FC Hatvan - Kecskeméti SC-RSC 2 : 1 17:00

2017.10.01, 09:37 (szerk.: 2017.10.01, 12:08)
    FC Hatvan - Kecskeméti SC-RSC 2-1 (1-1)
    Hatvan, 700 néző. V.: Tóth S. (Horváth O., Kovács P.)
    Hatvan: Hatvani - Gephard - Nagy Gy. T., Szabados - Zvara, Andrási, Lénáit, Bre- zovszky, Bessenyei - Győri, Szedlacsek. Edző: Bóna Zoltán.
    KSC-RSC: Balázs - Bélteki, Kovács K., Thaly - Osztermájer, Némedi, Torbavecz, Vén, Kovács G. - Zsoldos, Dani. Edző: Németh Imre.
    Csere: Zsoldos helyett Kovács P. a szünetben, Kovács G. helyett Nagy K. a 48., Bre- zovszky helyett Nagylaki a 81. percben.
    Gólszerzők: Lénáit a 33., Osztermájer (11-esből) a 38., Zvara a 60. percben.
    Sárga lap: Zsoldos a 23., Bélteki a 26., Andrási a 34., Nagy K. az 50., Dani a 76. percben.
    3. perc: Győri húzott el a jobb oldalon, jó cselekkel tört be a 76-oson belülre, majd 8 inról lőtt, ám Balázs hárított.
    5. perc: Bessenyei bal oldali beadását a középen érkező Győri nem tudta jól átvenni, így odalett a lehetőség.
    13. perc: Ügyes adogatás végén Danihoz került a labda, aki 15 m-ről lőtt, de Hatvani szögletre hárított.
    17. perc: Kovács K. jobb oldali beadása után Vén érkezett középen, akinek 10 m-es lövését tolta szögletre Hatvani.
    33. perc: Bessenyei az oldalvonal mellől indulva három védőt is becsapott a bal oldalon, jól adott vissza a felfutó Lé- nárthoz, aki 76 m-ről nagy gólt ragasztott Balázs hálójába, 1-0.
    36. perc: Lénárt tért ölelő átadással indította az egyedül kilépő Zvarát, aki 13 m-ről Balázsba lőtt.
    38. perc: Dani a /.6-os jobb oldali vonalánál csinált egy cselt, Gephard pedig szabálytalanul szerelte, 7 7-es. A büntetőt Osztermájer a jobbra mozduló Hatvani mellett a jobb sarokba lőtte, 1-1.
    53. perc: A védők közül kilépő Győri egyedül vezethette kapura a labdát, ám döntő pillanatban hosszan szöktetett.
    60. perc: Lénárt bal oldali szögletét Balázs még kiütötte, de Zvara 16 m-es lövésével szemben már tehetetlen volt a hálóőr, 2-1.
    62. perc: Nagy K. 20 m-es szabadrúgását tolta a felső lécre Hatvani.
    72. perc: Zvara a felezővonalnál elvette a labdát Thalytól, majd jól passzolt az egyedül érkező Győrihez, aki nagy helyzetben 13 m-re a kaputól nem tudta kicselezni Balázst, így a helyzet odalett.
    78. perc: Zvara kényszerítőzött Győrivel a 76-os vonalánál, már csak a kapussal állt szemben, ám gyenge lövését a kecskeméti portás hárította.
    Két hatvani lehetőség után két kecskeméti helyzet vezette be a mérkőzést, és fél óra elteltével már hatvani gólnak is örülhettek a nézők. A hazai vezetés azonban mindössze 5 percig tartott, amikor is büntetőből egyenlítettek a vendégek. A szemerkélő esőben, csúszós talajon lejátszott mérkőzés 2. félidejében sok apró szabálytalanság tördelte a játékot, a lényeget viszont az újabb hazai gól jelentette. A múlt heti teljesítményét ezúttal is megismétlő Zagyva-parti gárda lelkesedésben és küzdeni tudásban is ellenfele fölé kerekedett, ami újabb sikert eredményezett. Előbbieken túl, ha csak a helyzeteket vesszük alapul, a győzelem még nagyobb különbségű is lehetett volna. Jók: Győri, Andrási, Bessenyei, Nagy Gy. T., Zvara, ill. Balázs, Bélteki.
    Gohér János (Bóna Zoltán távollétében a pályaedző helyettesítette a szakvezetőt): - Saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, mert rengeteg ziccert kihagytunk.
    Németh Imre: - A második tavaszi fordulóban szereztünk utoljára akcióból gólt. Minden mérkőzésen egy találattal maradtunk alul, ezúttal is.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1997-04-21