2018.01.01, 09:05
    A miskei edző szerint nem csak a játékosokon múlott...
    KABA—MISKE 4—0 (1-0)
    Kaba, 1000 néző. Vezette: Kurmai (Vida, Mészáros).
    Kaba: Vadon — Nagy, Takács, Lajtos, Horváth (Kacsándi a 80. percben), Dan, Berki, Benyó (Plókai a 78. percben), Toderás Dienes, Fodor. Edző: Garamvölgyi Lajos.
    Miske: Szkotarenkó — Jagicza, Hubert, Paletta, Sediouk, Kiss Szedlacsek, Bozai (Szekeres a 62. percben), Ridnyi, Földi (Pesti a 72. percben), Palásti. Edző: Gabala Ferenc.
    Sárga lap: Szedlacsek és Palásti a 87. percben.
    2. perc: Szedlacsek jó lövéssel fejezett be egy reményteljes miskei támadást, de Vadon remek védéssel hárított.
    27. perc: Fodor közeli fejese után a miskei védők a gólvonalról mentettek.
    40. perc: Fodor élesen adott középre, ahol Toderás igazítás nélkül a kapu közepébe lőtt. 1—0.
    53. perc: Benyó a szögletzászló közeléből ívelt középre, Fodor villámfejessel zörgette meg a miskei hálót. 2—0.
    83. perc: Sorozatban végzett el szögleteket a kábái csapat. Az utolsónál amolyan „kisszöglet” gyanánt Dienes kapta a labdát, és váratlanul az alapvonal közeléből talált a kapuba. 3—0.
    86. perc: Plókai egyedül robogott el a bal oldalon, majd a kapualjból kifutó Szkotarenkót is becsapva állította be a végeredményt. 4—0.
    A vendégek első perctől kezdve a várható kabai rohamok megfékezésére rendezkedtek be. Ezt a tervüket hosszú ideig maradéktalanul meg is valósították. Magabiztosan alkalmazták a vé
    dekezésben a lesre állítás taktikáját és egészen a kissé váratlanul esett első kabai gólig harmonikusan működött a miskei gépezet. A fordulás után ismét olyan gólt értek el a hazaiak, amire a játék képe alapján senki sem számított. Az előny birtokában felgyorsította az iramot a kábái gárda, s ezt a ritmust már nem volt képes fölvenni a miskei csapat.
    Kitűnt: Takács, Benyó, Toderás, illetve Jagicza, Kiss.
    Garamvölgyi Lajos: Nem játszottunk igazán jól, de úgy érzem, hogy második félideji játékunk alapján ilyen különbséggel is megérdemelten győztünk.
    Gabala Ferenc: A jobb erőkből álló Kaba megérdemelt sikert könyvelhet el. Hogy az eredmény számunkra ennyire kedvezőtlenül alakult, nemcsak a gyenge teljesítmény játszott szerepet

Forrás: Petőfi Népe, 1992-05-25