Miskei TSZ SK - Kabai Egyetértés SE 1 : 5 13:00

2018.02.03, 08:32
    A Kaba nem volt jó kabala
    MISKE—KABA 1—5 (1—1)
    Miske, 1000 néző. Vezette: Kovács N. (Balajti, Fodor).
    Miske: Jeszenovics — Jagicza, Kiss, Paletta, Miskolczi, Goldschmidt, Szedlacsek, Csincsák, Szekeres. Csögh (Földi a 63. percben), Palásti. Edző: Gabala Ferenc.
    Kaba: Vadon — Molnár, Takács, Dienes (Kókai a 65. percben), Horváth, Lajtos, Berki, Benyó, Toderás, Plókai (Kacsándi a 83. percben), Fodor. Edző: Garamvölgyi Lajos.
    Sárga lap: Csincsák a 38., Lajtos a 65. percben.
    13. perc: Fodor az ötös sarkáról óriási helyzetben fölé lőtt.
    29. perc: Csincsák beadását Szedlacsek látványos fejessel küldte a kapu jobb oldalába, 1—0.
    30. perc: Egy kapu előtti kavarodás után a tétovázó Jeszenovics mel
    lett a berobbanó Toderás óriási helyzetben elvétette a labdát.
    32. perc: Palásti röviden szabadított fel, a labda Benyóhoz került, de ő meglepetésében fölé bombázott.
    38. perc: Fodor száguldott el a jobb oldalon, ügyesen adott középre és Toderás minden állítgatás nélkül a kapu közepébe lőtt, 1—1.
    41. perc: Szekeres 20 méteres hatalmas lövését Vadon bravúrral tornázta szögletre.
    68. perc: Toderás a kapufára fejelt, s miközben a miskei kapus kereste a labdát, az előbukkanó Fodor közelről a hálóba bólintotta, 1—2.
    80. perc: A gyenge napot kifogó miskei kapus rosszul mozdult ki, a védők is hibáztak, mire Plókai kibújt közülük, és nagy nyugalommal a hálóba gurított, 1—3.
    81. perc: Újra sakk-matt helyzetbe került a miskei védelem; Fodor közelről a léc alá lőtt, 1—4.
    88. perc: Horváth száguldott el a bal oldalon, egy csel után pontosan adott középre, és Toderás nem hibázott, 1—5.
    Ezen a mérkőzésen nem egy súlycsoportban tartozó együttesek játszottak egymással. Bár a Miske szerzett vezetést, már ekkor látszott, hogy csak idő kérdése mikor indul be a kabai gépezet, mikor váltja gólokra technikai és erőnléti fölényét. A vendégek különösen a középpályán uralták a mezőnyt. A hosszú indításokkal a kabai csatárok a rossz napot kifogó miskei védők mögé kerültek, és ott már nem okozott gondot az indiszponáltan védő Jeszenovics kapujának a bevétele.
    Kitűnt: Szedlacsek, illetve Horváth, Toderás, Plókai, Fodor.
    Gabala Ferenc: Gratulálok a kabaiaknak.
    Garamvölgyi Lajos: Ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.

Forrás: Petőfi Népe, 1991-11-11