Tiszafüred-Ivecosped - FC Eger-Egertej 1 : 1 17:00

2017.09.29, 12:04 (szerk.: 2017.09.29, 14:37)
    Tiszafüred-Ivecosped - FC Eger-Egertej 1-1 (0-0)
    Tiszafüred, 1200 néző. V.: Vida (Megyebíró, Szabó Z.)
    Tiszafüred: Gál - Kaszonyi, Antal, Porkoláb, Nagy A. - Dajka, Kalló, Bernáth, Csillag - Tóth T., Bese. Edző: Albert Csaba.
    Eger: Bak - Kovács, Csendes, Unyatinszki - Horváth T., Márton, Aszódi, Bud, Telek - Bezzegh, Szamosi. Edző: Vígh Tibor.
    Csere: Antal helyett Borbély a 31., Bud helyett Berecz a 61., Horváth helyett Csomós a 68., Bernáth helyett Nagy L. a 72., Unyatinszki helyett Kormos a 79. percben.
    Gólszerző: Tóth T. a 76., Kormos a 90. percben.
    Sárga lap: Unyatinszki a 42., Márton az 55., Kovács a 70., Bese a 77., Csomós a 82., Nagy L. a 87. percben.
    17. perc: Bezzegh 6 m-ről lőtt, de a labda beszorult Gál jobb lába alá.
    37. perc: Tóth T. került az egri védők mögé, bekanyarított labdáját azonban Bese elől mentették a vendégek.
    43. perc: Bud próbálkozott egy „sistergőssel” 25 m-ről, a füredi portás a bal alsó saroknál kapta el a játékszert.
    47. perc: Porkoláb beívelését Bese stukkóba kapura az ötösről, Bak a léc fölé tornázta az ígéretes fejest.
    64. perc: 20 méteres szabad- súgásból Tóth T majd a 16-os vonaláról Bese veszélyeztetett, de csak az elsőnél kellett közbeavatkoznia Baknak, az ismétlés elkerülte a kaput.
    76. perc: Veszni látszottak az egri remények, Csillag labdáját Tóth T. 10 m-ről gyönyörűen, félfordulattal vágta a kapu jobb oldalába, 1-0.
    90. perc: Minden jó, ha vége van! Szabadrúgáshoz jutott az Eger 18 m-re az alapvonaltól. Kormos félmagas lövése talán bement volna, de az egyik védő is besegített, fejéről került a hálóba az egyenlítő gól, 1-1.
    A Füredre érkező vendégszurkolók azonnal megtalálták az összefüggést az idő, a „stadion” és az Eger eddigi szereplése között. Mindhárom lehangoló volt. Ez utóbbin viszont lehetett segíteni. Ennek megfelelően kezdett a hevesi együttes a totómeccsen, és az első félidőben jobbára ellenfele fölé nőtt. Na nem olyan nagyon, de mindenképpen többet támadgatott a frissiben felkerült hazaiaknál. Csak a góllövés nem jött össze Budéknak, anélkül meg ritkán lehet meccset nyerni. Egy félidőn át jól teljesített az Eger, csak hát egy találkozó, fájdalom, két játékrészből áll. A másodikat pedig jobb mielőbb elfeledni. Végül is egy nagy adag szerencsével sikerült egalizálni az állást, így ponttal távozhattak a vendégek. Jelen helyzetben azonban ez sem lebecsülendő.
    Albert Csaba: - Győzelmet szalasztottunk el.
    Vígh Tibor: - Egy félidőnyi jó játékunkkal rászolgáltunk az egyik pontra.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1996-09-02