Békéscsabai Törekvés MTE - Szegedi AK 2 : 4 13:30

2018.07.25, 22:58 (szerk.: 2018.07.26, 20:42)
    Szeged a harmadik helyre került fel

Szeged - Békéscsaba 4:2 (2:0)
    Békéscsaba , 1500 néző - Vezette: Énekes

A helyi játékvezető testület jelölt ki bírót, miután Pestről nem érkezett játékvezető. Borus időben, sáros talajon így álltak fel a csapatok:
    Szeged: Alberti - Galgóczi, Gyuris - Kolozsi, Kakuszi, Baróti - Báló, Szőcs, Vörös, Harangozó, Hernádi
    Békéscsaba: Andó - Fülöp, Krajcsó - Szilasi, Vozár, Marik - Kliment, Kovács, Feith, Szák, Karaba

Szeged támadásokkal indul a játék. A 6. percben feljön Békéscsaba. Aztán újra Szeged támad. A 8. percben Baróti előreadott labdájával Szőcs kiugrik és élesen a kapuba lő. 1:0.
    A 11.percben Vörös a félpályáról átkígyózik a védelmen és a kapus mellett belövi a labdát. 2:0.
    A félidő további részében a Szeged egykapura játszik. A csabaiak szinte át sem mennek a félvonalon.

A második félidőben feljön Békéscsaba. Most a csabaiak diktálják az iramot. A negyedik percben Kliment elmegy Baróti mellett, jól ad be, de Feith lábáról Alberti leszedi a labdát. A 7. percben nagy kavarodás a Szeged-kapu előtt, Feith a lábak között bekotorja a labdát. 2:1.
    A 20. percben kiegyenlít Békéscsaba. Kliment elfut Baróti mellett, kicselezi Gyurist, bead és Feith közelről begurítja a labdát. 2:2.
    A 26. percben Vörös egyedül kifut, kicselezi a két hátvédet és a kapus mellett gólt lő. Súlyos védelmi hiba! 3:2.
    A csabaiak küzdenek az egyenlítésért, de a szegediek lőnek újabb gólt. A 38. percben Hernádi beadását Vörös élesen a kapuba lövi. 4:2.
    Mezőnyjátékkal ér véget a mérkőzés.
    Szögletarány: 3:2 (1:1) a Szeged javára.

NYILATKOZATOK:
    Kertes Mihály (Szeged): Legalább ilyen arányban megérdemeltük a győzelmet.
    Solymosi György (Békéscsaba): Szeged lelkes játékával megérdemelten győzött.

BÍRÁLAT:
    Izgalmas, jó mérkőzés volt. Az első félidő alapján megérdemelték a szegediek a győzelmet, viszont a második félidőben volt egy harmincperces periódus, amikor úgy látszott, hogy a csabaiak megnyerik a mérkőzést.

Alberti ragyogóan védett. A hátvédek közül Gyuris volt a jobbik. Baróti a mezőny legjobbja volt. Kolozsi és Kakuszi megfelelt. A csatárok rangsora: Vörös, Hernádi, Harangozó, Báló, Szőcs.

A csabai csapatban Andó megfelelt. Fülöp még a neki szokatlan poszton is jobb volt hátvédtársánál. Szilasi a csapat legjobbja volt, utána Marik, Vozár a fedezetek rangsora. A csatársorban ez volt a sorrend: Feith, Kliment, Szák, Kovács, Karaba.

3. Szeged 13 8 2 3 41:27 18