Debreceni Universitas SE - Bajai SK 3 : 1 13:00

2017.10.05, 16:57 (szerk.: 2017.10.05, 17:57)
    DEBRECENI USE—BAJAI SK 3—1 (0-1)
    Debrecen, 800 néző. Vezette: Pillér (dr. Szőke, Marosvári).
    DUSE: Szabó L. - Erdei, Zsupos, Till, Pipó, — Dienes, Szabó A., Csukás, Bakó - Honti, dr. Varga. Edző: Makray Balázs.
    BSK: Farkas -Teleki, P. Szabó, Tóth, Morvai, Faddi, Sárközi, Evanics -Horváth A., Szirják, Bojás. Edző: Szőcs Lázár.
    Csere: Bakó helyett Fodor. a szünetben, Sárközi helyett Schneider az 59., Farkas helyett Székely a 73. percben.
    Sárga lap: Tóth a 45., Szabó L. a 63., Fodor a 89., Evanics a 90. percben. Szögletarány: 5—3 (0—2) a DUSE javára.
    A bajaiak támadásaival kezdődött a játék. A BSK sorra vezette a támadásokat, és legalább fél tucat biztos gólhelyzet maradt ki, mire sikerült megszerezni a vezetést. A 43. percben Sárközi már a 16-oson belül járt, amikor Pipó hátulról buktatta. A 11-est Horváth A . a hálóba lőtte . 0—1. A fordulás után változott a játék képe, és most a hazaiak támadtak többet. Az 50. percben szöglet után Till hét méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 1—1.
    A 71. percben balszerencsés körülmények ~ között jutott vezetéshez a hazai együttes.. Erdei labdájával Szabó A. futott el a jobb oldalon. Lapos beadása elsuhant a kivetődő Farkas kapus alatt és Fodor három éterről a hálóba helyezett. 2—1.
    (A gól körülményei vitathatók, mert kavarodás közben Farkast, a bajai kapust felrúgták, és mivel ápolás közben sem tért magához, a mentők kórházba szállították. Szerencsére komolyabb sérülést nem állapítottak meg.
    A 80. percben Fodor a lestaktikát rosszul alkalmazó védők közül kiugorva, az alapvonalig futott,"Vargának adott, aki tíz méterről a táléba lőtt. 3— 1.
    Az első félidőben a bajai csapat akár el is dönthette volna a mérkőzés sorsát, mert a nagyon lyukas debreceni védelem mellett gólokat lőhetett volna. A fordulás után Fodor beállásával nagyot változott a játék, most a debreceniek támadtak, és kihasználva a helytelenül alkalmazott bajai lestaktikát, a maguk javára fordították a mérkőzést.
    Kitűnt: dr. Varga, Till, Szabó A., Fodor, illetve Morvái, Evanics.

Forrás: Petőfi Népe, 1988-11-21