2022.04.27, 18:46 (szerk.: 2022.04.28, 08:01)

Az MTK csak az utolsó 20 percben tudta megnyerni a mérkőzést.

MTK: Kropacsek— Mandl, Senkey I.— Kertész II., Nadler, Nyul I., Braun, Molnár, Opata, Siklóssi, Senkey II.
    KAC: Biri — Saguly, Dudás — Eberhardt, Blasnik, Budai — Fatter, Morvay, Csida, Ölvedy, Nórik.

Hungaria-uti pálya, 8000 néző
    Bíró: Földessy János dr.

Csaknem meglepetéssel végződött a bajnokcsapat mérkőzése is a lelkes kispesti csapattal szemben. Az MTK csak a mérkőzés végén rugta győztes góljait, amikor Kispest az MTK által diktált öldöklő iramban láthatóan összeroppant. A bajnokcsapat természetesen nagyon megérezte Orth és Winkler hiányát. Opata formán kívül van, ennélfogva a MTK csatársora megfelelő irányító híján, teljesen széteső játékot folytatott A két szárny így többnyire a „saját szakállára\" operált. Ebben a Molnár— Braun szárny mutatkozott jobbnak, bár a kis Senkey is sokszor meleg perceket szerzett Kispest védelmének fürge lefutásaival. Siklóssi darabos játéka azonban szintén nyomasztólag hatott a csatársor finom akcióinak keresztülvitelénél. A játék jellemzésére eleve meg kell állapítanunk, hogy a bajnokcsapat végig kezében tartotta a játékot, Kispest csak időnként jutott támadáshoz, különösen a II. félidő elején, amikor két ízben csak Ölvedy önző játéka mentette meg Kropacsek hálóját a veszedelemtől. Az első félidőben hullámzó, érdekfeszítő gyors játék folyik anélkül, hogy a kapusok komoly feladat elé állíttattak volna. Mindenesetre ekkor is az MTK volt a többet támadó fél, azonban a KAC védelem lelkes elszántsággal védekezett s a gólhelyzetek kialakulását már csírájában szétrombolta. Szünet után egy ideig még hullámzó játék folyik, csakhamar azonban az MTK fölénye mindjobban kidomborodik, ugy hogy végül Kispest már 8—10 emberrel védekezik. Az utolsó negyedóra végül az MTK teljes fölényének jegyében folyt le. Az MTK-nak a halfsora volt kétségtelenül a legjobb. Ebben is Kertész II. játéka magaslott ki, aki mint a védelemben, mint pedig a támadásban elsőrangu játékot produkált, sőt látván a csatárok eredménytelenségét, még Birinek is munkát adott egy-egy váratlanul leadott szép magas saroklövéssel. Nádler kis termeténél fogva sokszor alulmaradt a szerelésben, a labdaosztogatása ellenben kifogástalan volt. Ő is többször kísérletezett a kapulövéssel, de szintén sikertelenül. Nyul sok agilitással látta el feladatát, Mandl és Senkey egyformán jól szerepeltek, bár előbbi több ízben kényelmesen, „hazajátszással“ oldotta meg a nehezebbnek látszó feladatokat. Kropacsek megbízhatóan védett, mint mindig. Kispest csapatában Biri becsületesen végezte dolgát. Az első gólnál kissé rövidre vetette el magát, bár Molnár lövésre készülődik az előtte álló védőjátékosok miatt nem vehette észre. A Sághy—Dudás hátvédpár pompásan rombolta szét a feléjük törő akciókat, egymást megértve, kölcsönösen támogatták egymást aszerint, hogy melyik oldalról jött a támadás. A fedezetek közül Budai egyszerű, minden sallangtól mentes játéka érdemel említést. Blasnik szintén jó volt, míg Eberhardtnak, — ugy látszik, — megártott a csatársorban való szereplés, különösen a mozgékonyságából vesztett sokat. A csatársorban a két szélső, Fatter és Norik mutattak elfogadható játékot, lefutásaik állandó veszélyt jelentettek. A belső csatártrióból Ölvedy játéka emelkedett ki, de visszatetsző a feleselgetésekre való hajlama. Csida még nem heverte ki multkori betegségét, míg Morvay néhány helyzetet lassuságánál fogva szalasztott el

