Profi I. liga 1931/1932, 5. forduló
  1. Nela: 5.000

2023.10.15, 20:27
    Hungáriai—Vasas 4:2 (2:2)
    Remek első félidő után majdnem baj volt a Hungária fedezet sorával, de az izgalmas, durva, kiállításos, sőt botrányos finisben a Hungária mégiscsak kiharcolta a keserves győzelmet Góllövő: Titkos, Egri, Fossák, Titkos, Híres, Cseh
    Lóversenytér, 5000 néző. Bíró: Boronkay.
    Hungária: Ujváry — Mándi, Kocsis — Rebró, Kompóti, Sebes — Haraszti, Barátky, Cseh II., Titkos, Hires.
    Vasas: Bereczky — Szemere, Rózsa — Vági, Burger, Király — Koszta, Possák, Egri, Brunecker, Stanzl
    A Vasas kezd, a Vasas-jobbszárny szép akciója végén Ujváry közbevetéssel ment. A pálya közepén most kölcsönös csapkodás folyik, végre Barátky Cseh II. felé ível, ő fejjel küldi tovább a labdát a robogó
    Titkos elé, akit hiába nyomnak a Vasas-védők, nem hagyja magát elnyomni s közelről laposan a jobb sarokba lő a 3. percben. (1:0).
    Rögtön ezután Barátky lövése alig csúszik a sarok mellé. De most jön a Vasas csattanós felelete: a 11.percben Koszta remek akciót indít, meredek passzát Possák Mándi orra előtt középre továbbítja
    Egri elé, aki tökéletes gólhelyzetben kapja a labdát s nyugodt, pontos lövéssel be is küldi a sarokba. (1:1).
    A két csatársor egyformán jól játszik a labdával, ha hozzákerül, Cseh II. kapásból nem sokkal bombáz fölé. Lanyha percek után a Vasas fokoz először iramot. A 13. percben kavarodásban Rebró rosszul állít, Brunecker ívelten kapura lő, a labda Ujváry feje fölött a lécre, onnan visszapattan,
    Possák jókor érkezik és a 6-osról hálóba helyezi. (1:2).
    A Vasas-csatársor tovább is élénk marad, de most a Hungária is erősít. Vasas-korner után Barátky hosszú lövése zúg Bereczky kapuja mögé, azután újabb Vasas-korner jön, majd szép Barátky—Titkos—Cseh II. akció, a center elsietve lő és Bereczky bele tud nyúlni a közeli lövésbe. A 24. percben egyenlít a Hungária: Haraszti kicselezi Királyt, beadását Cseh I. átlépi és
    Titkos lövése az előbbitől csak annyiban különbözik, hogy most a kapufáról pattan a hálóba. (2:2).
    A Vasas lendületén semmit sem változtat az egyenlítés és hogy a mérkőzés pompás iramú, változatos és szép, abban a jó Vasas csatársornak is komoly része van, Stanczl bombája alig kerüli el a sarkot, majd újabb Vasas-korner után Egri fejesét szép elvetessel fogja ki Ujváry. A másik kapu előtt egész vékony hajszálon függ a gól. Haraszti beadását Titkos emberbe lövi, a kavarodásban Rózsa hibáz és
    Cseh II. tisztán állva a kapu fölé vág.
    A kiadással Koszta száguld végig a félpályán, beadása csaknem a kapuvonalon gurul végig, de társai nem értek a nyomába. Most — szenzációsan gyors a játék! — Híres ismétli meg Koszta rohamát, két hátvédet is átjátszik, passzát Titkos nagy lövéssel küldi kapu fölé. Változatos, jó futball folyik a félidő végéig s az utolsó percekben a Vasas támad.
    Most a Vasasé az első pár perc, de Titkos ragyogó keresztlabdája felhozza a Hungáriát. Titkos küldi az első lövést is, Bereczky kiejti, Cseh II. ott terem, elhúzza a labdát a kapustól s a balszélen két embert kicselezve, a vonalról éppen centerezni akar, amikor a bíró — elsietve! — fütyül, noha a labda nem volt kint. A játék most nem olyan jó, mint előbb. A Vasas kornerrel fenyeget, majd Stanzl külső hálóra lő. A 1I. percben Vági kezét éri a labda, de szándékosságról szó sem volt.
    A Vasas most élénkebb és jobb, mint a visszaeső Hungária.
    a a Hungária-fedezetsor nagynehezen előre is ad egy-egy labdát, a csatársor csapnivalóan működik, csak Híres lendülete tart ki. A 28 percben Titkos térdébe talpalnak a balösszekötő egy percet a vonalon kívül tölt el. A Vasas támad, e csatársorát egy ideig nem engedi íveshez a Hungária-védelem, mégis a 29. percben Koszta faképnél hagvja Kocsist és lapos lövése nyomán.
    porzik a kapufa.
    A Hungária csak az utolsó negyedórában gondol a kombinációra. A 32. percben Cseh II. a jobbszélen kiugratja Barátkyt s a kapura törő összekötő Koszta példáját követve
    a kapufa tövét bombázza.
    A huszáros Vasas-rohamok sokszor zavarba hozzák a Hungária védelmét. Király beadását a kiugró Possák kitúnő helyzetben rosszul találja el. A mérkőzés úgy fest, hogy
    a Vasas is könnyen megszerezheti a döntő jelentőségű 3-ik gólt,
    de ez mégiscsak a Hungáriának sikerül. A 37. percben Titkos labdáját Cseh II. balra tolja a tisztán hagyott
    Hires elé, aki 8 méterről vad erővel a jobb kapufa mellé vágja. (3:2).
    A Hungária joggal örül az eredménynek, mert ez már a két pontot jelenti. A csapat most már nem ideges, viszont a Vasas csügged, Kompóti nagyszerű labdát ad Cseh II.-nek, de ő nem találja fel magát : noha Bereczky a 16-oson túlra ütött ki, passzolni akar az üres kapu előtt s Bereczky lába bele tud nyúlni a passzba, oda a helyzet. 40. percben Rózsa Cseh II. alá fekszik, majd meg is rúgja az eleső csatárt.
    A bíró erre kiállítja.
    A hangulat idegesebb, izzóbb lesz, faultok esnek. Most finisel a Hungária: a 42. percben Sebes beadását Burger elvéti, Barátky rajta van labdán s ballal lő, megint kapufa, de
    Cseh II. most szemfüles és a tehetetlen Bereczky mellett hálóba kotorja a visszapattanó labdát. (4:2).
    A Vasast teljesen megzavarja a közben kapu mellé gurít — szól a bíró sípja a mérkőzés végét jelezve.