Jászberényi Lehel SC - Diósgyőri VTK 3 : 1 17:00

Jászberény, 700 n. V.: Szekeres.
    Lehel: Balázs—Balogh, Bukhár, Fényes, Sulyok—Németh, Bató, Ludasi, Mosonyi, Kovács (Váczi), Gulyás (Pásztor). Edző: Péceli Szabolcs.
    DVTK: Veréb —Héjas (Lente), Leskó, Kuttor, Takács—Bém (Rostás), Huszák, Tóth—Hanyecz,
    Szlifka, Farkas. Mb. edző: Kiss László.
    A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel tisztelegtek a hétközben elhunyt dr. Bankovics István emlékének a csapatok. A vasgyáriak bátran kezdtek, míg a Lehel túlbiztosított védelemmel kísérletezett. Tíz perc elteltével is a vendégek voltaik aktívabbak, Szlifka, Huszák és Farkas egyre- másra rettegésben tartotta Fényeséket, akik apró szabálytalanságokkal tördelték a játékot. A 17. percben Bukhár sárga lap árán szerelte a kitörő Szlifkát a kaputól 18 méterre, a szabadrúgást Huszák a sorfal fölött a jobb sarok felé csavarta, de Balázs gyors vetődéssel szögletre mentett. A másik oldalon Gulyás lebirkózta a szöglet- zászlónál Héjast, a beadását Leskó kivágta a berobbanó Mosonyi elől. öt percre rá Bukhár rövid hazaadására Szlifka lecsapott, és a kiinduló Balázs fölött a keresztlécre ívelt. A félidő közepén Gulyás labdájával Sulyok robogott el a bal oldalon, kapu elé ívelését Ludasi elvétette, a labda Mosonyi elé pattant, aki hét méterről a rövid sarok fölé bombázott. A nagy helyzet felpörgette a hazaiakat, bátran lendültek támadásba. A 29. percben Kovács jó labdát tálalt a középen beinduló Mosonyi elé, ő Leskóval a nyakában óriási helyzetben a vetődő Veréb kapusba lőtt. Mintha elfogyott volna a DVTK muníciója, fokozatosan a herényiek vették át az irányítást, Bató akár a vezetést is megszerezhette volna, de tíz méteres lövése a kapufa tövénél hagyta el a játékteret. A szünetben kellemes zápor frissítette fel a gyepszőnyeget, a második játékrész elején némi gondot okozva a labda- szelídítőknek. A folytatásban először Hanyecz futotta le Sulyokot, fél percre rá Szlifka viharzott el Balogh mellett, lapos lövése elsuhant a kapu előtt. A túloldalon Mosonyi egy baloldali beadást követően Maradona-módra kézzel próbált a kapuba továbbítani, de Szekeres játékvezető nem dőlt be. Az 57. percben megszerezte a vezetést a Lehel. Ludasi a baloldalon átjátszotta a keresztező Leskót, beadására Mosonyi és Veréb egyszerre érkezett, összecsapásuk eredményeként a labda Kovács elé pattant, aki közelről a bálóba továbbított, 1:0. Ezután ügyesen átengedte a teret a hazai csapat ellenfelének és kontra támadásokra építve továbbra is veszélyesek voltak. A 66. percben Németh lapos szögletét Ludai a kapufa tövénél Mosonyi elé perdítette, s a csatár nem kegyelmezett Verébnek, 4 méterről a léc alá vágta a labdát, 2:0. Rögtön cserélt a DVTK, a védő Héjast a támadó Lente váltotta fel, és nem hiába, mert a nagyobb erővel támadó vendégek pár perc múlva szépítettek. Szlifka éles szögből leadott lövésébe Sulyok belevetődött és testéről a megdermedt Balázs mellett a kapuba ván- szorgott a labda, 2:1. Óriási küzdelmet hozott az utolsó negyedóra, a borsodiak ismétlődő rohamait önfeláldozó védekezéssel tette ártalmatlanná a Lehel védelem. Az utolsó percben eldőlt a három pont sorsa, Váczi 18 méteres szabadrúgása a sorfalról Mosonyi elé került, aki közelről nem hibázott, 3:1. Bátortalan kezdés után egyre veszélyesebben játszott a jászsági együttes. Vezető góljukat követően egyértelmű fölényben szemre is tetszetős megoldásokkal tették élvezetessé a találkozót. A vendégek szépítő gólja egy kissé kapkodóvá tette őket, de az utolsó percben végleg eloszlatták a kételyeket. A hazaiaknál Ludasi, Mosonyi és Bukhár játszott jól, a diósgyőriek közül Szlifka, Huszák és Kuttor dicsérhető.

Forrás: Szolnok Megyei Néplap, 1989-05-22