Kezdés után Helyválasztásnál Kispest kapja a nappal szembeni oldalt. Kezdés után azonnal felnyomul a KAC s az Ölvedy által rosszul előreadott labda Kropacseket foglalkoztatja. Majd az MTK vezet támadást, de a 4. percben Blasnik faulttal akasztja meg a szépen indult akciót. Élénk iramu, változatos középjáték után Fatter fut le a szélen, de csak kornert ér el, amelyet ugyanő pontosan a kapu elé centerez, azonban Kropacsek a magas ívben jövő labdát szépen lehuzza (9. p.). A kiadott labdát Senkey II. kapja aki, gyors lefutás után Molnárnak adja át a labdát, de Molnár a KAC védőjátékosaiba lövi a labdát, a viszszapattanó labda a jó helyzetben lévő Siklóssihoz kerül, aki azt tulplaszírozza. (12. p.) Kertész II. kap erős lövést a gyomrába, de pár pillanat mulva rendbe jön. Sőt egy taccs dobásból kifolyóan a jobbszélre kerül, ahonnan szépen centerez, a veszélyes szituációban Saguly csak kornerre tudja fejelni a labdát, a kornert Biri teszi ártalmatlanná (14. p.). A következő percben pompás belső csatárjáték után Molnár élesen lő kapura, a lövést Blasnik a 16-oson kézzel védi, a megítélt szabadrugást Molnár ismét a védőjátékosokba lövi, Molnár Braunnak ad ki ezután szép labdát, aki lefutja a védelmet, majd a kapu felé kanyarodva, éles lövést küld a kapura, Biri azonban biztosan ment. A 17. percben ismét szabadrugás veszélyezteti Biri kapuját, ezuttal Braun lövi a szabadrugást 20 méterről, de magasan kapu felé küldi a labdát. Némi kispesti fölény után Braun ér el kornert, de a védelem résen áll s a kornerrugást kivédik (20. p.). A következő percben Fatter ér el kornert, a sarokrugást Kropacsek ismét lehuzza. Ezután Ölvedy tör át az MTK védelmén, de nagyon a taccs vonal felé dolgozza magát, ahonnan Morvayhoz passzol, akit Kertész II. leszerel (26. p.). Nórik kap ezután tiszta helyzetben jó labdát, azonban elesik. Mandlt erősen szorongattatok a KAC belső csatárai, végül Kropacseknek adja hátra a labdát (30. p.). Fatter szép lefutás után későn akar centerezni, de csak kornert ér el
    , amelyet Ölvedy mellé fejel. Braun visszaadja a látogatást, de ő idejében beadja a labdát, amelyet Saguly Birinek fejel hátra. Nadler kísérletezik messziről kapulövéssel, a labdája azonban erősen mellé megy. Fatter szökik meg ismét, Nórik azonban a szép centert elrontja. Majd Senkey II. fut le a szélen, de Saguly leszereli. A félidő végén nagy fölénybe jut az MTK, de Kispest tömörült védelmével nem tud boldogulni. A 41-ik percben a bíró két percre megállítja a játékot, ekkor érkezik a pályára a maratoni futóverseny győztese , Király, akit a közönség nagy lelkesedéssel ünnepel. A hátralévő percek MTK támadással telnek el, egyetlen említésre méltó momentum Opata magasan lőtt szabadrugása.

Szünet után Kispest nyomul fel, de Csida kezelése elrontja a szép akciót. Utána Braun vezet két támadást is, az első alkalommal lövése félre megy, a második esetben pedig leszerelik. Ezután Opata faultja miatt akad meg egy jól indult MTK támadás. Molnár jut kedvező helyzetbe, de ő is mellé lő, majd a felső lécre lő egy labdát, mely léc éléről magasba perdül, majd viszszaesve, Biri a vonalon menti (8. p.) MTK fokozva az iramot, nagy fölénybe kerül, egymásután két kornert ér el, amelyek eredménytelenül végződnek (10. p.) Kertész II. megunva a fedezet játékot, előre tör és szép lövést küld Biri kapujára, Biri azonban szintén bravurosan véd. Braun nyílt támadása kornerrel végződik, amelyet Biri ismét tisztáz. Nagy kavarodás a KAC kapu előtt, amely ujból kornert eredményez, a kornert Opata messze félrelövi. (14. p.) Molnár átadásából Siklósi és Senkey II. rohannak Biri kapuja felé, de Biri kifutással az orruk elöl kaparintja el nagy flegmával a labdát. Nadler csunyán faultol, a bíró meg is inti. Kertész II. szintén faultol, a szabadrugásból keletkezett jó helyzetet Csida lesbenállása rontotta el. Ezután Braun fut le, centerét Molnár lesből gólba lövi, a bíró azonban már előzőleg lefujta. (20. p. ) A következő pillanatban Ölvedy átjátsza magát a védelmen, nehéz helyzetből veszélyes lövést ad le, a lövést Kropacsek kiejti a kezéből, de ujból elfogja. Utána a belső összjáték után ismét Ölvédy jut Kropacsek közelébe, de ferde szögből átadás helyett magasan lő. E kis intermezzo után az MTK a közönség biztatásaira fokozza az iramot, Senkey II. vezet reménnyel kecsegtető támadást, Biri azonban ismét véd, de Senkey II. szabálytalanul megtámadja. A 27. percben belső csatárjáték után a kaputól 25 lépésnyire álló Molnárhoz kerül a labda, aki váratlanul éles lapos lövést küld a kapura, Biri későn veti magát, s a labda kezét érintve a kapu jobb sarkába megy. A 30. percben eredménytelen korner MTK javára. Braun támadását jó beadással fejezi be, melyet Siklóssi a jól helyezkedő Biri kezébe fejel. Az MTK állandó ostrom alatt tartja Kispest kapuját. A 39. percben Siklóssit a büntető területen Kispest védőjátékosai dresszénél fogva tartják fel. A bíró 1I-est ítél, amelyet Molnár a második góllá értékesít. A hátralevő idő ellanyhult tempó mellett további MTK támadással telik.