Zalaegerszegi TE - Dorogi Bányász SC 5 : 2 17:00

2017.09.25, 18:50 (szerk.: 2017.09.25, 19:30)
    Zalaegerszegi TE - Dorogi Bányász SC 5-2 (4-1)
    Zalaegerszeg, 2000 néző, vezette: Vukmann.
    Dorog: Csepecz — Szabados, Varga, Harmath, Borsos, (Németh Z.) — Hermann, Marosvölgyi, Sulija, (Szűcs), Szenczi — Hernádi, Szedlacsek.

Az első percben Szedlacsek egyedül tört kapura, hátulról kíméletlenül felvágták. A szabadrúgást Varga alig lőtte fölé. Ezután a hazaiak átvették a kezdeményezést, a 10. percben Kovács J. a jobb szélen nagyszerű labdát kapott és a kapu bal sarkába lőtt. 1-0.
    A középkezdés után Szedlacsek lövését védte a hazaiak kapusa. A 14. percben Kovács lefejelte a labdát Boda elé, aki nem hibázott. 2-0. Ezt követően, mint ~ a
    két gól előtt is, a Dorog kezdeményezett, és Marosvölgyi a kapufát találja telibe.
    A 33. percben Hernádi hibájából a ZTE támadást indított, s Kovács a harmadik hazai gólt lövi. 3-0.
    Hat perccel később szépítettek a vendégek. Marosvölgyi — Szedlacsek — Sulija volt a labda útja, s utóbbi 16 méterről nagy gólt lőtt. 3-1.
    A 41. percben a kitörő Kámánt Csepecz elgázolta, amiért először a játékvezető a 16-osról szabadrúgást ítélt, majd a partjelző megkérdezése után a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Wittmann értékesítette. 4-1.
    Szünet után semmi sem változott, még a 46. percben sem járt az óra, amikor Kámán már a ZTE ötödik gólját szerezte. 5-1. A dorogiak ezután minden mindegy alapon kezdtek játszani, ami eredményeként először kapufát rúgtak, majd a 67. percben Hernádi átívelt labdáját Szedlacsek fejelte a kapuba. 5-2.
    A Dorog gyakorlatilag egy csatárral kezdte a mérkőzést, ami a Zalaegerszegnek nagy előnyt jelentett. A szünetben Reszeli edző átszervezte a védelmet és így biztonságosabbá vált a piros-feketék játéka. Elöl két újabb csatár beállításával sikerült a ZTE védőit lekötni, s az addig passzív játék támadóbbá vált. A fiatal Szűcs agresszív játéka állandó veszélyt jelentett, sajnos a többi támadóról ez nem mondható el.
    Jók: Szűcs, Szedlacsek

Forrás: Dolgozók Lapja, 1989-10-09