Bajai SK - Debreceni Universitas SE 2 : 0 17:00

A BSK is biztosította helyét a második vonalban
    Bajai SK—Debreceni USE 2-0 (1—0)
    Baja 1800 néző. Vezette: Szekeres (Aczél, Dörnyei)
    BSK: Farkas—Vidák, Bene, Gallai, Tóth—Morvái, Kovács, Zrínyi—Horváth, Szírják, Bojás. Edző: Koller Viktor.
    DUSE: Szabó L.—Varga, Novák, Pipó, Till—Csukás, Szabó András, Zsupos, Kiss—Szabó Attila, Fodor. Edző: Makrai Balázs
    Csere. Vidák helyett Sárközi a 46., Szabó Attila helyett Honti a 67., Csukás helyett Kovács a 75. percben.
    Gólszerzők: Zrínyi a 16., Bojás a 65. percben.
    Sárga lap: Horváth a 43., Tóth a 62. percben.
    Szögletarány: 7:3 (6:1) a BSK javára.
    „Sorsunk a mi kezünkben van” — mondták a bajai vezetők a mérkőzés előtt. „Győzelem esetén a jövő évben ismét NB Il-es a BSK, de vereség esetén más mérkőzés eredménye dönti el a csapat sorsát.”
    3. perc: Két Szabó bravúr. A második hazai szöglet után Szirják lövését védte a kapus, majd Bojás a kapussal szemben állva gólhelyzetben hibázott.
    13. perc: Horváth 14 méteres lövése a felső lécről pattant a mezőnybe.16. perc: Kovács szögletét a vendég védők kifejelték. A második hullámban érkező Zrínyi 15 méterről kapásból lőtt a bal sarokba. 1—0.
    A vezetés után „leült” a mérkőzés. A BSK visszafogottabban játszott, ám a DUSE nem tudott helyzetet kialakítani.
    Az 53. percben Sárközi bal oldali beadása után Bojás nagy helyzetben 5 méterről lyukat rúgott.
    55. perc: Bojás—Horváth—Sárközi volt a labda útja, aki 10 méterre a kaputól lekezelte a labdát, felnézett és Szabó kapusba lőtte. Ez volt a DUSE igazi nagy helyzete. Az eset nyilván felpaprikázhatta a hazaiakat, mert az ellenakciójukból megszerezték második góljukat.
    65. perc: Zrínyi középen szöktette Bojást, aki néhány métert vezette a labdát, majd 12 méterről a kifutó kapus mellett a bal sarokba gurított. 2—0.
    80. perc: Varga 30 méterről leadott lövését Farkas kapus elvetődve biztosan védte.
    Az első negyedórában óriási iramot diktálva, jó játékkal vezetést szerzett a BSK. Ezután unalmas mezőnyjátékkal telt el az első félidő, majd így folytatódott a második játékrész is. A 62. perc váratlan vendéghelyzete után egy fokozattal nagyobb sebességre kapcsolt a Baja és ez a biztos győzelmet jelentette számára. Szép volt fiúk és vastaps kíséretében indult a bajai csapat az öltözőjébe.
    Kitűnt: Gallai, Bojás, Bene, illetve Till, Varga.

Forrás: Petőfi Népe, 1989-06-12