Hatvani KVSC-Deko - Kecskeméti SC 1 : 0 17:00

NB II Keleti Csoport 1988/1989, 23. forduló
  1. Népsport: 1.500

2017.11.19, 13:30
    Gyengén játszott a kecskeméti csapat
    Nagyon tartott egymástól a két együttes, s az első 20 percben csak a védekezésre koncentráltak, így furcsa játék alakult ki, mert a labda alig jutott el a kapukig. A 20. perc után a hazai együttes bátrabban kezdett támadni, de eredményt csak a félidő végén ért el. A 40. percben Kovács átadását Zombort kapta a bal oldalon. Egyből középre emelt, és a szabadon hagyott Gömöri 7 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát 1—0, A fordulás után a kecskeméti csapat továbbra is csak védekezett, bár ekkor már próbálkozott ellen- támadásokkal, ám ezek nem vezettek eredményre, csak szögleteket ért el az együttes. A félidő végéig komoly helyzet egyik kapu előtt sem adódott.
    Érthetetlenül gyenge volt a kecskeméti csapat játéka. Nehéz megmagyarázni, hogy a kapura alig veszélyes hazai támadók miatt miért volt szükség a védekező taktikára; és egyetlen hiba elég volt arra, hogy a táblázat alján kullogó hatvani együttes megszerezze az értékes három pontot.
    Kitűnt: Zombori, Hartmann, Szilágyi, Kovács, illetve Nagy Zs., Hájer.
    A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE
    Hatvan—Kecskeméti SC 1—0 (1—0)
    Hatvan: 1500 néző. Vezette: Tajthy. (Marosvári, Csáki)
    Hatvan: Kiss—Lakatos, Mádi, Hartmann, Füzér, — Kovács, Zombori, Gohér — Szilágyi, Gömöri, Oláh. Edző: Csufór Sándor.
    KSC: Nagy Zs. — Safranyik, Somogyi, Bukó, Málik, Hájer, Hofmeister, Kiss P., Rácz — Tóth Cs., Ozsváth. Edző: Losonczy László.
    Csere: Málik helyett Durucskó a 60., Lakatos helyett Sima a 61., Oláh helyett Huszák a 69. Ozsváth helyett Török a 72. percben.
    Sárga lap: Málik az 57. percben.
    Szögletarány: 3:4, (1:3) a KSC javára.

Forrás: Petőfi Népe, 1989-04-24