Ganz Danubius - ESMTK-Bauinvest 1 : 3 16:30

Ganz Danubius—ESMTK 1-3 (0-1)
    Váci út, 400 néző. Vezette: Vágner (*****) (Komáromi, Hornyák).
    GANZ DANUBIUS: Gróf 5 -Harasztia 5, Waszner 5, Arató 5, Szöllősi 5 -Colesniuc 6, Borostyán 5, Mészáros 5, Bücs 6 -Kenesei 5, Sas 4 Edző: Horváth Pál
    ESMTK: Papp 7 -Sólyom 5, Vaskó 6, Varga 6, Kiss 6 -Balázs 8, Szabó 8, Balás 5, Balogh 5 -Lippai 5, Hudák 5 Edző: Dálnoki József
    CSERE: Sas helyett Lakatos (5) a 48., Szabó helyett Fehér (—) a 85., Sólyom helyett Gabnai (—) a 87. percben.
    GÓLSZERZŐ: Balázs (csúsztatott fejesből) a 29. (0-1), Bücs (lapos lövés a jobb sarokba) a 49. (1-1), Szabó (kényszerítőzés után a kapu közepébe) az 56. (1-2), Szabó (szóló után) a 65. percben (1-3).
    SÁRGA LAP: Mészáros a 10., Waszner a 70. percben.
    Meglepetést kellett a vendégek viharos kezdése, amelynek két távoli bomba adott nyomatékot. Miközben erőteljes rohamosáéba kezdtek a hazaiak, egy ellentámadásból váratlanul gólt kaptak.
    A második főidő elején azonnal egyenlített a Ganz, de ezután vendéggólok következtek. Szabó csodás szólója láttán még a nyugdíjas nézők is felugráltak a helyükről. A hazai csapat elszántan küzdött, góllövési kísérleteit azonban az erzsébeti védők kőkemény védekezéssel hiúsították meg. A Danubius azért vesztett, mert az ellenfél erőre épülő harcmodorára nem észjátékkal, hanem ugyancsak erővel felelt.
    Horváth Pál: -Ezeket a játékosokat morálisan tönkretette az elmúlt időszak eseménysorozata. Feladatunk hogy ismét visszaadjuk a játékosok hitét, és ezzel a tudásukat is a régi szintre hozzuk.
    Dálnoki József: -Az elmúlt hetekhez képest javult a csapat játéka. A lelkesedés csodát produkált.

forrás: Nemzeti Sport, 1991-09-16