Kispest FC - Hungária FC 3 : 3

2024.01.08, 19:18
    Hungária—Kispest 3:3 (2:2)
    Izgalmak, tizenegyes, három kiállítás, a Hungária a finisben menti meg az egyik pontot
    Góllövő: Cseh, Serényi, Serényi, Titkos, Szepes, Titkos
    Hungária-út, 8000 néző. Bíró: Barna.
    Hungária: Ujváry — Mándi, Kalmár — Barátky, Wéber, Szaniszló — Ottávi, Konrád, Cseh, Titkos, Szabó III.
    Kispest: Dénes — Szemere, Laky — Gálos, Purczeld, Keresztes — Mikes, Szenes, Kormos, Szepes, Serényi.
    A sorsolásnál Purczeld nyer Mándival szemben s így a Hungáriának nappal szemben kell kezdenie. Kispest veszélyes először. Kalmár, mint hátvéd, rövid rugással mutatkozik be s Mikes rohamát csak izgalmak után ússza meg a Hungária-védelem. A Hungária erre komolyan belefekszik, de a csatársornak egyelőre még nem megy és Dénes kapujára az első veszélyt Barátky 35 méteres hatalmas lövése jelenti. Dénes épphogy fölé tudja tolni. A 12. percben Kormos lövése Mándi kezén akad: a kispesti és a kapcsolt (ferencvárosi) közönség
    11-est követel,
    de a bíró nem látott szándékosságot, a játék tovább megy, Cseh Ottávinak ad ki, passz Konrádhoz, az ujonc ügyes csellel megy át Lakyn, befelé gurít és
    a jókor érkező Cseh pontos saroklövéssel fejezi be a mintaszerű akciót. (1:0).
    Cseh általában frissen mozog, Dénes nehezen védi újabb, ballábas lövését. Egyperces gyászszünet. Utána Ottavi szép centerére is jó tempóban ugrik ki Cseh, a bíró nagyon téved, amikor lesállást fütyül. (Cseh fütty után félrelőtte egyébként a labdát.) A Hungária-fölény kidomborodását várná az ember, ehelyett a Kispest erősít ése egyenlít. A 25. percben
    Mikes bátran és ügyesen elhúzza a labdát Kalmár mellett, éles lapos lövése kipattan a vetődő Ujváry kezéből és a szemfüles Serényi bevágja. (1:1).
    A Hungária hevesen rohamoz, de hamar vége a fellángolásnak i a Kispest diktálja az iramot. Cseh lő ugyan egy szép kapufát, de a sorozatos kispesti rohamok lendületét Mándi csak sorozatos szabálytalanságokkal tudja megakasztani. A 37. percben azonban hiába minden: korner után ide-oda pattog a labda a Hungária kapu előtt, Purczeld lő, félremenne ugyan a lövés, de a 6-os sarkán álló Serényi belenyúl s lábáról élesen a balsarokba vágódik. (1:2).
    A Hungária lesállást reklamál, csak Kalmár nem, aki közelebb állt a kapuhoz, mint Serényi. Cseh ofszájdgólt lő, érvénytelen, heves az iram, de ez a játék színvonalának rovására megy. Nincsenek akciók és a 43. percben váratlanul egyenlít a Hungária, potyagóllal. Cseh jobbról kapu elé ad, Laky testtel próbálja tartani a labdára futó Titkost, de rosszul .
    Dénes megfogja ugyan a labdát, de a csatár fürgébb és élelmesebb nála, ahogy széttett lábbal lenyúl a labdáért, Titkos kirúgja a kezéből s a labda a kapus széttett lába közt gólba száll. (2:2)
    A szünet közepén terjed el a hír: Mándit kiállította a bíró. A Hungária-öltözőben nagy az elkeseredés, mert a kiállítás állítólag csak az „éceszgéberek” (értsd: a bírókollégák) beavatkozására történt.
    Mándi nélkül jön ki a Hungária: Wéber a jobbhátvéd, Barátky a centerhalf, Ottavi húzódik hátra jobbhalfnak. A Hungária-közönség rögtön tüntet a bíró ellen, amint észreveszi Mándi hiányát. Pláne nagy a ricsaj, amikor mindjárt az elején
    Szabó III. beadása Laky kezét éri
    s a bíró most is úgy tesz, mint az I. félidőben Mándi esetében: továbbot int. Izzó a hangulat s ez — a játéknak árt meg, amely rendszertelen csapkodássá fajul. A 12. percben úgy látszik, hogy végre megszűnik a feszültség, mert Laky elhúzza Szabó III. lábát a büntetőterületen és a bíró a gáncsot 11-essel bünteti.
    Barátky azonban ezúttal gyengén helyezi a 11-est . Dénes, aki — szabálytalanul — jóval kívül állt a kapuvonalon, vetődve ki tudja ütni és a hátul is serény Serényi taccsra ment!
    Oda az alkalom! A 11-es előtti akció közben Laky megsérült, ki is vitték, de a védés örömében hamar talpraáll. A 11-es miatt a Hungária-ellenes tábor tüntet a bíró ellen. A játék teljesen elveszti színvonalát. Csapkodás. Serényi elrúgja a labdát, figyelmeztetést kap. A támadásokat most mindkét oldalon a szélsők vezetik s a kispesti szélsők lendületesebbek, főleg Serényi az. A 20. percben Komor vezeti a labdát a középen, a Hungária-védelem hátrál, ahelyett, hogy rámenne a csatárra, majd amikor Kormos balra íveli a labdát Serényi elé, lesállást reklamálva szinte egészen leáll. A bíró nem lát okot a támadás megállítására,
    Serényi a vonalig fut a labdával, onnan visszahúzza s Szepes közelről a jobb sarokba szúr. (2:3).
    A Hungária hevesen reklamál, a közönség tüntet és a bíró szemmelláthatólag kezd belezavarodni a szerepébe. A 23. percben
    Szenest, aki elrúgta fütty után a még le sem állított labdát, kiállítja. Ez feltűnő szigorúságú ítélet a bíró eddigi megítéléseit tekintve. Pláne amikor a következőkben egymásután nézi el a mindkét oldali tisztátalanságokat. A Kispest most is veszélyesebb.
    Cseh és Barátky helyet cserél.
    A Hungária most még jobban csapkod, mint eddig, a védelmének kínosan bizonytalan pillanatai vannak. A 35. perc megérdemelt egyenlítést hoz a jól küzdő kék-fehér csapatnak, ha nem is tervszerű akcióból. A most jobbszélt játszó Konrád beletalpal egyik kispesti védő rúgásába, a labda balra pattan s
    Titkos 20 méterről váratlanul kapura lövi, a labda a jobb kapufa töve mellett besurran. (3:3).
    Ami ezután jött, a futball őskorára emlékeztetett. Egy akció volt: a 40. percben Serényi szépen átment két védőn s beadását Mikes elszeleskedve fölé lőtte. A következő percben
    Wéber belerugott Serényibe, amikor a labda már nem volt a közelben. A bíró kiállította.
    Az utolsó percben Barátkyt gáncsolták 25 méterre a kaputól. Serényi — nyilvánvaló időhúzási célzattal — felemelte a labdát és a kaputól távolabb helyezte. A bíró integet valamit Serényinek, utólag derült ki, hogy őt,
    Serényit is kiállította,
    de még a pályán van a kispesti csatár, amikor Ottavi rúgja a szabadrúgást és a bíró a labda röptébe fúj: vége!