Budafoki LC - Százhalombattai FC 1 : 1 13:30

2017.09.26, 10:07 (szerk.: 2017.09.26, 12:33)
    Budafoki LC - Százhalombattai FC 1-1 (1-0)
    Budafok, 500 néző. V.: Makai.
    Budafok: Szieben — Takó, Króner, Szamosi, Szabó V. — Gál, Bősze, Vanicsek, Nagy S. (Somogyi 80. p.) — Balogh, Wendler. Edző: Krivitz Tamás.
    Százhalombattai FC: Lipták — Fekete (Serfőző 46. p.), Kövesi, Sipos, Tolnai — Nagy, Beringer, Dobesch, Károlyi R. — Csorba (Kovács 65. p.), Károlyi G. Edző: Hegedűs Béla.
    Gól: Balogh a 13., ill. Beringer a 47. percben.
    Sárga lap: Wendler a 21., Balogh a 28., Szabó V. a 67., ill. Sipos az 57., Serfőző a 61. percben.
    Kiállítva: Sipos a 75. percben.

A mérkőzés első húsz percében a hazaiak játékán egyáltalán nem látszott, hogy tisztelnék ellenfelük tabellán elfoglalt harmadik helyét. A budafokiak támadásai két magas játékosukra, Baloghra és Nagyra épültek. A battaiak ebben az időszakban jobbára csak védekeztek, s ezt mindössze 13 percig tudták kapott gól nélkül megtenni. Ekkor Balogh kapott labdát a tizenhatos jobb oldalánál, és éles szögből lőtt Lipták kapujába (1-0). A hátrány „ébresztőt fújt” a megyeieknél, fokozatosan vették át a játék irányítását, ám mezőnyfölényük az eredményben nem mutatkozott meg. A második játékrész edző- és közönségnyugtató góllal kezdődött a százhalombattaiak részéről. A kitűnően játszó Beringer vezette fel a labdát, majd húsz méterről, bal lal, nagy lövéssel egyenlített (1-1). Továbbra is a vendégek maradtak támadásban, több lehetőségük is adódott a vezetés megszerzésére, de ezúttal nem sikerült megismételni az elmúlt szezon 2-1-es battai sikerét. Ennek ellenére egy izgalmas találkozón megérdemelten szerzett pontot Hegedűs Béla edző együttese.
    Hegedűs Béla: A második félidőben akár a három pontot is megszerezhettük volna. A kiállítás után hősiesen küzdött a csapat.

Forrás: Pest Megyei Hírlap, 1994-10-31