Kecskeméti TE - Tiszafüred-Ivecosped 0 : 1 17:00

Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Márta (Birincsik, Lánc- zos).
    KTE: Kopschitz - Márics, Szabó, Forgó, Takó (Járvás a 65.), Vincze, Virágh, Bősze, Szécsényi (Kecskeméti a 47.), Barna, Babai. Edző: Pataki Tamás.
    Tiszafüred: Gál - Porkoláb, Kaszonyi, Antal (Nagy A. a 62.), Görbe, Dajka, Kalló, Bernáth, Tóth, Lugosi (Bese a 33. p.), Csillag. Edző: Albert Csaba.
    Sárga lap: Forgó a 47., Kalló az 55., Gál a 81. percben.
    Piros lap: Forgó a 72. percben.
    1. perc: Takó jobb oldali beadásáról Babai a kapu torkában csak centikkel maradt le.
    5. perc: Barna fordulásból, 20 méterről alig lőtt fölé.
    25. perc: Bernáth beadását Tóth az ötösről küldte kapu mellé.
    27. perc: Kalló szöktette a védők mögül kilépő Lugosit, aki azonban nagy helyzetben lyukat rúgott.
    30. perc: Barna középre adott labdáját Virágh 25 méterről bombázta kapura, Gál szögletre mentett.
    54. perc: Csillag felső sarokra tartó lövését húzta le Kopschitz.
    57. perc: Bese 14 méteres lövését a hazai kapus lábbal hárította.
    70. perc: Vincze 10 méterről célozta meg a kaput, Csillag a gólvonalról fejelte ki a labdát.
    72. perc: Gyors kontratámadás végén Tóth elvitte a labdát Forgó mellett, aki a kaputól 18 méterre lerántotta. A hazai játékost a bíró kiállította.
    80. perc: Szabó állította meg Bernáthot szabálytalanul a kaputól 20 méterre. A szabadrúgás után az elmélázó védők mellett Csillag 5 méterről a hálóba fejelt, 0-1.
    Az első félidőben a KTE kapujához szegezte ellenfelét, pontatlan átadások és a felesleges ívelgetések miatt azonban komoly helyzet nemigen alakult ki. Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék, sőt a vendégek kontrái időnként komoly gólveszélyt jelentettek. A kiállítás után a Tiszafüred villámgyors támadásait csak üggyel-bajjal tudták hárítani a hazai védők. Az NB II-ben újonc vendégek végül a győzelmet is megszerezték.
    Kitűnt: Kopschitz, Bősze, Barna, illetve Gál, Kaszonyi, Bernáth, Csillag.
    Pataki Tamás: - Hiába játszottunk 80 percig mezőnyfölényben, képtelenek voltunk gólt szerezni.
    Albert Csaba: - Taktikus játékunk bravúros győzelmet hozott.

Forrás: Petőfi Népe, 1996-08-26