Nagykanizsai Olajbányász SE - Bajai FC 1 : 1 16:30

2017.12.19, 21:29
    Megy ez, csak akarni kell!
    NAGYKANIZSA—BAJAI FC 1—1(0—0)
    Nagykanizsa, 2500 néző. Vezette: Oláh (Bay, Milkovics).
    Nagykanizsa: Csáki — Tóth, Kepe, Popovics, Kiss, Hegedűs, Visnovics (Gyulai a 73. percben), Páli (Gém az 58. percben), Domján, Farkas, Fuisz. Edző: Németh Lajos.
    Bajai FC: Horváth Gy. — Szűcs, B. Szabó, Raffai, Morvai, Gombás, Koch (László a 88. percben), Kovács L, Horváth Á., Rumán, Vén. Edző: Kincses Viktor.
    Sárga lap: Raffai a 20., Fuisz a 30., Kovács I. a 65., Koch a 72., Morvái a 78. percben.
    3. perc: Visnovics beadását Kiss csak centiméterekkel fejelte fölé.
    4. perc: Kovács I. Koch középre ívelését belsővel lőtte kapura, Csáki gyors mozdulattal szögletre mentett.
    33. perc: Vén ballábas csavart szabadrúgása alig kerülte el a bal felső sarkot.
    47. perc: Domján a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki, amikor 20 méterről mellébombázott.
    61. perc: Gombás kihasználta a vendégkapu előtti kavarodást és szemfüles gólt lőtt, 0—1.
    63. perc: Kiss közeli lövését Horváth lábbal szögletre hárította.
    74. perc: Domján egy legurított szabadrúgást a bajai kapu közepébe küldött, 1—1.
    Szögletek és lövések sorozata jelezte, hogy nehéz feladat vár a bajai védelemre. Azonban a szoros emberfogásra épülő határozott védekezés végig eredményesnek bizonyult. Ezt jelzi, hogy a hazaiak csak pontrúgás után tudták bevenni Horváth kapuját. A bajai ellentámadások sokkal több gondot okoztak az ellenfélnek. Főleg a sokat vállaló Horváth Árpád kísérleteit kell kiemelni, de sajnos csak az első félidőben kapott megfelelő támogatást társaitól.
    A bajaiak végül tetszetős játékkal és elszánt védekezéssel megszerezték az egyik pontot, ami a csapat jelenlegi helyzetének ismeretében szép eredménynek mondható.
    Kitűnt: Kiss, Hegedűs, Fuisz, illetve Horváth Gy., Raffai, Horváth A.
    Németh Lajos: Mindennek ára van. Fáradt csapatomtól ma csak ennyire tellett, a mezőnyben tetszetősen és jól játszó Baja ellen.
    Kincses Viktor: Igaz, hogy a hazaiak többet támadtak, de a nagy lehetőségeket mi hagytuk ki. A döntetlent igazságosnak tartom.

Forrás: Petőfi Népe 1992-04-06