki, de a Stanzl beadása pontatlan, oda a jó helyzet. Urbancsik félrelő, azután Brunecker ügyeskedik. Jeney a szélről ível kapura, Ujváry feltolja, a bíró nem adja meg a kornert. A Vasas most támad, de az akciókban nincs súly. Azután ujra a Hungária jön: a 33. percben Híres kornerét Kalmár fölé fejeli. A 35. percben Sárvári jó labdájával Híres elfut, a 6-osig rohan, a lövés pillanatában azonban megugrik előtte a labda. Most változatosabb a játék, de a két Hungária-bekk nagyszerűen áll a lábán. Viszont a 40. percben Hírest Kalmár elindítja,
    a beadás pontosan száll Barátkyhoz s onnan — szintén pontosan — kapásból a kapu jobb alsó sarkába (4:1).
    A Vasas támad a végén s Jeney javíthatna Urbancsik okos passzával, de csapnivalóan lő.