Kiskőrös-Stadler FC - Nyíregyházi FC 2 : 0 14:30

2017.11.13, 21:33
    Hazai pályán javított a Kőrös
    KISKŐRÖS-STADLER FC- NYÍREGYHÁZA 2-0 (0-0)
    Kiskőrös, 3500 néző. Vezette: Marosvári (Bába, Sóthy).
    Kiskőrös: Simon- Pecznyik (Kolovics a 84. percben), Makrickij, Szabó B., Rafvalcsuk, Kecskés, Nahóczky, Hleba, Csehi, Földi (Bíró a szünetben), Kanál. Edző: Tellinger Vilmos.
    Nyíregyháza: Bíró - Szatke, Drobni, Molnár, Kertész, Barna, Kovács (Bessenyei a 83. percben), Bagoly, Vajda (Göncz a 66. percben), Erdei, Szemán. Edző: Buús György.
    Sárga lap: Bagoly a 15, Szemán a 23., Barna a 61., Szabó B. a 62„ Molnár a 74. percben.
    Kiállítva: Göncz utánrúgásért a hetvenötödik percben.
    40. perc: Vajda szöglete után Drobni fejelt 8 méterről a kapura, a labda a felső lécről a gólvonal elé pattant, amit Simon bravúrral elcsípett.
    44. perc: Földi szabadrúgása után Nahóczky centiméterekkel fejelt a jobb sarok fölé.
    47. perc: Kanál beadását Hleba fejjel küldte a bal felső sarokba. 1-0.
    50. perc: Hlebát a 16-oson belül felvágták. A büntetőt Kanál a jobb sarokba vágta. 2-0.
    55. perc: Nahóczky beadása után Csehi 13 méterről fejelt, a labda a bal felső sarok mellett zúgott el.
    76. perc: Erdei beadása a gólvonal előtt végiggurulva elhagyta a játékteret a tehetetlen nyíregyházi csatárok lába előtt.
    Nagy taktikai csata után kiegyenlített első félidőt láthatott a közönség. A hazai csapat mezőnyfölényben volt, viszont a nyírségiek szívósan és jól védekeztek. A második félidő elején egész pályás letámadásai a kiskőrösiek gyorsan döntésre vitték a 2 pont sorsát.
    Kitűnt: Makrickij, Rafvalcsuk, Kecskés, Csehi, illetve Drobni, Bíró,
    Tellinger Vilmos: - Örülök, hogy a múlt heti vereség után jó játékkal, biztosan nyertünk. Látjuk viszont a hibákat is, elsősorban a támadójátékban.
    Buús György: - A második félidő elején 5 percnyi fegyelmezetlenség és figyelmetlenség okozta a vereségünket.

Forrás: Petőfi Népe, 1994-03-14