Tiszavasvári Alkaloida SE - Diósgyőri FC 4 : 3 17:00

Tiszavasvári—Diósgyőri FC 4-3 (4-0)
    Tiszavasvári, 2 ezer néző. V.: Nagy L. (Szabó A., László)
    Tiszavasvári: Szabó - Horváth, Szűcs, Hegedűs - Rása, Havelant, Fecsku, Bohács, Lente - Erdei, Pitács. Edző: Szikszai Lajos.
    Diósgyőr: Hanyecz - Farkas J., Farkas A., Budai - Varga 5., Molnár I., Buliga, Dancs, - Vitelki, Tóth Gy., Rácz. Edző: Oláh Ferenc.
    Csere: Fecsku helyett Szarka a 70., Farkas J. h. Mezei a 78., Erdei h. Szilágyi a 80., Molnár h. Barna a 86. percben.
    Gólszerző: Bohács a 8., Pitács a 19., Erdei a 34., Fecsku a 38., Vitelki a 60., Rácz a 79., Dancs a 86. percben.
    Sárgalap: Hanyecz 8.p„ Mezei 78.p., Szabó 79.p.
    4. p.: Bohács végezhetett el szabadrúgást a 16-os vonalának közelében a 11 -es ponttal egy- magasságban. A megcsavart labda a felső lécet érintve hagyta el a játékteret.
    8. p.: A középen kiugró Fecsku elől a menteni igyekvő Hanyecz kapus a 16-oson kívül kézzel ütötte el a labdát. A játékvezető „csak” sárga lapot adott. Bohács azonban szép lövéssel „büntetett”, a jobb alsó sarokba csavarta mesterien a labdát. 1-0
    14. p.: Fecsku adott jó labdát a térfél középen kilépő Havelantnak, aki nagy lendülettel érkezett a diósgyőri 16- oson belülre, majd óriási helyzetben Henyeczba lőtte a labdát. A játékszer a diósgyőri kapuson megpattant, és a felső léc mögött hullott a hálóra.
    19. p.: Pitács iramodott meg a bal szélen beadását Erdei kapta, aki az ötös bal sarkán cselezgetett majd visszagurította az érkező Pitács elé a labdát, aki óriási gólt lőtt. 2-0
    34. p.: Szabó kapus a kapujából messze kijőve, lábbal szabadított fel. Előreívelését a vendég középpálya közepén álló Farkas A. nem tudta megszelídíteni és a melléről Erdei elé pattant a labda; A vasváriak kedvence egy remek csellel becsapta a még álmélkodó Farkast és helyezett, óriási gólt lőtt Hanyecz hálójába. Klasszis, hidegvérű megoldás volt! 3-0
    38. p.: Pitács Erdei volt a labda útja, a nagy kedvvel játszó és önzetlen csatár ezúttal a középen érkező Fecskunak játszott vissza. A csapatkapitány 11 méterről megszerzte a hazaiak negyedik gólját. 4-0
    60. p.: Tóth György a hazai térfél jobb széléről ívelte előre a labdát, melyre Vitelki jó ütemben ugrott fel, és a hazaiak kapujának hosszú oldalába bólintott. 4-1
    79. p.: Óriási kavarodás volt a vasvári kapu előtt. A nézők csak annyit láttak, hogy Szabó kapus egy lövést meghárítani tudott, de Rácz a kipattanó labdát a hálóba továbbította. 4-2 86. p.: Bal oldalról végzett el szögletet a vendégcsapat. A labdát középre, az érkező Danes elé ívelték, és a tősgyökeres diósgyőri középpályás nagy gólt ragasztott Szabó kapujának bal alsó sarkába. 4-3 88. p.: Szarka végzett el bal oldalon szögletet, a rövid sarokra érkező Szilágyi szép mozdulattal az oldalhálóba perdített.
    Fiesztára készült a Vasvári közönség, bízott abban, hogy kedvenceik ezúttal sem hagyják el vesztesen a pályát. Remekül indult az első negyvenöt perc. Bohács szép pontrúgásokkal. Erdei és Pitács szép váltásokkal, egyéni megoldásokkal villogott. Az eredmény sem maradt el, négygólos előnnyel tért pihenőre a hazai legénység. 'Azt már sohasemfogjuk megtudni, mi történt az öltözőben, de tény, hogy a második negyvenöt percre egy elégedett, hátradőlt csapat érkezett a pályára. Majdnem megbosszulta magát, úgy érezték, hogy már vége a bajnokságnak. Mindenesetre most már van idő, lehet örülni a győzelemnek, örülni kell a tavaszi sikereknek, a remek sorozatnak. A biztos kiesőnek vélt vasvári legénység a kilencedik helyen zárta a bajnokságot. Most bánhatják csak igazán, hogy ősszel nem szereztek pár ponttal többet...
    Szikszói Lajos: — Nehéz mérkőzés volt. Az első félidőben sziporkázó csapatom négy gólos előnyre tett szert. A végén pedig a döntetlen is a levegőben lógott.
    Oláh Ferenc: — Egy ilyen lendületben lévő csapat, mint a Tiszavasvári ellen nem szabad ordító egyéni hibákat elkövetni. A második félidőben a tisztesség hajtott előre bennünket, hogy javítsunk a mérkőzés eredményén. Végül is sikerült, de nagyon csalódott vagyok, amiért nem sikerült megszerezni ez egyik pontot.

Forrás: Új Kelet, 1995-06-17